آبگوشت دیزی

آبگوشت دیزی
مواد مورد نیاز
500 گرم گوشت گوسفند با استخوان و چربی
5 عدد سیب زمینی
1 لیوان نخود و لوبیای سفید باهم
1 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی
2 عدد پیاز
نمک و آب لیمو و فلفل به میزان لازم

آبگوشت دیزی

3 حبه سیر
3 عدد فلفل سبز
3 عدد گوجه فرنگی
طریقه درست کردن:
شب قبل، نخود و لوبیا را خیس کنید. گوشت را با چربی و استخوان با نخود و لوبیا و گوجه فرنگی ها، 1 حبه سیر و 1 عدد پیاز، به دو قسمت کرده و در یک ظرف مناسب بریزید. شش برابر حجم آنها، آب جوشیده سرد بیفزایید.
استفاده از شعله پخش کن بین مستقیم و ظرف دیزی، در مواردی که می خواهید از ظرف دیزی استفاده کنید لازم است. اینگونه دیزی جا افتاده تر و خوش طعم تر خواهد شد.
فلفل سبزها را پس از یک ساعت و نیم به دیزی بیافزایید. برای اینکه غذا آرام آرام جا بیافتد، بایستی زیر شعله ظرف کم باشد. 
سیب زمینی ها را یک ساعت پس از افزودن افزودن فلفل، به غذا اضافه کنید و توجه داشته باشید که پیازی که در آغاز کار ریخته اید را از ظرف خارج کنید. چربی گوشت را هم خارج کنید. سپس پیاز و چربی را کامل کوبیده و به غذا اضافه کنید. 
نمک و فلفل سیاه را پس از اینکه گوشت و نخود و لوبیا نرم و پخته شدند، اضافه کنید. اگر غذای شما رنگ دلخواهتان را نداشت، می توانید به میزان لازم به آن رب گوجه فرنگی سرخ شده اضافه نمایید. رب سرخ شده بوی خامی آن را از بین برده و موجب خوش رنگ تر شدن رب می شود. خوش طعم تر شدن دیزی به زمان پخت آن بستگی دارد. هرچه زمان آن بیشتر باشد، دیزی شما خوش طعم تر خواهد بود. برای اینکه خوش طعم تر بشود، در همان آغاز، آب کافی به آن بیفزایید تا بر اثر افزودن مجدد آب به آن، طعم آن تغییر نکند. همچنین استفاده از دنبه به جای چربی، می تواند طعم آن را بهتر کند. برای جلوگیری از دیرپز شدن گوشت، از آغاز به آن چربی اضافه نکنید. عده ای علاقه دارند دیزی را با آب لیمو میل کنند. برای اینکه دیزی طعم تلخی به خودش نگیرد، موقع سرو کردن آن، آب لیمو اضافه کنید. برای اینکه دیزی تلخ نشود، سه عدد لیمو عمانی را با چنگال سوراخ کرده و یک ساعت پیش از اتمام پخت، به دیزی اضافه کنید. 

آبگوشت دیزی

 

 

آبگوشت دیزی

 

آبگوشت دیزی

 

آبگوشت دیزی

 

آبگوشت دیزی

 

آبگوشت دیزی