آرایشگری مردانه

آرایشگری مردانه
از موارد حائز اهمیت، لباسی است که به تن دارید، اما نکته مهم تر رعایت بهداشت فردی است. برای نمونه فکر کنید بهترین کت و شلوار را پوشیده اید ولی چند روز است دوش نگرفته اید و ظاهرتان آراسته نیست، وارد دفتر کارتان بشوید. البته این فقط مثال بود هیچ کس با این وضع وارد محل کار خودش نمی شود.
مراقبت از مو
پیش از اینکه وارد آرایشگاه شوید، بایستی در مورد کار آنها مطمئن شوید. یعنی اینکه بدون اطلاع از نحوه انجام کار هیچ سالنی، وارد آنجا نشوید. مدل مو به نوعی مهم ترین و در عین حال تاثیرگذارترین مشخصه در صورتتان می باشد. ولی همه چیز در مدل مو خلاصه نمی شود بلکه مراقبت های دیگری هم وجود دارد که باید حتما انجام بدهید. در ادامه این مراقبت ها را مطرح کرده ایم.
نرم کننده: ابتدا شوره را از سر خود بتکانید و از نرم کننده برای نرم کردن موهایتان استفاده کنید.
شامپو: با توجه به میزان چربی و جنس موهایتان، آنها را تمیز نگه داشته و یک یا هر چند روز یکبار موهایتان را بشویید. 
ژل: به منظور برخورداری از موهایی مرتب، از ژل استفاده کرده و موهای خودتان را مرتب نگه دارید. حتما در انتهای روز موهای خود را با شامپو بشویید تا مانع بروز آکنه و ناراحتی های پوستی شوید.

آرایشگری مردانه

موهای صورت
در صورتی که ته ریش موجب شلخته به نظر رسیدنتان نمی شود، می توانید کمی ته ریش در صورتتان داشته باشید. ضمن اینکه اگر می خواهید اندکی از موهای صورتتان را داشته باشید و ته ریش هایتان کامل رشد کرده باشد، می توانید استایل مناسبی برای ریش خود انتخاب نمایید و آنها را فرم بدهید. تیغ، خمیر ریش، افترشیو از لوازم لازم برای اصلاح می باشد.
تیغ مورد استفاده شما باید تیغ صورت تراشی دستی با تعداد لبه های مناسب باشد تا امکان تراشیدن صورتتان با دقت بیشتر فراهم گردد. ضمن اینکه تیغ هم آسان تر تمیز شود.
افترشیو: امکان دارد این کرم ها تا چند دقیقه پوست صورتتان را بسوزاند. در عوض نتیجه ای فوق العاده خواهد داشت. برای پوست های حساس بایستی افترشیوهای مناسب پوست های حساس انتخاب گردد.
عطر
رایحه خود به تنهایی صحبت می کند. 
ادکلن: در صورتی که کل روز خود را زیر آفتاب هستید، هرگز از ادکلن غافل نشوید. برای مهمانی های شبانه از عطرهای تند و برای لباس کارتان از عطرهای ملایم استفاده نمایید.
از ارزان ترین محصولاتی که باید برای خوشبو نگه داشتن بدنتان استفاده نمایید، دئودورانت است. حتی در صورتی که هرروز هم از آنها استفاده نمایید به اتمام نمی رسد.
محصولات مراقبت پوستی
ممکن است فکر کنید مراقبت های پوستی فقط به خانم ها اختصاص دارد. در حالی که این گونه نیست. باید توجه خاصی به پوست خود داشته باشید. احتمال بروز خراشیدگی روی پوست و انتقال آلودگی از طریق خراشیدگی در پوست های خشک وجود دارد. یک لبخند کوچک هم می تواند کشیدگی و شکستی در پوستتان به وجود بیاورد. موقع دوش گرفتن در هر صبح از شوینده صورت استفاده کرده و پیش از بیرون رفتن از یک مرطوب کننده استفاده نمایید. البته باید مرطوب کننده را براساس نوع پوستتان انتخاب نمایید.

آرایشگری مردانه

 

آرایشگری مردانه