آرایش خطرناک مو

آرایش خطرناک مو
بیشتر خانم ها با این که موهایشان از اهمیت زیادی برایشان برخوردار است ولی باز هم با ریزش آنها مواجه هستند و در بسیاری موارد این موضوع برایشان تعجب برانگیز است. از این رو در این مطلب به بررسی دلایل آن می پردازیم. رنگ کردن بیش از حد موها، کراتینه کردن، فر کردن و ... از دلایلی است که می تواند به موها آسیب برساند.
رنگ موهای تیره
موهای سالم یک هدیه الهی است. پیشنهاد می کنیم تا جایی که می توانید موهای خودتان را رنگ نکنید. رنگ کردن بیش از حد موها به ویژه رنگ های تیره موجب آسیب رساندن به ساقه و ریشه موها می شود. در آرایشگرهایی که به شکل مرتب با رنگ های تیره در ارتباط هستند، احتمال ابتلا به بعضی از سرطان ها شایع تر می باشد. رنگ کردن، فر کردن و ... موجب خشکی و شکنندگی موهایتان می گردد. 

آرایش خطرناک مو

نگین و مهره مو
در برخی موارد استفاده از نگین ها و مهره ها می تواند فشار زیاد از حد به ریشه موها وارد کند و در انتها باعث ریزش آنها شود. امکان دارد بعضی از خانم ها هم به زیورآلات حساسیت داشته باشند. از این رو در منطقه گردن، پیشانی یا صورت دچار خارش و قرمزی بشوند. این واکنش براثر درماتیت تماسی آلرژیک نسبت به فلزات به ویژه نیکل به وجود می آید. البته بیشتر این افراد به زیورآلات بدلی حساسیت دارند و در محل تماس پوست با آنها، خارش، قرمزی و تورم به وجود می آید. در برخی موارد التهاب به اندازه ای شدید است که در قسمت تماس دانه های قرمز رنگ آبدار و گاهی تاول به وجود می آید. تا جای ممکن از این نگین و مهره های مو استفاده نکنید.
اتو و بابلیس
وارد شدن آسیب جدی به ساقه موها و تخریب لایه خارجی (کوتیکول) از عوارض استفاده از اتو و بابلیس ها است. این گونه موها شکننده و کدر می شوند. موها در بابلیس به وسیله حرارت به دور محوری استوانه ای شکل پیچیده شده و موقتی فر می شوند. در حقیقت ریزش موی ناشی از کشش و آسیب دیدن کوتیکول مو به علت حرارت به وجود می آید. 
حالت دهنده های مو
موس و مواد حالت دهنده و ژل ها، موجب اثرگذاری روی ساقه مو و کوتیکول مو می شود. در نتیجه روی ریزش مو و ریشه آن تاثیر نمی گذارد ولی موجب چسبیدن موها به هم شده و در نتیجه موجب وارد شدن ضربه به موها می گردد. البته گلت (صاف کردن مو) هم به موها آسیب می رساند. 
شینیون
شینیون موها که موها در آن به شکل گوجه ای، محکم به پشت سر کشیده می شود و با کش بسته می شود. استفاده از تعداد زیادی سنجاق موجب ریزش مو می گردد. افرادی که موهایشان را دم اسبی می بندند و یا با فشار زیاد جمع می کنند موهای خود را در آن قسمت از دست خواهند داد. کنده شدن موها ناشی از درآوردن سنجاق های شینیون، پدیده ای شایع است. 

آرایش خطرناک مو

 

آرایش خطرناک مو

 

آرایش خطرناک مو

 

آرایش خطرناک مو

 

آرایش خطرناک مو

 

آرایش خطرناک مو

 

آرایش خطرناک مو

 

آرایش خطرناک مو

 

آرایش خطرناک مو