آرایش شاینی و مات

آرایش شاینی و مات
توجه داشته باشید که هنگام انتخاب مدل مو، مدل لباس، مدل برگزاری مراسم بیشتر از اینکه به نظریات دیگران توجه داشته باشید، آن چیزی را انتخاب کنید که خودتان می پسندید. می توانید برای انتخاب های بهتر، به بررسی نمونه های مد روز یا رنگ های در حال گسترش در دنیای مد بپردازید. منظور این نیست که حتما از بین آنها انتخاب نمایید. می توانید آنها را بررسی کرده و آنچه که بیشتر به سلیقه تان نزدیک است را انتخاب نمایید. یکی از این انتخاب ها آرایش شاین یا آرایش مات می باشد. 
میکاپ ها در دو دسته طبقه بندی می شوند. آرایش مات که با استفاده از لوازم آرایشی دودی و مات، حالت ماتی به چهره و چشمان و لبهای شما می بخشد. لوازم آرایشی براق یا شاینی موجب درخشان تر شدن پوست می گردد. هم چنین آرایش لب ها و چشمانتان را براق می کند.آرایش شاین برای بعضی از مراسمی که در آنها حاضر می شوید، بهتر است. اما آرایش مات برای محل کار و دانشگاه مناسب تر است. در ادامه این دو نوع آرایش را بررسی می کنیم.

آرایش شاین (براق)
امروزه با مشاهده عکس عروس های قدیمی در دهه های شصت و هفتاد، متوجه می شوید که این نوع آرایش، بسیار رایج بوده است. به مرور زمان، آرایش های شاین مجدد پا به میدان طراحی های میکاپ گذاشته اند. امروزه سلبریتی های هالیوودی بیشتر از آرایش مات، از آرایش شاین استفاده می کنند. لازم به ذکر است این نوع آرایش با آرایش های قدیمی، خیلی فرق می کند. استفاده از رژ گونه های صورتی و گلبهی طبیعی، سایه چشم های اکلیلی و براق، هایلایترهای گونه، رژهای مایع با تناژ رنگی روشن و براق در کنار کرم پودرهای با اثر نهایی براق و طبیعی، حتی استفاده از اسپری های فیکس براق کننده، آرایش های امروزی را به طرف شاین بودن و براق بودن هدایت می کند.

آرایش شاینی و مات

براساس عقیده کارشناسان میکاپ، با توجه به اینکه میکاپ های مات، بیشتر از چند ساعت روی پوست های چرب، نمی ماند و حالت طبیعی اش را از دست می دهد، میکاپ های شاین و براق، به طبیعت چهره و پوست، نزدیک تر است. ضمن اینکه این نوع میکاپ، حالت صورت را با نشاط تر نشان می دهد.
آرایش مات
آرایش مات، در حال حاضر برعکس گذشته، کمتر از میکاپ شاین مورد توجه طراحان قرار می گیرد. آرایش مات، اواسط دهه هفتاد و هشتاد، بسیار مورد توجه طراحان میکاپ قرار داشت. میکاپ آرتیست ها بیشتر از پودرهای بیک و پن کیک های مات و خاکستری استفاده می کردند. خط چشم های دودی با سایه چشم های مات مشکی و خاکستری ترند شده بودند. بیشتر سلبریتی ها از این نوع آرایش استفاده می کردند. رژگونه های مسی و نارنجی، کانتورهای پودری، رژلب های مات با رنگ های تیره، آرایشتان را تبدیل به یک آرایش مات زیبا و جذاب می کند. البته بیشتر عروس خانم های ایرانی، به دلیل حجم زیاد فعالیت ها و عرق کردن بیش از حد، آرایش مات را ترجیح می دهند. چرا که فیکس بودن آرایش موضوعی است که فوق العاده حائز اهمیت است. بیشتر میکاپ آرتیست ها برای روز، آرایش مات را پیشنهاد می کنند. آرایش های مات برای پوست های گندمی و سبزه در مقایسه با پوست های روشن و سفید مناسب تر است. البته این موضوع هیچ محدودیتی برای افراد سفید پوست ندارد.ترکیب آرایش مات و شاین
ترکیب آرایش مات و شاین، از رایج ترین آرایش هایی است که برای عروس خانم های ایرانی از این نوع آرایش استفاده می شود. در حقیقت یکی از ترفندهای میکاپ آرتیست ها برای بکارگیری ترند آرایش شاین در طراحی های میکاپ، ترکیب آرایش شاین و مات است که آرایش طبیعی تر باشد و با سلیقه عروس خانم های ایرانی هم هماهنگ باشد. 
برای چشمان و گونه ها در آرایش شاین و مات، از سایه های اکلیلی و هایلایترهای براق استفاده می کنند. کانتورهای تیره و پودری هم، در زیرسازی های کانتور به کار می رود. ضمن اینکه رژهای مات، نسبت به رژهای براق طرفداران بیشتری دارد. البته همه این موارد به سلیقه شما وابسته است. 

 

آرایش شاینی و مات

 

آرایش شاینی و مات

 

آرایش شاینی و مات

 

آرایش شاینی و مات

 

آرایش شاینی و مات