آرایش صورت

آرایش صورت
در این مطلب می خواهیم به آموزش آرایش صورت بپردازیم. امروزه مدل های گوناگونی برای آرایش صورت وجود دارد که در این مطلب فقط به آموزش آرایش صورت پرداخته ایم و از آرایش های مد روز صرف نظر کرده ایم. 
سایه
سایه نقره ای یا سفید برای زیر ابروها بسیار مناسب است. پیشنهاد می کنیم سر تا سر زیر ابرو حتی روی پلکها نیز سایه سفید بزنید. سایه های براق برای آرایش شب و سایه های مات برای آرایش روز بسیار مناسب است. سایه های مات هم برای عروس خانم ها گزینه مناسب تری است. 
رنگ زغالی یا دودی تیره برای مشخص کردن حد فاصل رنگها مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ خاکستری، به علت اینکه براثر ترکیب با رنگهای مکمل، رنگ خاکستری به وجود می آید رنگی اساسی به شمار می آید. تریب یک رنگ با خاکستری، تن های نزدیک به هم را می سازد. از این رو رنگ اصلی با تن های تیره و روشن تکرار می شود و هارمونی به وجود می آید. 
رژگونه
پس از لبخند زدن برجستگی گونه را به طرف شقیقه ها رژگونه می زنیم. در حالت عادی برای آرایش عروس بهتر است مشخص کنیم که با استفاده از رژگونه قصد پرحجم نشان دادن و یا لاغر نشان دادن گونه ها را دارید. در پوست های برنز رنگ های بنفش و صورتی مورد استفاده قرار نمی گیرد چرا که در صورت کبودی به وجود می آورد. هم چنین رنگ های روشن و براق با تن صورتی برای لاغر کردن و رنگ های مات و تیره با تن قهوه ای برای کم حجم کردن مورد استفاده قرار می گیرند.  
خط چشم
خط چشم ها در انواع قهوه ای و مشکی وجود دارند. به طور کلی خط چشم موجب می شود مژه هایتان ضخیم تر به نظر برسند. از وسط تخم چشم روی روی خط مژه پلک بالا به سمت خارج چشم شروع به خط کشیدن نموده و هرقدر به طرف خارج چشم پیش می رویم خط نیز به طرف بالاتر کشیده می شود. از بخش داخلی چشم خط کشیده و این خط را به نیمه اول وصل می نماییم. برای خط چشم پایین بایستی خط چشم باریکی روی خط مژه کشیده شود و نباید از خط چشم بالا طولانی تر باشد. سپس از فرمژه استفاده می کنیم. خط چشم های ضخیم تر برای عروس خانم ها مناسب تر است. 

آرایش صورت

فرم دادن لب با آرایش
رژلب های خیلی روشن که جلب توجه می کنند برای لبهای بزرگ و پر مناسب نیستند. رژلب براق برای این افراد انتخاب مناسبی است. پیشنهاد می کنیم حجم لب را با خط لب کاهش دهید. 
با کشیدن خطوط در قسمت های لازم می توان لبهای نامساوی را یکنواخت کرد. 
در فرم دهانی که دارای گوشه های افتاده است، می توانید خط لب را به سمت بالا کشیده و فرم دهان را تصحیح نمایید. 
می توانید با کشیدن خطوط در اطراف دهان، لبهای کوچک را بزرگتر نشان بدهید. 
برای لب های نازک می توان خط لب بالا را بالاتر از خط معمولی لب بکشیم تا زیباتر به نظر رسیده و با لب پایین دارای هماهنگی باشد. 
برای لب های پایین که نازک تر هستند، خط لب را پایین تر از خط  معمولی لب کشیده و با استفاده از رژلب آن را پر می کنیم. این گونه لبها پرتر به نظر می رسند. 
برای اینکه رژلب روی دندانها مالیده نشود باید این کارها را انجام بدهید:
انگشت اشاره تان را در دهان خود گذاشته و لبهایتان را ببندید. پس از آن انگشتانتان را بیرون کشیده و رنگ اضافه رژ لب را از داخل لب های خود پاک کنید. ضمن اینکه مانع مالیده شدن رژلب روی دندان هایتان نیز می شوید. 
خط لب
بایستی رنگ دو درجه تیره تر از رنگ رژ را برای خط لب انتخاب کنید. برای نمونه رنگ زرشکی برای رژلب قرمز انتخاب مناسبی است. خط لب قهوه ای سوخته برای رژلب قهوه ای انتخاب مناسبی است. برای اینکه بهتر رنگ رژلب را انتخاب کنید، می توانید کنار هم گذاشته و آن را انتخاب نمایید. 

آرایش صورت

 

آرایش صورت

 

آرایش صورت