آرایش نکات ریز زیبایی

چشمان درشت
یکی از تاثیر گذارترین اعضای صورت چشمان است.همچنین اولین عضوی که هنگام نگاه کردن به افراد توجهمان را معطوف خود میکند چشم است.با وجود این که در حال حاضر مبالغ زیادی صرف بهبود پوست و رفع عیوب آن انجام می شود. چشم نیز می تواند یکی از عوامل تاثیر گذار باشد.طبق نظر متخصصان هرچه چشمان درشت تر باشد، بر جذابیت فرد می افزاید.آسان ترین راه برای درشت تر نشان دادن چشمان بهره گیری ازخط چشم و سایه های سیاه است.

 


 
پوست شفاف
یکی از شایع ترین مشکلات پوستی که بسیاری از اشخاص به همین دلیل از داشتن پوستی صاف محروم هستند وجود آکنه است.متخصصین پوست و مو برای رفع این مشکل استفاده از محصولاتی که حاوی دو درصد اسید سالسیلیک هستند را پیشنهاد می کنند.البته شایان ذکر است در برخی موارد وجود قارچ ها و باکتری ها نیز باعث وجود آکنه می شود.در این موارد تمیزکردن پوست راه حل بهتری است.اگر راه های بسیاری را برای درمان آکنه ها استفاده کرده اید و نتیجه نگرفته اید استفاده از رتینوئیدها را یشنهاد می کنیم. ناگفته نماند بهتراست پیش از این موارد با پزشک معالج خود مشورت داشته باشید.
 

 موهای تمیز
موهای تمیز علاوه بر داشتن حالتی بهتر و ظاهری زیباتر، به دلیل داشتن رایحه ای مطبوع می تواند جذب کننده باشد. مو همزمان میتواند حس لامسه، چشم و بینی را تحت تاثیر قرار دهد.برای داشتن موهایی جذاب هیچ اجباری نیست که موهای خود را هرروز شامپو بزنیم.زیرا شامپو زدن بیش از حد سبب شکننده شدن مو می شود و چربی طبیعی موهایتان را از بین می برد. می توانید برای از بین بردن چربی روزانه موهایتان از پودر بچه استفاده کنید در صورتی که خواهان موهایی خوش بو هستید می توانید از کمی عطر استفاده کنید.
 
مژه های بلند
یکی از عناصر مهم مژه است به گفته محققان افرادی که موهایی خوش حالت و بلند دارند به مراتب زیباتر از افرادی هستند که مژه هایی بلند و بدون حالت دارند.در این بین عده زیادی از افراد سعی به داشتن مژه هایی بلند با روش های مصنوعی دارند که چندان موثر نیست. و زیبایی مژه های طبیعی را ندارد.
 
آرایش طبیعی
همه ما به این موضوع واقف هستیم که چهره ای طبیعی همراه مقدار مکی آرایش بسیار زیباتر و طبیعی تر است.متخصصین زیبایی پیشنهاد می کنند که خانم ها از رژ لب قرمز استفاده کنند.لازم به ذکر است که منظور قرمز کردن بیش از حد لب ها نیست. منظور حصول رنگی ملایم است.
 
موهای پرپشت
همراه با افزایش سن تارهای مو نازک شده و کم پشت خواهد شد. لازم به ذکر است که این موضوع با عواملی چون تغذیه، ژنتیک و هورمون ها و ... دخیل است.16 تا 24 سالگی زمانی است که می توانیم بهترین موها را داشته باشیم سعی کنید برای داشتن موهایی بهتر از قرار گرفتن در معرض گردوغبار اجتناب کنید.
 
ابروهایی متقارن
ابرو قابی برای چشمان محسوب می شود. در بدنمان مشکلاتی از قبیل استرس، عفونت یا اشکالات تغذیه ای باعث محرومیت از داشتن ابروهایی پرپشت و زیبا می شود.برای زیباتر کردن ابروهایتان می توانید از سایه ابرویی که سبک و ملایم است استفاده کنید.