آرایش همرنگ چشمان

آرایش همرنگ چشمان
از مواردی که به جذابیت آرایش چشمتان می افزاید، انتخاب رنگ مناسب سایه، خط چشم و ... است. در این مطلب شما را در انتخاب لوازم آرایش مناسب و هماهنگ با رنگ چشمانتان یاری می کنیم. 
رنگ مناسب برای چشمان مشکی و پوست های تیره
این افراد تا جای ممکن نباید سایه های خیلی تیره نظیر: سرمه ای، بنفش تیره، قهوه ای را انتخاب کنند. آن هم به این علت که باعث می شود چهره گرفته به نظر برسد. هم چنین بهتر است زیر چشم خود خط چشم نکشید. خط چشمی که نه خیلی پهن است و نه خیلی نازک انتخاب مناسبی است. زمانی که لباس روشنی به تن می کنید می توانید از مدادهای هم رنگ برای زیر چشمتان استفاده نمایید. 
رنگ آرایش هماهنگ با چشمان مشکی و پوست روشن
این افراد بایستی از سایه یا مدادهای خاکستری تیره یا دودی استفاده کنند. بایستی هاله های زیرچشم و پشت چشم را با مداد خاکستری یا سایه بکشید و آن را تا انتها ادامه بدهید. به علت تضاد موجود  بین رنگ مشکی و سفید خط چشم سیاه انتخاب مناسبی نمی باشد. چرا که بین پوست و چشم یک مرز ایجاد می کند. 
رنگ مناسب برای آرایش چشمان سبز
بعد از آماده سازی پوست، بایستی بین رنگ سایه و چشم هماهنگی وجود داشته باشد. ترجیحا از ریمل های پر و مخملی استفاده نمایید. این گونه مژه ها هم میان رنگ سبز و سیاه جلوه بیشتری خواهند داشت. 
مژه مصنوعی نیز برای مژه های کم پشت انتخاب مناسبی است. پشت چشمتان خط چشم ظریف و باریک بکشید. هم چنین استفاده از رنگ قهوه ای تیره زیر چشمان زیبایی خاصی را به چشمان می بخشد. 
رنگ های مخالف برای آرایش چشمان سبز
بعد از ایجاد یک فرم زیبا برای ابروها توسط سایه ابرو، بایستی برای سایه زیرین از سایه ای طلایی استفاده کنید و حدود دو سوم پلک از گوشه چشم تا انتهای چشمان را از این رنگ سایه بزنید. 
بعد از اینکه این بخش را با سایه طلایی پوشاندید، به وسیله سایه بنفش که به رنگ سرمه ای نزدیک است، از کنار چشم خود مانند هشت از کناره چشم و بالای سایه طلایی تا گوشه دیگر را سایه زده سپس از ریمل یا مژه مصنوعی استفاده نمایید. پشت و زیر چشمانتان را خط چشمی باریک بکشید. 

آرایش همرنگ چشمان

آرایش چشمان قهوه ای
استفاده از رنگ های ارغوانی، بنفش متمایل به ارغوانی تیره برای داشتن چشمانی جذاب توصیه می شود. رنگ های طلایی، سبز، مسی، برنز نیز برای افرادی که علاقمند به آرایش کلاسیک هستند مناسب است. سایه زرد کم رنگ مناسب ترین انتخاب برای این افراد می باشد. 
افرادی که چشمان قهوه ای دارند می توانند هم از سایه های روشن و هم از سایه های تیره استفاده کنند. رنگ قهوه ای انتخاب مناسب تری درمقایسه با رنگ مشکی برای خط چشم است. 
رنگ مناسب برای آرایش چشمان آبی
رنگ سبز و آبی برای شمان آبی بسیار مناسب است. ولی به عنوان خط چشمی باریک و زیبا، نه اینکه برای استفاده به جا سایه چشم. خط چشمی زیبا و باریک با این دو رنگ کشیده و سایه ای براق با تناژ طلایی پشت چشمان خود بکشید. از یک خط چشم دودی رنگ نزدیک به سیاهی ما بین مژه های خود استفاده نمایید. 

آرایش همرنگ چشمان

 

آرایش همرنگ چشمان

 

آرایش همرنگ چشمان

 

آرایش همرنگ چشمان