آسیب به مو

راه های پیشنهادی زیادی برای آرایش موهایتان وجود دارد می توانید آنها را صاف یا فر کنید و حجم و رنگ آن را تغییر دهید.
بهتر است در نظر داشته باشید که این کار موهایتان را دچار آسیب می کند. در این مطلب شما را با راه های مختلف آشنا می کنیم.
آسیب مو
 
فر کردن مو
هرگز از دستگاه هایی که به وسیله حرارت موهایتان را فر می کنند استفاده نکنید.این کار باعث از بین رفتن رطوبت طبیعی پوست سرتان شده است و ریشه و کراتین طبیعی موهایتان را از بین میبرد.موهایتان شروع به ریختن کرده و حالتش را از دست می دهد.
 استفاده از اتو مو
اتو مو باعث خشکی، زمختی و شکنندگی موهایتان می شود.
صاف کردن دائمی مو
یکی از رایج ترین راه ها استفاده از مواد کراتینی مو است.ضرر این مواد بیشتر از سود آنهاست. این مواد سرطان زاست.از آنجایی که گفتیم حرارت زیاد ناشی از این مواد باعث ازبین رفتن رطوبت طبیعی مو و کننده شدن آن می شود.
رنگ کردن مو
وجود آمونیاک در رنگ مو سبب ضعیف شدن ریشه موها شده و سبب آسیب رسیدن به پوست می شود.این رنگ ها سبب می شود که موهایتان نسبت به UVB آسیب پذیری بیشتری داشته باشد.
خشک کردن موها با حوله
ریشه های مو بسیار حساس و شکننده می باشند، به همین دلیل پس از استحمام فورا موهایمان را خشک می کنیم.این کار سبب آسیب رسیدن به موهایتان شده و آنها را از بین می برد.حوله را آرام روی موها فشار دهید و سپس آن را رها کنید.با تکرار این کار آب اضافی موهایتان را می گیرید.
 شانه کردن موهای خیس
زمانی که موهایتان خیس است آنها را شانه نکنید.به این دلیل که ریشه موها ضعیف است و شانه کردن آنها سبب کنده شدن موهایتان می شود. از این کار خودداری کنید.
از کلاه استفاده کنید
در روزهای طوفانی از کلاه استفاده کنید این کار از آسیب دیدن موهایتان در مقابل اشعه های UVB و UVA محافظت می کند در صورتی که موهایتان هنگام استفاده از کلاه عرق می کند از کلاه هایی که سطحشان سوراخ دارد استفاده کنید. 
استفاده بیش از اندازه از محصولات حالت دهنده مو
استفاده بیش از اندازه از ژل ها و کرم ها و .... سبب آسیب رسیدن به پوستتان می شود.برای پاک سازی موهایتان از این مواد از شامپوهایی که توانایی انجام این کار را دارند کمک بگیرید.
سفت بستن و کشیدن مو
این کار سبب حفاظت از موهایتان در برابر باد و تمیزی آن می شود. با انجام این کار ریشه موهایتان را ضعیف میکنید.حتی الامکان موهایتان را با این روش جمع نکنید.