آموزش آرایش صورت

آموزش آرایش صورت
آرایش نادرست می تواند موجب پیرنشان دادن چهره شود. از این رو در این مطلب می خواهیم نحوه انجام آرایش صحیح را مورد بررسی قرار بدهیم. در این مطلب آموزش آرایش از کتاب بابی براون را مطرح کرده ایم که مطالعه آن خالی از لطف نیست. 
کرم پوشاننده
خاصیت ارتجاعی پوست بعد از 40 سالگی از بین می رود و پوست چروک می شود. در حقیقت شما خسته تر به نظر می رسید و رگ های خونی بیشتر به چشم می خورد. حلقه های سیاه دور چشم، توسط این پوشاننده ها روشن تر شده و ظاهر آن را به شکلی جلوه می دهد که گویی بالا کشیده شده اند و گرمی و درخشندگی بیشتری به چشمان می دهد. 

آموزش آرایش صورت

از یک فرمول پایه زرد که حداقل دو درجه روشن تر از رنگ پوستتان است را انتخاب نمایید. سپس با استفاده از یک برس پوشاننده دارای سر، در طول مژه های پایینی تا داخلی ترین گوشه چشم ها، گودی های بالای بینی را بزنید. از انگشت انگشتری که به صورت طبیعی نرم است، استفاده نمایید. این گونه گرمی زیادتری ایجاد شده که به آهستگی روی پوست خود بمالید.
ثابت نگه داشتن
استفاده از یک پودر سبک که رنگ زرد ملایم دارد، سبب ثابت ماندن پوشاننده در جای خودش می شود. 
کرم پودر آب رسان/ مرطوب کننده
استفاده از کرم آب رسان موجب محافظت از پوست می شود. سه موضوع مهم در بالا رفتن سنتان دخیل است که فقط با یک محصول آن را پاسخ می دهد. خطوط ریز چروک، پوست آویزان و لکه های آفتاب زدگی از موارد مهمی است که برای پوشاندن آنها از کرم پوشاننده استفاده می شود. 
پوست های آویزان و پژمرده توسط فرمول های کرم مانند پرتر به نظر می رسند و سبب یکدست شدن رنگ پوست می شود. محصولات مات یا پودری مانند موجب بیشتر به نظر رسیدن چروک های صورت می شوند. برای انتخاب رنگ مناسب، رنگی که به نظرتان روشن تر از رنگ پوستتان است را انتخاب نمایید. سه رنگ به شکل خطوطی از روی گونه تا خط بالای دهان خود کشیده و پس از آن کنار پنجره بایستید. کنار نور طبیعی آن را تست کنید تا رنگ متناسب با پوستتان را انتخاب نمایید. سپس به وسیله نوک انگشت، یک اسفنج و یا برس کرم پودر، روی بخش هایی که می خواهید یکدست شوند امتحان نمایید. سپس به طرف بالا روی پوست مالیده و برای طبیعی تر شدن ظاهر، به طرف خط موی خودتان به سمت بیرون پخش کنید.
ثابت کردن آن
می توانید با استفاده از پودر صورت زرد رنگ روشن، پوشش دهی پوست های چرب را به شکل سبک پوشش بدهید. روی بینی، گونه و پیشانی را با برس روژ گونه یا اسفنج با این پودر بپوشانید. 
روژ لب صورتی رنگ
لب ها با بالارفتن سن، رنگ طبیعی شان را از دست داده و خشک می شوند. رنگ های خیلی پررنگ نیز برای سنین بالا مناسب نیست. از این رو می توانید رنگ های روشن و ملیح را انتخاب نمایید. رنگ های طبیعی پر نشاط مانند صورتی رزی و صورتی بژ سبب انعکاس نور شده و ظاهر خطوط ریز لب را کاهش می دهند. قهوه ای متمایل به صورتی، قهوه ای مایل به قرمز، صورتی شاتوتی، صورتی بژ از رنگ هایی هستند که به صورت نشاط می بخشند. 
خط لب
مداد رنگی که رنگ آن با رنگ روژ لب هماهنگ است را انتخاب نمایید. خطی طبییعی روی خط لبتان کشیده و مانندV  به انحنای بالا و پایین لب خود توجه داشته باشید. برای اینکه لب کامل تر به نظر برسد، خط لب را کامل بکشید. 
روژ لب
فیبرهای مصنوعی سبب پر کردن رژ لب یا برق لب شده و روژ مانند بتونه به نظر برسد. حتما از یک برس لب استفاده کنید. از یک قسمت لب به طرف دیگر آن بمالید و برای اینکه یکنواخت شود روی هم فشار دهید. سپس با برق لب، روژ خود را در مرکز پر کنید. 

آموزش آرایش صورت

 

آموزش آرایش صورت

 

آموزش آرایش صورت

 

آموزش آرایش صورت

 

آموزش آرایش صورت

 

آموزش آرایش صورت

 

آموزش آرایش صورت

 

آموزش آرایش صورت

 

آموزش آرایش صورت