آکنه

آکنه
بیماری مزمنی که موجب درگیر شدن پیازهای مو و غدد چربی پوست می شود و موجب بسته شدن آنها می گردد، آکنه نام دارد. طیف متنوعی که در برگیرنده ضایعات پوستی است جوش یا آکنه نامیده می شود. جوش یا آکنه به شکل دانه های پررنگ در پوست یا دانه های زیرپوستی به همراه ضایعات چرکی در تنه و اندام ها و صورت دیده می شود. 
فشار دادن ممنوع!
هرگز آکنه را فشار ندهید. چرا که باعث می شود جای آن روی صورت بماند. تماشای ویدئو، گوش دادن به موزیک و مطالعه برای فراموش کردن این عادت بسیار موثر می باشد. در صورتی که جوش زرد و عفونی بزرگی روی صورتتان وجود دارد، یک سوزن را برداشته و آن را با شعله آتش کامل استریلیزه نمایید و پس از آن، سوزن ضدعفونی شده را به آهستگی در جوش فرو کرده و چرک آن را به آهستگی پاک کنید.
روغن درخت چای
در صورتی که روی پوستتان آکنه معمولی ایجاد شده است، می توانید از روغن درخت چای استفاده نمایید. اندکی از این روغن را پس از شستن روزی دو مرتبه روی محل مورد نظر استفاده نمایید. روغن با غلظت 5 درصد را انتخاب نمایید. مراب باشید که این روغن وارد چشمتان نشود. 

آکنه

شستشوی بادقت
روزی دو مرتبه جای جوش خود را با صابون فاقد بو بشویید. صابون زبر به پوست آسیب می رساند. به شکل دوره ای از یک مایع مخصوص شست وشوی صورت آنتی باکتریال ملایم استفاده نمایید. از پاک کننده هایی که التهاب صورت را بیشتر می کنند بپرهیزید. صابون های ضد باکتری هرگز بهتر از صابون های معمولی نیستند. 
کرم ها، ژل ها و لوسیون های جوش
بیشتر تبلیغات محصولات ضد آکنه تاثیر چندانی روی درمان اکنه ندارند. گاهی درمان آکنه تا چندین ماه و چندین سال نیز طول می کشد. از این رو دلایل علمی اندکی برای اثرگذاری آنها موجود است. 

آکنه

 

آکنه

 

آکنه