ازدواج با زن بیوه و مرد مطلقه

بایدها و نبایدهای ازدواج با زن بیوه و مرد مطلقه
طی یک الی دو دهه ی قبل در جامعه ی ما، ازدواج با اشخاصی که طعم تلخ طلاق را چشیده اند چندان متداول نبود. خصوصا در شرایطی که یک طرف قضیه دختر یا پسری بود که تاکنون ازدواج نکرده بود. ممکن بود در نظر برخی از افراد این کار ناشایست به شمار می رفت.
 این موارد به گذشته محدود می شد در حالی که امروزه ارتباط برقرار کردن با فردی که مطلقه است خیلی عجیب نیست. در صورتی که وارد رابطه این چنینی شده اید، مطلب فوق را مطالعه نمایید.
 زن یا مرد مطلقه
توجه داشته باشید که این ازدواج مانند ازدواج های دیگر است و شخص مقابلتان بایستی با دقت تمام مورد سنجش با معیارها و ملاک های مورد نظرتان واقع شود.
 در صورتی که فرد مورد نظرتان معیارها و ملاک های شما را دارد، در قدم بعدی در ارتباط با این شخص بیندیشید و جدی تر فکر کنید. فردی که با آنچه همیشه در انتخاب با شریک زندگی تان در نظر داشته اید، فرق دارد یقینا نمی تواند شخص مناسبی متناسب با ویژگی هایی که در نظر دارید برای شما باشد.
 حضور مردانی که طلاق گرفته اند و همسرشان را از دست داده اند، در لیست خواستگاران دخترانی که به مجرد شدن قطعی نزدیک هستند و سن ازدواجشان به تاخیر افتاده است، اکثرا بیشتر نمایان است.
در مورد انتخاب و تصمیم گیری برای ازدواج با این اشخاص، اغلب دختران به یک نوع ترس و اضطراب دچارند و از پایان آن می هراسند. افکاری از قبیل اینکه ممکن است شخص مقابلشان مشکلی داشته که ظاهر او این را نمایان نمی سازد. یا اینکه اگر با اینگونه افراد ازدواج نمایند به سرنوشتی مشابه فرد قبلی دچار می شوند. در ادامه مواردی را مطرح کرده ایم که دانستن آنها خالی از لطف نمی باشد.
 ازدواج با مرد مطلقه و شباهت آن با شمشیر دو لبه
عمدتا مردانی که مطلقه هستند از تجربه ی جنسی بیشتر و بهتری برخوردارند و حس تعهد آنها بیشتر است. دلیل عدم ارتباط گرمشان با شما می تواند به تجربیات تلخشان در گذشته بازگردد. آنان می دانند که چگونه باید با نوسانات روحی و عاطفی برخورد کنند.
 در صورت علاقمندی به مردی مطلقه یا فردی که همسرش را طلاق داده است، حتما این موارد را در نظر بگیرید. بدون اینکه دیدی منفی در مورد وی داشته باشید با او معاشرت نمایید.
 بار معنایی زیاد و بسیار سنگینی از کلمه ی طلاق حاصل می شود. طی مدتی که فرد مقابلتان است دائما از خودتان سوال می کنید دلیل جدایی این مرد از همسر قبلی اش چیست؟
 آیا این مرد دارای دست بزن است؟
وسواسی و خسیس و ایرادگیر است؟
آیا فردی بد دهان و فحاش است؟
در ازدواج پیشین خود مرتکب خیانت شده است؟
 متهم کردن طرف مقابلتان و نسبت دادن لقب دروغگو و متقلب به او زشت ترین امر ممکن است.
جدایی از یک رابطه را طلاق می گویند و گام طبیعی روابط در دوران بزرگسالی ازدواج نام دارد. خیلی بیشتراز چیزی که فکرش را بکنید علت جدایی ها دراماتیک می باشد.
 همسر پیشین خواستگارتان را در ذهنتان غول فرض نکنید.
از دلایلی که می توان برای این جدایی ها عنوان کرد، عدم تفاهم زن و مرد نسبت به گذشته و کمرنگ شدن عشق و صمیمیت بین آنهاست. 
 تلاش نکنید رابطه ی گذشته را در ذهنتان قضاوت کنید و به آن شاخ و برگ بدهید. درواقع نباید برای خواستگارتان در برابر همسر قبلش امتیازات بیخودی در نظر بگیرید. 
یک رابطه از سه رکن برخوردار است
دیدگاه زن
دیدگاه مرد
حقیقت واقعی حاکم بر آن رابطه
امکان دارد خواستگارتان نسبت به رابطه ی گذشته اش مسئولیت هایی هم داشته باشد. به ویژه در مراحلی که خواستگارتان از ارتباط قبلی اش، دارای فرزند هم باشد.
 عجله را برای ازدواج کنار بگذارید.
برای جواب دادن چه مثبت و چه منفی بایستی منطقی برخورد کنید. عجله را کنار بگذارید.
 در مورد ارتباطتان باید بدانید که باید اجازه آرام پیش رفتن را به رابطه تان بدهید. در صورتی که فرد مقابل به تازگی از رابطه بیرون آمده و یا زمان طولانی در یک رابطه عاطفی قرار داشته از روز اول انتظار گفتن دوستت دارم، حضور در مهمانی ها و جشن ها و مراسم اجتماعی با هم را نداشته باشید. زمان همه چیز را حل خواهد کرد.

 حرف های خواستگارتان را با رفتارش مطابقت دهید. 
رفتارخواستگارتان را در نظر بگیرید و توجه کنید حرف هایش و رفتارش با هم هماهنگی دارند یا نه؟ ببینید این آمادگی در رفتارش قابل مشاهده است یا نه؟
نحوه مدیریت رابطه تان از لحاظ هیجانی، عاطفی چگونه است و اینکه نسبت به همسر قبلی اش، چه الفاظی را به کار می برد. اینکه با الفاظ بد از او یاد می کند؟
 توجه کنید که شما را برای انتقام از همسر قبلی اش انتخاب کرده است؟
توصیه می کنیم اگر پاسخی ندارید، مقداری صبر نمایید تا تکلیفتان روشن شود.
با لحنی شفاف و واضح و با لحنی بی طرفانه سوالاتی را که می خواهید در مورد همسر قبلی اش بدانید مطرح نمایید تا در مورد احساس او نسبت به ازدواج گذشته اش مطلع شوید.
 تاسف، دلتنگی، غم و عصبانیت می تواند احساس او باشد. از او درخواست کنید که شباهت ها و موارد یکسان میان رابطه تان را با ارتباط قبلی اش پیدا کرده و مطرح کند. در مورد مواردی که در ارتباط گذشته اش به آن علاقه داشته است صحبت نمایید.
 نگذارید فقط برای اینکه خواستگارتان دوست دارد به کسی شباهت پیدا کنید که نیستید، مطالبی که بیان کردیم نیز به همین دلیل بود. قبل از اینکه با مرد مطلقه ای که فرزنددارد ازدواج نمایید و تصمیم نهایی تان را بگیرید در نظر داشته باشید که فرزندان او مشخص می کنند که روابطتان تا کجا می تواند ادامه پیدا کند.
 بایستی از همان اول این موارد را در نظر بگیرید. سعی کنید با فرزندان او دوست شوید. اینگونه ارتباطتان با آنها صمیمی میشود. در صورتی که با آنها انس نگیرید دائما بین آنها احساس تنهایی می کنید و این موضوع روی آینده رابطه تان هم اثر می گذارد.
 قسمت خطرناک ماجرا و ازدواج با فرد مطلقه در چیست؟
موارد زیر زمانی که مردی مجرد داوطلب ازدواج با زنی مطلقه است در ذهن او شکل می گیرد.
 دلیل جداشدن فرد از همسرش، تا حد بسیاری نمایانگر مواردی است که امکان دارد برای آن دختر حائز اهمیت باشد. ممکن است اکثر این موارد در مورد شما که انتخاب بعدی او می باشید صادق نباشد. در نهایت با رعایت این موارد می توان به انتخاب صحیحی دست یافت.
 براساس انتظاری عمومی، زنان مطلقه، در ازدواج دومشان قانع تر و کم توقع تر می باشند. دوست دارند ازدواجشان به دور از تشریفات و سر و صدا باشد. 
 با توجه به اینکه شرایط اقتصادی فعلی نا به سامان است، زنان مطلقه نسبت به درخواست مهریه، تامین مسکن و درآمد که مشکل اصلی پسران است، کم توقع ترند. آنان فاقد حامی هستند.
 به دلیل موقعیتشان دوست دارند زندگی دوم دخترشان را نگه دارند. چرا که فردی که یکبار طلاق گرفته امکان دارد مجددا بار دوم هم از همسر خود طلاق بگیرد. در نهایت در صورت به بن بست رسیدن زندگی، مشکلات کمتری برای طلاق وجود دارد.
به دلیل دریافت مهریه و حقوق مالی زنان مطلقه از همسرشان از وضعیت مالی بهتری برخوردارند و برای پسر مجرد می توانند منبع حمایتی مناسبی به شمار بیایند. توجه کنید کلیه ی این موارد تقریبی هستند.
 البته در بعضی موارد نیز شاهد سخت گیری بیشتر خانواده ها برای ازدواج مجدد دخترشان هستیم. امکان دارد خانواده ها سختگیر تر عمل نمایند. در مواردی هم شاهد آن بوده ایم که خود زنان مطلقه سخت گیری زیادتری را اعمال کنند.
 در صورتی که به فکر تامین منافع مالی تان هستید توصیه می کنیم هرگز این کار را نکنید. چرا که ازدواج پیوندی قلبی است نه معامله ای که ببینید چه قدر برایتان سود دارد.
 کدام قسمت این ماجرا خوش بینانه است؟
به دلیل تجربیاتی که این خانم ها در تجربه اولشان به دست آورده اند، راحت تر ی توانند اوضاع را بهبود ببخشند. دلیل اینکه اکثر پسران مجرد از خانم های مطلقه خوششان می آید هم همین است.
 برخورد با همسر، ارتباط با آشنایان، خانه داری از مهارت ها و تجربه هایی است که دارند و احتیاج نیست تا با شروع زندگی مشترک، تازه شروع به کسب تجربه نمایند. 
در واقع به دلیل شکستشان در زندگی، هرگز نمی خواهند اوضاع بدتری را مجددا تجربه کنند. پس به آسانی زندگی خوب امروزشان را از دست نمی دهند.
 توجه نمایید که مطلقه بودن دلیلی برای منتخب نبودن برای ازدواج نیست. این باور کاملا غلط است و ممکن است زنان بسیاری را دیده باشید که در دهه دوم یا سوم زندگی شان باشند. ممکن است با شان خانوادگی بالا و تحصیلات عالی شکست را تجربه کرده باشند. 
 پس قضاوت های نادرست را کنار بگذارید.
 راه حل های مشاوران ازدواج
مزایا و معایب گفته شده در مورد کلیه ی روابط صدق نمی کند و هر ارتباطی برای خودش دارای مختصاتی است که احتیاج به بررسی را حتمی می سازد. مجموعه ی مطالبی که  در ادامه آورده ایم، از موارد عمومی این نوع ازدواج ها می باشد. امر مهم تر تصحیح دید جامعه به این موضوع می باشد.
 این دیدگاه اشتباه بیانگر آن است که شخص مطلقه با شخص مجرد نمی تواند ازدواج نماید و بایستی یک مطلقه را به همسری برگزیند.
هرگز به این مورد اتکا نکنید. چرا که موارد بسیاری وجود دارد که نمی توان سابقه ی شکست او را به پای منفی بودن او گذاشت. نباید به دلیل یک تجربه ی بد از خصوصیات مثبت او چشم پوشی کرد.
 نظر فرد مجرد در برگزیدن فرد مطلقه حائز اهمیت است، او باید در پی کشف تفاوتها و شباهات باشد. در حیطه ی ازدواج مراجعه به مشاوری با تجربه و کارآمد بسیار سازگار است.
با انجام یک تست، کلیه ی موارد در کیفیت ارتباط و شکل گیری تداوم برای آنان مشخص می شود. برای ازدواجی موفق، مجرد یا مطلقه بودن اهمیتی ندارد بلکه انتخابی آگاهانه موجب سعادت دو طرف می شود.