اشتباهات متداول استفاده از آبرسان

اشتباهات متداول استفاده از آبرسان
از رایج ترین روش های مراقبت پوستی که بیشتر افراد، در فواصل زمانی مختلف از زندگی شان از آن استفاده می کنند، استفاده از مرطوب کننده یا آبرسان برای پوست است. احتمال دارد بعد از استفاده از آبرسان (مرطوب کننده) پوستتان پوسته پوسته شود و یا کرم به خوبی جذب پوستتان نشود. لازم به ذکر است انتخاب کرم مرطوب کننده نامناسب، موجب عدم رضایت شما از کرم مرطوب کننده می شود که در ادامه به بررسی خطاهای متداول در انتخاب کرم مرطوب کننده و استفاده از آن می پردازیم.
پوست چرب نباید آب رسانی شود!
موسترایزرها (moisturizer) و هیدراتان ها (hydratant) از انواع کرم مرطوب کننده هستند که به بررسی هریک خواهیم پرداخت. 
بیشتر مردم معتقدند پوست های چرب نباید از کرم های مرطوب کننده برای آبرسانی استفاده کنند. در حالی که این عقیده کاملا اشتباه است. چرا که در برخی موارد پوست چرب بوده و غده های ترشح کننده چربی در سطح پوست، چربی زیادی را به سطح پوست تزریق کرده اند. در حالی که در چنین شرایطی پوست کم آب و دهیدراته شده است. 

اشتباهات متداول استفاده از آبرسان

پوست های چرب برای اینکه پوستشان تغذیه شود و با آکنه نیز مواجه نشوند، باید از هیدراتان ها استفاده کنند. هیدراتان ها فرموله شده بر پایه آب می باشند. ضمن اینکه به صورت ژل موجود هستند. رطوبت و آب محیط اطراف توسط هیدراتان ها گرفته شده و به پوست می رسند.
لانولین و گلیسیرین مواد تشکیل دهنده موسترایزرها هستند که موجب ایجاد یک لایه چربی روی پوست می شود تا رطوبت از روی پوست پاک نشود. لازم به ذکر است موسترایزرها به صورت کرم موجود هستند. 
اهمیت ندادن به سلول های شاخی شده و مرده
بسیاری از افرادی که مدت هاست از کرم مرطوب کننده استفاده نکرده اند بعد از استفاده از آبرسان، بر این باورند که استفاده از مرطوب کننده روی پوستشان بی تاثیر است لازم به ذکر است به علت استفاده نکردن از مرطوب کننده ها طی مدت طولانی، سلول های شاخی ایجاد شده روی پوست صورتتان مانع ورود مرطوب کننده به عمق پوستتان می شود. از این رو اگر مدتهاست که از کرم مرطوب کننده استفاده نکرده اید، حتما پیش از استفاده در مراکز زیبایی درمانی پاکسازی پوست انجام بدهید و یا برای از بین بردن سلول های مرده از اسکراب استفاده نمایید. برای دستیابی به بهترین نتیجه حتما این روش را انجام دهید.
استفاده از مرطوب کننده برای دست و صورت به تنهایی کافی نیست!
به طور کلی اکثر افراد معتقدند استفاده از کرم آبرسان یا مرطوب کننده محدود به دست و صورت است. در حالی که کلیه نواحی بدن به استفاده از مرطوب کننده نیازدارند. چرا که نور آفتاب، گرما و سرمای هوا، جنس الیاف مورد استفاده در البسه همگی روی پوست شما تاثیر گذارند. پس برای بقیه نواحی بدن نیز، لوسیون بدن تهیه نمایید.
توجه نداشتن به شرایط محیطی!
بی توجهی به شرایط محیطی از دلایل مهمی است که موجب می شود به نتیجه دلخواهتان دست پیدا نکنید. ممکن است آبرسان مورد نظرتان را یافته باشید و مورد رضایتان هم قرار گرفته باشد، ولی شرایط محیطی نظیر: میزان خشکی و رطوبت هوا، بارداری، استرس، کم و زیاد شدن وزن، رژیم های غذایی و دگرگونی آب و هوا در فصل های گوناگون همگی از مواردی هستند که روی ویژگی های پوست شما موثر هستند. پس هنگام انتخاب کرم به این موارد توجه داشته باشید. 
انتخاب نکردن فرصت مناسب
زمانی که پوستتان نمدار است، یعنی پس از شست و شوی صورت و استحمام، مناسب ترین زمان شست و شوی پوست است. توجه داشته باشید قبل از اینکه از کرم ضدآفتاب استفاده نمایید، تقریبا 10 تا 15 دقیقه پیش از استفاده از کرم ضد آفتاب، کرم مرطوب کننده را روی پوست خودتان ماساژ بدهید. نباید بیش از حد ماساژ بدهید تا جذب پوستتان شود. بایستی کمی از آبرسان باقی بماند تا به مرور زمان جذب پوستتان شود. حتما به این موضوع توجه داشته باشید.
پوست و زیبایی نعمتی خدادادی است که باید از آن به بهترین وجه مراقبت نمایید. پس از نگه داری و مراقبت های صحیح پوستی غافل نشوید.

اشتباهات متداول استفاده از آبرسان

 

اشتباهات متداول استفاده از آبرسان

 

اشتباهات متداول استفاده از آبرسان