اشتباهات عروس در تهیه لباس عروس

اشتباهات عروس در تهیه لباس عروس
قبل از اینکه برای خرید یا کرایه لباس عروسی اقدام نمایید پیشنهاد می کنیم این مطلب را مطالعه نمایید. 
وجود تعداد زیاد همراه
تجربه ای که اکثر افراد داشته اند به این شرح بود که بیشتر از دو همراه برای اینکه در مورد لباستان نظر بدهند، با خود نبرید. معمولا بیشتر عروس خانم ها به همراه خواهر و مادرشان به خرید می روند. وجود تعداد زیادی همراه سبب می شود که تصمیم گیری برایتان سخت شود. همراهانی را انتخاب کنید که صادقانه نظرشان را در مورد انتخابتان بگویند. 
خرید زود هنگام
اکثر زوج های امروزی نامزدی طولانی مدت را انتخاب می کنند. به همین جهت پیشنهاد می کنیم زودتر از یک سال قبل اقدام به تهیه لباس عروس نکنید. چرا که امکان دارد لباس های زیادی وود داشته باشد که ناخواسته مجذوب یکی از آنها شوید ولی در آن زمان آمادگی خرید آن را نداشته باشید. هم چنین به مکانی که جشنتان در آنجا برگزار می شود توجه داشته باشید. در صورت برگزاری جشنتان در تالاری مجلل، لباس عروس سنگ دوزی شده و دنباله دار انتخاب مناسبی است ولی برای جشنی که کنار ساحل برگزار می شود چنین لباسی مناسب نیست. به دکور انتخابی توجه داشته باشید. چرا که رنگ لباس ساقدوش ها بایستی با دکور هماهنگی داشته باشد. البته منظورمان از اینکه زودتر برای خرید لباس عروس اقدام نکنید این نیست که این امر را به دقیقه نود واگذار کنید. چرا که دوخت بعضی از لباس های عروس پنج الی هشت ماه زمان می برد. در صورتی که وقتتان محدود است می توانید سفارش دوخت فوری لباس عروس بدهید. البته هزینه این کار تقریبا بالا خواهد بود. 

اشتباهات-عروس-در-تهبه-لباس-عروس

پرو تعداد زیاد از حد لباس عروس
بیشتر عروس خانم ها چهار تا هفت لباس را پرو می کنند. پرو بیش از ده لباس عروس اصلا توصیه نمی شود. چرا که منجر به گمراهی آنها می گردد. بیشتر عروس خانم ها لباس های بسیاری را پرو می کنند. آنقدر لباس پرو می کنند که گمراه می شوند و فراموش می کنند که اصلا از اول چه چیزی می خواسته اند. 
گول تخفیفات آنچنانی را نخورید. 
گول آگهی های 60% تخفیف و یا بیشتر را نخورید. بزرگ ترین اشتباه عروس خانم ها خرید لباس عروس از یک آنلاین شاپ یا یک فروشگاه با تخفیف باور نکردنی است. توجه کنید که این لباس توسط تعداد زیادی عروس امتحان شده و احتمال دارد پارگی، آسیب و یا لکه داشته باشد. هم چنین در بسیاری از مواقع دیده شده است که امکان ترمیم لباس وجود ندارد و یا هزینه ای که باید صرف ترمیم لباس کنید مقداری کمتر از خرید یک لباس عروس نو است. جای نگرانی وجود ندارد. می توانید با دقت و حوصله لباس جذابی با قیمت مناسب تهیه کنید. 
درخواست سایز غلط برای لباس عروس
دقت داشته باشید که اندازه لباس های عروس در مقایسه با لباس های عادی یک الی دو سایز متفاوت است. پس خیلی در قید و بند اعداد و ارقام  نباشید.هر لباس عروسی تا 4 شماره روی شکل لباستان بی تاثیر خواهد بود. حتما نباید در صورت تغییر سایزتان اولین کاری که انجام می دهید رژیم های طاقت فرسا باشد. می توانید از طراح لباستان بخواهید تا از تزییناتی بر روی لباستان استفاده کند. 
تهیه لباسی که به آن علاقمند نیستید. 
ممکن است نظراتی که همراهانتان ارائه می کنند براساس چیزی باشد که متناسب با سلیقه و اندام خودشان می پسندند. پس توجه داشته باشید که لباسی را انتخاب نمایید که خودتان آن را می پسندید. هیچ اشکالی ندارد که دست خالی از فروشگاه برگردید. قطعا این کار عاقلانه تر است تا اینکه در رو در بایستی قرار بگیرید و لباسی را انتخاب کنید که علاقه ای به آن ندارید. 
تعیین بودجه
از ابتدای کار برای خودتان مشخص کنید که تا چه مقدار می خواهید هزینه کنید. ممکن است لباسی را پرو کنید که از پس خرید آن بر نیایید و ناامید شوید. پس از همان اول مشخص کنید که تا چه حدی می خواهید برای لباس عروس هزینه نمایید. 
هزینه های ملزومات اضافی
هزینه لباس عروس فقط به لباس عروس اختصاص ندارد. بلکه ممکن است هزینه های دیگری نظیر: کفش، تور روی صورت ، درز گرفتن یا بزرگ و کوچک کردن بالا تنه وغیره را هم در بر بگیرد. هم چنین هزینه ارسال، مالیات بر ارزش افزوده و ... را هم در نظر داشته باشید. 
انتخاب نا آگاهانه فروشگاه
اگر عروس درشت اندامی هستید، حتما اطمینان یابید که مزون و فروشگاه مورد نظرتان لباس های سایز بزرگ را هم دارد. هم چنین در ارتباط با اینکه فروشگاه مورد نظرتان نماینده ی مجاز طراح لباس انتخابی تان باشد. در غیر این صورت هنگام بروز مشکل فروشگاه مسئولیتی نخواهد پذرفت و جنس اصل را دریافت نخواهید کرد. 

اشتباهات-عروس-در-تهبه-لباس-عروس

 

اشتباهات-عروس-در-تهبه-لباس-عروس