اشتباه زمان آرایش

15 اشتباه رایج هنگام آرایش کردن که چهره تان را پیرتر نشان می دهد
تمامی ما در سنین خاصی زیبا هستیم، به تدریج با گذشت زمان و بالا رفتن سن از زیبایی طبیعی کم شده، به کارگیری روش های اصولی و طبیعی در آرایش برای داشتن چهره ای جذاب بسیار حائز اهمیت است.برخی از خانم ها به گونه ای آرایش می کنند که سنشان را بیشتر از چیزی که هست نشان می دهد.با ما همراه باشید تا با این اشتباهات رایج آشنا شوید.

اشتباه آرایش


ریمل روی مژه های پایینی
استفاده از ریمل روی مژه های پایینی سن شما را بالاتر نشان می دهد. به دلیل اینکه چین و چروک های زیر چشمتان را بیشتر نمایش می دهد.توصیه آرایشگران این است که روی مژه های بالاییتان ریمل تیره بزنید.افون بر زیباتر بودن چشم هایتان را بازترو روشن تر نمایش داده و سنتان را بالامی برد.
کشیدن خط چشم مشکی بر روی خط مژه های پایین چشم
 یکی از مدل های آرایشی که مورد پسند اکثر افراد است آرایش چشم گربه ای است که با کشیدن خط چشم روی مژه های پایینی انجام می شود.با توجه به اینکه ممکن است این آرایش تاثیر نامطلوبی روی ظاهرتان بگذارد میتوانید برای جایگزین خط چشم مشکی، رنگ های روشن تر از قبیل هوه ای یا دودی راجایگزین کنید.
فراموش کردن پرایمر
یکی از موارد اصلی هنگام آرایش کردن استفاده از پرایمر است.وظیفه اساسی پرایمر پرکردن چین و چروک روی صورت و پوشاندن تمامی نواقص است.پرایمرها افزون بر جوان تر به نظر رسیدن ماندگاری آرایشتان را نیز بیشتر می کند.
فراموش کردن لایه بردارها
عده ای استفاده از لایه بردارها را امری بی فایده می دانند در حالی که پوست نیاز به تولدی مجدد دارد و تنها با استفاده از لایه بردار ممکن است.علاوه بر این به خالی شدن منافذ پر شده پوست کمک می کند.توصیه میکنیم روزی 3 بار از لایه بردار استفاده کنید.
پودری برای پر کردن چین و چروک ها 
بعضی از پودرهای موجود در بازار برای از بین بردن چربی چانه و بینی استفاده می شود. اگر روی تمامی قسمت های صورت خصوصا خطوط طبیعی استفاده کنید تاثیرمطلوبی روی آرایشتان می گذارد.
سایه چشم براق
درست است که استفاده از محصولات براق زیباییتان را بیشتر میکند اما استفاده از سایه های براق توصیه نمی شود.بهتر است برای آرایش چشم هایتان از سایه های مات استفاده کنید. 
کم آبی
75% افراد بالغ دچار کم آبی هستند.از این رو که 80% بدن ما از آب تشکیل شده است. مصرف آب به مقدار کافی ضروری است.
کرم های ضد آفتاب
تحت هیچ شرایطی استفاده از کرم ضد آفتاب را نادیده نگیرید.قسمت هایی از بدن که در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دارد را با ضد آفتاب پوشانده و هر دو ساعت یکبار ضدآفتابتان را تمدید کنید.
درصورتی که به برنزه شدن علاقمندید پیشنهاد ما استفاده از اسپری های برنزه کننده است. چراکه با قرار گرفتن در معرض نور آفتاب پوستتان آسیب دیده و چین و چروک بیشتری ایجاد میشود.
 
ابروها
با بالا رفتن سن ممکن است ابروهایتان محو شود و یا دچار ریزش شود، استفاده از محصولات مرتبط با آرایش ابرو امری مهم است.با مداد و سایه ی ابرو با مدل هایی طبیعی ایروهایتان را فرم دهید.
خط لب
با بالا رفتن سن خط طبیعی دور لب کم رنگ تر می شود، بدین ترتیب چین و چروک های اطراف لب نمایان می شود.توصیه ما این است که از خط لب های کم رنگ استفاده کنید تا چین و چروک ها کم تر دیده شود.استفادز خبای خانم های مسن از اهمیت بیشتری برخوردار است.
رنگ کردن مو
برای رنگ موهای خانم های مسن رنگ های یکدست و درخشان پیشنهلد می گردد. پیشنهاد ما این است که به جای استفاده از رنگ های روشن رنگ های با تن پررنگ تر و گرم تررا انتخاب کنید.
مدل موهای فشن
منظور از موهای فشن مدلی است که مو بیشتر خرد شده باشد و داخل صورت بریزد.شاید در سنین بالاتر هیچ علاقه ای به این کار نداشته باشید اما مزیتی که دارد این است که در سنین بالا چین و چروک های صورتتان را می پوشاند.
رژ گونه مناسب
رژ گونه از مواردی است که نباید درآرایش نادیده گرفت زیرا طبیعی بودن چهره را بیشتر می کند.پیشنهاد ما استفاده از رنگ های صورتی روشن است.
رژ لب تیره 
سعی کنید به جای استفاده از رژ لب های تیره رنگ های روشن را جایگزین کنید.این رنگ ها می تواند انتخاب خوبی باشد.
استفاده از مرطوب کننده ها
محصولات مرطوب کننده از افتادگی و چین و چروک پوست پیشگیری می کند.استفاده از مرطوب کننده ها به صورت روزانه ضروری می باشد.
خوابیدن با آرایش
هرگز با آرایش نخوابید به دلیل اینکه خوابیدن با آرایش مشکلاتی را از قبیل آکنه و سیاه تر شدن گودی زیر چشم را برایتان به وجود می آورد.پیش از خواب حتما آرایشتان را پاک کنید.