اطلاعات مهم برای عکاس عروسی

اطلاعات مهم برای عکاس عروسی
عکاس عروسی بعد از پزشک، محرم شماست. برای عکاسی و فیلمبرداری بهتر در طول جشنتان، بایستی یک سری اطلاعات را در اختیار عکاستان قرار بدهید تا او بتواند کارآمدتر عکاسی کند. 
زاویه طلایی چهره
بیشتر افراد در عکس هایشان، یک ژست تکراری دارند چرا که زاویه طلایی  چهره شان را برای عکاسی می دانند. در واقع نیازی نیست تا در عکاسی کل عکس هایتان با یک ژست و از یک زاویه ثبت شوند. در ادامه ژست های عکاسی را مطرح خواهیم کرد.
معرفی اقوام درجه یک و اشخاص مهم خانواده همسرتان به عکاس
پدربزرگ، مادربزرگ، مادر، پدر، خواهر و برادر خودتان و آقا داماد و سایر افرادی که دوست دارید بیشتر در فیلم حضور داشته باشند را به عکاس معرفی کنید. 
در میان گذاشتن مشکلات خانوادگی تان با فیلم بردار
در صورتی که میان آشنایان خودتان و همسرتان قهر، طلاق، ناراحتی وجود دارد با عکاس و فیلم بردارتان آن را در میان بگذارید تا نسبت به قاب های بسته عکاسی یا درخواست مهمانان برای عکسهای دو نفره و دسته جمعی با عروس و داماد دقت کافی را داشته باشد.
فیلمبردار و عکاستان را سورپرایز نکنید.
در صورتی که برای غافلگیر کردن مهمانان یا همسرتان، هر برنامه ای مانند: آواز خواندن، آتش بازی و یک رقص خاص برای غافلگیر کردن مهمانانتان یا همسرتان دارید با عکاس و فیلم بردارتان در میان بگذارید. 

اطلاعات مهم برای عکاس عروسی

عقاید مذهبی افراد فامیل را هم در نظر بگیرید.
پیش از روشن کردن دوربین، باید به عقاید افراد فامیلتان هم توجه داشته باشید. هم چنین هنگام عکاسی، فیلم بردار باید توجه داشته باشد که مشکلی وجود نداشته باشد. چرا که در برخی مواقع، دلایلی با ریشه مذهبی و یا شخصی موجب میگردد علاقه ای برای حضور درجشن های شما وجود نداشته باشد. از این رو پیش از عکاسی و فیلم برداری توصیه می کنیم حتما در ابتدا نظر افراد فامیل را جویا شوید. 
ریز به ریز مراسمتان را با عکاس مطرح نمایید.
گیفت های عروسی، قاب های ثبت جملات خاطره انگیز توسط مهمانان، عکسهای کودکی تا بزرگسالی عروس و داماد، کارت عروسی و ... از مواردی هستند که اغلب در لیست برنامه های آتلیه برای عکاسی و فیلم برداری هستند. با یادآوری آنها به عکاس می توانید مطمئن شوید که هیچ چیز از قلم نیفتاده است. 
از فیلم برداری موقع غذا خوردن بپرهیزید.
از فیلم بردار بخواهید که هنگام عکس برداری از مهمانانتان فیلم برداری نکند. چرا که مهمانان معذب می شوند و فیلم برداری از این صحنه قطعا جذابیتی به دنبال نخواهد داشت. اگر هم خیلی مشتاق به انجام این کار هستید، از فیلم بردار بخواهید از دور فیلم بگیرد.
شماره تماس و نام دی جی را به فیلم بردار و عکاس بدهید.
از خود عروس و داماد تا همه اقوامشان در روزعروسی گرفتار هستند، در نتیجه برای قرار نگرفتن در موقعیت غیر قابل پیش بینی، حتما شماره تماس دی جی و سایر عوامل گروه موسیقی را در اختیار او بگذارید تا در صورت نیاز به اجرای یک آهنگ مخصوص، بتواند با دی جی مطرح کند.

اطلاعات مهم برای عکاس عروسی

 

اطلاعات مهم برای عکاس عروسی