انتخاب تالار پذیرایی با قیمت مطلوب

نسبتا از مهم ترین بخش های عروسی پرس و جو در مورد تالار عروسی و رزرو آن است. حتما بایستی درانتخاب تالار دقت کنید چرا که اگر تالارتان را به درستی انتخاب نکنید تمامی زحماتتان به هدر می رود. تدارکات ویژه ی جشنتان با انتخاب تالاری نامناسب به چشم نمی آید. 
تالارهایی که طرفداران زیادی دارد در مواقع خاص سال مانند اعیاد مذهبی، عید غدیر و عید قربان و نیمه شعبان و سایر موارد سریعا رزرو می شوند. نتیجتا برای رزرو چنین روزهایی بایستی حداقل از چند ماه پیش تر دست به کار شوید. 
یکی از موارد مهم آب و هوا است. اگر می خواهید جشنتان را در باغ برگزار نمایید بایستی راهکارهایی را برای حل مشکلات احتمالی در نظر بگیرید. هم باید دمای هوا را در نظر بگیرید هم اینکه گردوغبار، وزش باد و رگبارهای احتمالی و مواردی از این قبیل را هم در نظر بگیرید. چرا که می تواند موجب به هم زدن جشنتان شود. تمام تدارکاتتان اعم از شمع آرایی، چراغانی و گل آرایی و.... در شرایط آب و هوایی مساعد به چشم می آید. به طور کلی 25 تا 30 درجه دمای مناسب برای برگزاری جشن عروسی در باغ می باشد.
قیمت مناسب
احتمالا برای شما هم پیش آمده که وسوسه شوید، صرفا به خاطر قیمت مناسب و نسبتا پایین، با یک تالار یا باغ قرارداد ببندید. اما همیشه این نکته را به خاطر بسپارید که قیمت پایین همیشه نشانه ی خوبی نیست. ممکن است این قیمت پایین خدمات و کیفیت پایینی را به دنبال داشته باشد. در مرحله ی اول ممکن است، شما به خاطر قیمت، یک تالار عروسی را رزرو کنید، اما در طول مراسم به خاطر برخوردهای نامناسب، یا سرویس دهی نامناسب از کرده ی خود پشیمان شوید. در همین راستا باید گفت که قیمت بالا هم به هیچ وجه، نشان دهنده ی کیفیت بالای یک مجموعه نیست. ممکن است قیمت بالایی را پرداخت کنید، ولی در نهایت رضایت قلبی از کیفیت کارشان نداشته باشید. پس باید قبل از عقد قرار داد همه ی جوانب را بسنجید.
پیش از اینکه تحت تاثیر رزومه تالار قرار بگیرید و قرارداد ببندید، توصیه می کنیم در مورد کادر و پرسنل تالار تحقیق کنید تا با دیدی باز تالار مورد نظرتان را انتخاب نمایید. افرادی که پیش از شما از خدمات آن تالار استفاده کرده اند بهترین گزینه برای مشورت گرفتن هستند. در واقع مشتریانی که نهایت رضایت را داشته اند، برای هر مجموعه بهترین تبلیغ هستند.
ممکن است به دنبال تالاری با قیمت بالا باشید یا صرفا قیمت بالا را نشانه ی کیفیت بالا و خدمات مطلوب تالار بدانید. هرگز اینطور نیست. امکان دارد با پرداخت هزینه ی بالا از کارمجموعه اتخابی تان رضایت نداشته باشید، پس قیمت را ابزار اصلی گزینش قرار ندهید.
در صورتی که تالارها به گام اول یعنی کیفیت مد نظر مشتری دست یابند ، بایستی از پس موارد اولیه برآمده باشند. اضافه کردن امکانات مجموعه و خدمات، همچنین بالابردن کیفیت از مواردی است که مجموعه با پیروز شدن در مرحله ی اول یعنی جلب رضایت مشتری، اقدام به انجامشان می نماید.
نکات اولیه برای یک تالار عروسی متوسط :
بیشتر مهمانان با ماشین شخصی شان به جشن عروسی شما می آیند. پس موضوع پارکینگ را از یاد نبرید. چرا که مهمانانتان جای پارک پیدا نمی کنند و مجبورند با لباس های مجلسی راهی طولانی را طی کنند. خصوصا موضوع پارکینگ در شهرهای شلوغ از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
پرسنل و کادر مجرب با مدیریت صحیح و سعه ی صدردارای توانایی از میان برداشتن مشکلات هستند. حتما این موضوع را در نظر داشته باشید چرا که این موضوع بسیارتاثیر گذار است. برای نمونه اگر مهمانانتان سوال بپرسند، در صورتی که پرسنل تالار رفتاری تند با مهمانانتان داشته باشند، آنگاه تصویر زیبایی را در ذهن مهمانانتان به جا نمی گذارد. 
منویی که یک نوع غذا داشته باشد یا منویی که چند نوع غذا داشته باشد، اصلا در کیفیت غذا تاثیر گذار نیست. تهیه ی یک نوع غذای باکیفیت خیلی بهتر از چند نوع غذای بی کیفیت است. اگر غذایی بی کیفیت را انتخاب نمایید، هم غذایتان اسراف می شود هم اینکه مهمانانتان از کیفیت غذای جشن عروسی تان ناراضی خواهند بود. پس غذایی با کیفیت انتخاب کنید.
در سالن های بزرگ بایستی حتما به نورپردازی تالار توجه نمایید. چرا که هیچ شخصی از تالار کم نور خوشش نمی آید.
تهویه ی مناسب، سیستم سرمایشی و گرمایشی از مواردی است که باید به آن توجه ویژه شود. ضمن اینکه حتما سیستم های سرمایشی و گرمایشی باید از استاندارهای مناسب و لازم برخوردار باشند. از عواملی که در جشن موجب کلافه شدن مهمانانتان می گردد، سرما و گرمای زیاد از حد است.
دیزاین و دکوراسیون مناسب از ویژگی هایی است که یک تالار مناسب باید آنها را داشته باشد. از مواردی که خیره کننده ی چشم مهمانان است و موجب تبدیل تالاری معمولی به تالاری شیک می شود، دکوراسیون و دیزاین داخلی مناسب است. 
در بیشتر جشن های عروسی بعد از گذشت ساعتی کودکان حاضر در جشن، شروع به نق زدن می کنند و دوست دارند زودتر از جشن عروسی بروند. در صورتی که مجموعه ای که انتخاب کرده اید از زمین یا اتاقی برای برای بازی کردن کودکان بهره مند باشد، آنگاه کودکان می توانند به راحتی آنجا سرگرم شوند و از جشن عروسی تان خاطره ای به یاد ماندنی در ذهن داشته باشند. عروسی به والدین هم خوش می گذرد.
در بیشتر تالارهای پذیرایی نمی توان با دوربین شخصی و موبایل فیلم برداری کرد. اگر محیطی زیبا برای مهمانانتان آماده شود آنگاه خاطره ای شیرین در ذهن مهمانانتان
ثبت می شود.