انتخاب دسته گل عروس مناسب

خرافات های زیادی در مورد جشن عروسی و قسمت های متنوع آن وجود دارد. قسمتی از این موارد وارد جشن های عروسی ایرانی شده اند. در واقع قسمتی از این موارد در عقاید ایرانیان باستان ریشه دارند و بخشی دیگر هم از سایر کشورها وارد فرهنگ ایرانیان شده است.
پرتاب سیب و انار روی سر عروس خانم
در فرهنگ عمومی، سیب و انار نشانه ی زایش و خوشبختی می باشند. در واقع رسمی هم در این مورد وجود دارد. آقا داماد در شب جشن عروسی، پیش از ورود به خانه ی عروس خود، سیب یا اناری را به طرف او پرتاب می نماید. لازم به ذکر است رسم گفته شده هم چنان در بیشتر شهرها و روستاهای ایران، اجرا می شود. این کار، حرکتی نمادین برای درخواست خوشبختی در زندگی می باشد.
پرتاب دسته گل عروس خانم
این رسم از کشور انگلستان آمده است. در واقع در اروپا رسم براین بود که افراد مجرد قسمتی از لباس عروس را با خودشان می بردند. در حالی که هیچ عروسی دوست ندارد لباس عروسش بریده شود. به همین دلیل هم رسم پرتاب دسته گل عروس خانم برای مهمانان مجرد حاضر در جشن عروسی، باب شد. رسم بر آن است که عروس خانم دسته گلش را پرتاب می کند. دسته گل به دست هر که برسد، آن فرد عروس آینده خواهد بود. حتی در برخی موارد نیز ممکن است به دست آوردن دسته گل عروس موجب به راه افتادن جدل شود.
البته باید حتما توجه داشته باشید که گرفتن دسته ی گل هیچ گونه تضمینی برای بخت گشایی نمی باشد. با این حال این رسم هنوزهم طرفداران پر و پا قرص خودش را دارد.
مراقبت و نگه داری از دسته گل عروس
یکی از وسایل مهمی که برای عروس خانم خاطره انگیز است، دسته گل عروس خانم می باشد. بیشترعروس خانم ها دوست دارند دسته گلشان را یادگاری نگه دارند، البته قابل ذکر است هر کدام از وسایل موجود تداعی گر خاطره ای برای عروس خانم می باشند. 
بحث نگه داری از دسته گل ممکن است برای عروس خانم ها سوال ایجاد کند. پس از استفاده از اسپری ثابت کننده یا تافت مو، بعد از اینکه گل ها ثابت شدند، توصیه می کنیم که گل ها را سر و ته از مکانی تاریک و خارج از دسترس آویزان نمایید. گل ها پس از گذشت چند روز و با حفظ حالت طبیعی خودشان، خشک شده و امکان نگه داری از آنها در یک گلدان برای عروس خانم های عزیز فراهم می گردد.
این ایده ی زیبا را از یاد نبرید. پیشنهاد می کنیم گل های بله برون، عقد و عروسی و خواستگاری را به گل فروش تحویل بدهید و از او بخواهید که با دیزاینی چشم نواز، مانند یک سبد گل، گل هایتان را برایتان دیزاین نماید. البته لازم به ذکر است انجام این کار در صورتی که شما گل های جشن عروسی تان را صحیح و سالم نگه داشته باشید، امکان پذیر است.
دسته گل و ست آن با ساقدوش ها
تناسب در طراحی لباس و دسته گلتان، در صورتی که در جشنتان ساقدوش دارید قابل توجه است. منظورمان این است که پس از انتخاب دسته گلتان، دو دسته گل مشابه دسته گل خودتان فقط در اندازه ی کوچکتر تهیه نمایید. 
دستبندهای چشم نواز هم می توانند جایگزین مناسبی برای دسته گل باشند. دست بندهای آراسته شده با گلهای طبیعی و مروارید و روبان می توانند موجب بیشتر درخشیدن شما در لباس عروس بشوند.