انتخاب مزون لباس عروس

کدام مزون را برای لباس عروس انتخاب کنیم؟
در مزون های لباس عروس چندین ژورنال دارند که شما می توانید در میان آنها لباسی را مد نظر قرار دهید که مانند آن را برایتان بدوزند.اما الزامی نیست که حتما یک لباس را مد نظر قرار دهید.مثلا می توانید استایل دامن را از یک لباس انتخاب کنید و مدل بالا تنه را از لباسی دیگر و یا سبک سنگدوزی و استایل کار را از لباس های دیگر بردارید.
1)در مزون ژورنال هایی پیش رویتان گذاشته می شود که از بین آنها مدل هایی را برای اینکه برایتان بدوزند انتخاب کنید. هم چنین می توانید مدل دامن را از جایی و مدل کار و سنگ دوزی را از یک لباس دیگر ایده بگیرید.اگر مدل های ژورنال مورد پسندتان واقع نشد می توانید از اینترنت هم راهنمایی بگیرید.
2)حداقل از یک ماه تا یک ماه و نیم پیش از جشن عروسیتان اقدام به تهیه لباس عروس نمایید که سر زمان مناسب لباستان آماده شده و خیاط نیز زمان لازم داشته باشد.در همین مدت عده کثیری از عروس خانم ها به علت دوندگی زیاد پیش از مراسم لاغر می شوند که هنگام پرو لباس مشخص می گردد. قابل ذکر است هیچ جای نگرانی وجود ندارد.خیاط های لباس عروس به جای استفاده از زیپ، پشت لباس هایشان را بند می بندند که ضربدری بسته می شود. ضمنا زیباتر نیز خواهد بود.این گونه می توان تا مقداری تغییر ایجاد کرد که بالاتنه آن قالب اندام عروس باشد.

انتخاب مزون لباس عروس


3) خیاط در جهت اینکه بتواند شما را بیشتر در انتخاب لباس کمک نماید لازم است در مورد اندام آقا داماد و تفاوت قد وی با شما اطلاع داشته باشد.در نظر بگیرید که آرایش موهایتان با پاشنه کفش مقداری قدتان را بلندتر می کند.توصیه می کنیم لباسی را انتخاب نکنید که زیاد کشیده نشانتان بدهد.زیرا این گونه قدتان از قد داماد بلندتر به نظر می رسد و چندان جالب به نظر نخواهد رسید.
4) در صورتی که شانه هایتان پهن می باشد لباس هایی که بند باریک و عمودی داشته و روی سر شانه قرار می گیرند، گزینه مناسبی برایتان خواهد بود.این گونه سبب ایجاد خطای دید شده و نمایانگر پهنی شانه هایتان نمی شود.
5)در صورتی که درشت اندام هستید و یا حتی چاق یا لاغر می باشید، ژفون های بزرگ را زیر لباس نپوشید و از خیاطتان بخواهید که از ژفونی با اندازه متوسط و یا حتی کوچک کمک بگیرد.
6)در بسیاری از لباس های عروس جدید در ناحیه زیر سینه تا شکم به منظور پوشاندن پهلو و شکم و حتی شکل دهی منظره ای زیباتر از دراپه استفاده می شود.شکل قرار گرفتن دراپه ها میبایست به صورت کج و مایل باشند تا چاق تر نشانتان ندهند.

انتخاب مزون لباس عروس

 

7)لباس های عروس فنرکش هم زیبا روی تن قرار می گیرند و هم اینکه در صورتی که مشکل چاقی شکم یا  پهلو وجود داشته باشد را می پوشاند و احتیاجی به استفاده از گن نمی باشد.
8)در صورتی که دارای اندام تحتانی درشتی می باشید پیشنهاد می کنیم از انتخاب لباس های مدل ماهی که تا روی ران کامل کیپ و جذب هستند پرهیز کنید.
9) در صورتی که چاق و مقداری درشت می باشید.هر مقدار که دامن لباستان ساده تر و بدون چین و کار باشد، مناسب تر می باشد اما در صورتی که لاغرید حتما از دامن های مدل دار کمک بگیرید.
10)به منظور هرچه شیک تر شدن لباس هایتان روی لباستان گیپور یا سنگ دوزی کار شده، عمدتا به منظور کمتر کردن هزینه لباس، خیاط ها به جای استفاده از پارچه های گیپور از حاشیه های آن بهره گرفته و پارچه را با چسب به لباس چسبانده و سنگ ها با چسب حرارتی بر گیپور می چسبند. در صورتی که قصد دارید لباس کرایه کنید یقین داشته باشید در یک شب سنگ ها کنده نمی شود اما در صورتی که خواهان خرید لباس هستید حتما در نظر داشته باشید که پس از جشنتان میبایست لباستان را به اتوشویی تحویل بدهید که احتمالا با اولین تماس با آب اکثر سنگ ها و گیپور کنده خواهد شد.اما در صورتی که از خیاط بخواهید آنها را با نخ نامرئی بدوزد با وجود اینکه میبایست هزینه بالاتری پرداخت کنید در عوض خیالتان راحت است که لباستان پس از شست و شو آسیبی را متحمل نمی شود.به خاطر داشته باشید که خیاط گیپورها را براساس نظر شما انتخاب کند.

انتخاب مزون لباس عروس


11) در صورتی که لاغر اندام می باشید، هم تورهای بلند برایتان مناسب بوده و هم تورهای دسته بندی شده کوتاه.این تورها تا روی کمر می رسند و در صورتی که اندامتان درشت می باشد، تورهایی که کوتاه هستند درشت تر نمایش داده و تور بلند مناسب تر می باشد.علی الخصوص تور بلند ساده، توصیه می کنیم پیش از سفارش حتما نظر آرایشگرتان را جویا شوید
12) لباس های دنباله دار عروسی سبب کشیده تر  نظر رسیدن هر نوع اندامی می شوند، همچنین ظاهری زیبا به لباس می دهند.علی الخصوص که روی دنباله حاشیه لباس سنگ دوزی هم شده باشد.
13)در صورتی که پارچه لباستان براق نبوده و روی آنها حریر استفاده شده باشد، آنگاه زیباتر خواهد بود و لاغرتر به نظر می رسید.
14)در صورتی که اندامتان روی فرم باشد، می توانید هر نوع لباسی را انتخاب کنید.در صورتی که بالاتنه تان پر می باشد و خواهان این هستید که اندامتان لاغرتر و کشیده تر به نظر برسید.لباس هایی که بالاتنه بلندی دارد را انتخاب کنید چرا که باعث زیباتر شدن اندامتان می شود.
15)حداقل 2 مرتبه به منظور پرو لباستان به مزون مراجعه کنید.عروسیتان یک شب بوده و یقینا تمایل دارید بهترین باشید.پس رو در بایستی را کنار گذاشته و نگذارید خیاطتان نظر خودش را برای آسایش کار خودش به شما واگذار نماید.درضمن در صورتی که عیب و ایرادی در کارتان مشاهده می کنید.از خیاط بخواهید آن را برطرف نماید.مقداری قاطعیت سبب می شود شب عروسیتان لباستان را با خیال آسوده بپوشید.
16)زمانی که لباس عروستان را سفارش می دهید، شنلی که در خیابان می پوشید را نیز در نظر بگیرید و بلندتر آن را در نظر بگیرید که کوتاه نباشد. پیشنهادمان سنگ دوزی ظریف روی لبه کلاه شنل نیز می باشد.در صورتی که هوا سرد می باشد پیشنهاد می کنیم کتی از جنس لباس عروس تهیه کنید که زمانی که بیرون هستید سرما اذیتتان نکند.
17)لباس های عروس از قیمت بسیار پایین تا قیمت های نجومی و چند میلیون تومانی وجود دارند که می توان آنها را خریداری کرد، اماعلت این تفاوت قیمت چه می باشد؟
مواد به کار رفته از قبیل پارچه،تور،تزیینات لباس
شرکت و کشور سازنده
کیفیت دوخت و دیزاین لباس
محل و کیفیت ارائه

انتخاب مزون لباس عروس

 

انتخاب مزون لباس عروس