انتخاب کت و شلوار دامادی مناسب با اندام

انتخاب کت و شلوار دامادی متناسب با اندام

برعکس عقیده شایع مردم در مورد دکمه، از نظر تاریخی، دکمه تنها جنبه تزیینی داشته است. در دوره اخیر برای بستن پیراهن یا کت از دکمه استفاده می کنند. در ادامه اثرات تعداد دکمه کت و چگونگی باز و بسته بودن آنها را برایتان می آوریم.

دامادهای قد بلند و لاغر

به طور کلی همه مدل ها برای اشخاص قد بلند و لاغر مناسب است ولی اصل موضوع اینجاست که کت و شلوار انتخابی تان بایستی کاملا اندازه تنتان باشد. اکثر کت  شلوار فروش ها خودشان خیاط می شناسند، پس از فروشنده بخواهید اپل های کتتان را برایتان بزرگتر کرده و و کمر آن را برایتان تنگ نماید. این گونه عضلاتتان عضلانی تر و تنومند تر به نظر می رسند. در انتخاب شلوار کار خاصی از شما ساخته نیست. شلوار در پایین تنه های عضلانی بهتر نشسته و راهکاری برای پر نشان دادن شلوار بر پاهای لاغر وجود ندارد. ران ها، اولویت انتخاب شلوار هستند. در صورتی که کمر شلوار اندازه بوده ولی ران ها تگ می باشد، سایز بزرگتری انتخاب کرده و کمر آن را تنگ نمایید.

انتخاب کت و شلوار برای اندام چاق تر و عضلانی تر

کت های دو لبه و 6 دکمه اصلا برای این نوع اندام مناسب نیستند. چرا که این کت ها بیشتر مناسب افراد باریک و لاغر است و اندام های چاق و عضلانی را درشت و بدهیکل نشان می دهد.

به منظور سنجیدن قد متناسب برای کتتان باید توجه داشته باشید که لبه پایینی کت همسطح با سرانگشت وسطی تان باشد. کراوات و پاپیون تنگ برای افرادی که گردن پهن و صورت عریضی دارند مناسب نیست. کت سه دکمه برای افرادی که قدشان بیشتر از 180 سانتی متر است، از جهت اینکه عرض سینه را پهن تر نشان می دهد و هم رسمی و شیک می باشد، بهترین انتخاب است. کت های یقه آرشال نیز انتخاب مناسبی برای این نوع اندام ها می باشد.

انتخاب کت و شلوار دامادی مناسب با اندام

کت سه دکمه

از این مدل کت ها می توان به عنوان مدل های دهه 50 و 60 میلادی یاد کرد که طی 5 سال گذشته، طراحان مد اروپا مجددا آن را احیا کرده اند. این کت ها به علت برخورداری از یقه کوتاه تر، شما را تنومندتر نشان می دهند. موقع پوشیدن کت سه دکمه، دو دکمه بالایی یا تنها دکمه وسطی را ببندید. هرگز سه دکمه را با هم نبندید. این گونه ظاهری خشک و خشن پیدا می کنید. این دکمه ها باعث می شوند که عرض سینه تان پهن تر به نظر برسد و هم شیک و رسمی باشید. این نوع کت برای افرادی که قد بالاتر از 180 سانتی متر دارند، انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود.

کت دو دکمه

این نوع کت اغلب در مدل های کلاسیک و با پارچه های با دوام دوخته می شود. بین کت های دو دکمه کلاسیک و کت های سه دکمه مدرن، کت های دو دکمه برش ایتالیایی، از نظر مدرن بودن میان این دو نوع کت واقع می شود. به ارتفاع و جای قرارگیری دکمه ها را روی لبه کت توجه داشته باشید تا با بالاتنه تان دارای هماهنگی باشد و در حالت باز و بسته هم دکمه داشته باشید. این نوع کت برای اندام هایی که نیم تنه بالایی ناموزونی دارند، متناسب است.

کت تک دکمه

پیش از هر چیز باید عرض کنیم که کت تک دکمه ظاهری اسپرت دارد و ممکن است مطابق میل بعضی از دامادها نباشد. به این نکته توجه داشته باشید که زمان نشستن، بایستی دکمه کت باز و زمانی که ایستاده اید و در حال عکس گرفتن هستید، بایستی دکمه های کتتان بسته باشد تا ظاهری فوق العاده داشته باشید. به طور کلی این کت برای دامادهای لاغر اندامی که قصد دارند در شب عروسی آراسته و شیک باشند انتخاب فوق العاده ای خواهد بود.

انتخاب کت و شلوار دامادی مناسب با اندام

 

انتخاب کت و شلوار دامادی مناسب با اندام

 

انتخاب کت و شلوار دامادی مناسب با اندام