انقضا لوازم آرایش

انقضا لوازم آرایش
ممکن است در برخی از محصولات آرایشی، با وجود اینکه هنوز تاریخ انقضا دارند متوجه تغییر رنگ و بوی آنها شوید، در ادامه دلایل آن را شرح داده ایم. 
عده زیادی از افراد، موقع خرید لوازم آرایش به همه چیز توجه دارند به غیر از تاریخ انقضای آن. استفاده از لوازم آرایشی تاریخ گذشته، عواقب جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت. در این مطلب می خواهیم در مورد هر دو تاریخ انقضا محصولات آرایشی صحبت کنیم. ممکن است برایتان سوال به وجود بیاید که دو تاریخ مصرف چیست؟
منظور از تاریخ اول، مدت زمان انقضای محصول می باشد. برای نمونه روی یک محصول 1398 یا 2019 درج شده است. منظور از تاریخ مصرف دوم، به صورت یک قوطی کرم با درباز، پشت محصولات آرایشی درج شده و کنار این قوطی اعدادی نظیر: 3، 9،12 درج شده است. حتی در صورت عدم گذشتن تاریخ انقضای محصول، حتما به تاریخ انقضای دوم محصول دقت داشته باشید. 
تاریخ مصرف نمایانگر چه چیزی است؟
اصول علمی، تعیین کننده تاریخ مصرفی است که کارخانه های تولید کننده روی محصولات خودشان درج می کنند. محصولات آرایشی مواد محافظت کننده ای دارد که از رشد قارچ و میکروب جلوگیری می کند. در نهایت استفاده از لوازم آرایش تاریخ گذشته موجب بروز انواع آلودگی های قارچی و میکروبی می گردد. 
درج تاریخ مصرف روی محصولات زیبایی و درمانی نظیر انواع و اقسام کرم ها، نمایانگر زمان اثربخشی این لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد. در برخی موارد بعد از گذشت تاریخ مصرف، این مواد به موادی مضر تبدیل می شود. به وجود آوردن تغییرات شیمیایی در این محصولات و قرار گیری آنها در محیط های گرم و مرطوب، بسیار خطرناک و مضر هستند. 

انقضا لوازم آرایش

حتما به دمای نگه داری از لوازم آرایشی توجه نمایید. به طور کلی دمای مناسب برای نگه داری از کلیه محصولات داخی و خارجی روی جعبه آنها درج گشته است. 
چای و آب را داخل ریمل نریزید.
بیشتر خانم ها وقتی ریملشان خشک می شود، چای و آب داخل آن می ریزند. در حالی که این کار کاملا اشتباه است. آب و چای به هیچ وجه استریل نبوده و می تواند آلودگی قارچی داخل ریمل و خط چشم را به وجود بیاورد. سوزش، خارش، مشکلات چشمی از عوارض حاصل از این آلودگی ها است. خط چشم و ریمل که محصولاتی مایع هستند و خطر رشد قارچ ها در فضای تاریک و مرطوب آنها وجود دارد، بایستی در صورت پایان تاریخ مصرف حتما آن را دور ریخت و از اضافه کردن مواد اضافی به آنها خودداری نمایید. 
جدی گرفتن تغییر رنگ و بو
تغییر ظاهر، رنگ و بو پیش از اتمام تاریخ مصرف، نمایانگر عدم نگه داری صحیح، نگه داری در محل نامناسب و قرارگیری احتمالی آن در هوای گرم و یا در معرض تابش نور مستقیم آفتاب، موجب فاسد شدن این محصولات می گردد. 

انقضا لوازم آرایش

 

انقضا لوازم آرایش

 

انقضا لوازم آرایش