انواع کارت دعوت و مدل های لوکس و شیک

انواع کارت دعوت و مدل های لوکس و شیک
با توجه به مواردی که در بحث کارت دعوت عروسی عنوان کردیم برترین ملاک  برای انتخاب کارت عروسی، کارتی مطابق سلیقه و میل شما است. ضمن اینکه می توانید کارت ها را با توجه به نسبت نزدیک یا دور مهمانانتان تهیه کنید. علاوه بر در نظر گرفتن سلیقه ی خودتان، باید سلیقه مهمانتان و زیبایی و کیفیت کارت را هم در نظر بگیرید.  
بهترین زمان تهیه و خریداری کارت
تالارهای عروسی عمدتا درست پس از تعیین شدن زمان دقیق عروسی و محل عروسی است. در واقع تالارهای عروسی اغلب بیست روز پیش از جشن عروسی کارت های ورودی را تحویل می دهند. این گونه فرصت کافی هم برای مهمانانی که روی مقوله ی تایم دقیق هستند هم دارید.
کارت دعوت عروسی و محل تهیه ی آن
تهیه ی کارت از فروشگاه های لوکس بالاشهر امکان دارد تا حدودی بیشتر از قیمت معمول در بیاید. توصیه ما این است که وسایل مورد نیازتان را از بورس اصلی آن محصول خریداری نمایید. هم متنوع تر است و می توانید مورد دلخواهتان را پیدا کنید هم اینکه از قیمت منصفانه تری برخوردار می باشد. فروشگاه هایی با این مشخصات در زمینه ی لباس عروس و اجزای سفره عقد نیز به فراوانی وجود دارند.
فروشگاه های اینترنتی و خرید از آنها
در جهت شکل گیری ایده درون ذهن و بازدید و جست و جوی انواع مختلف نمونه ها، فروشگاه های اینترنتی توصیه می شود ولی پیشنهاد نمی کنیم کارت عروسی تان را از این فروشگاه ها تهیه کنید. چرا که در صورت وجود ایراد در آن نه حق اعتراض دارید و نه می توانید در جهت جبران آن برآیید. پس کارت دعوت جشنتان را آنلاین تهیه نکنید.
کارت دعوت عروسی و متن آن
برای متن روی کارت عروسی تان می توانید اگر در زمینه ی هنری استعداد دارید، یا دست به قلم هستید خودتان متنی را تدارک ببینید. بعضی از سایت ها هم وجود دارند که در ازای دریافت هزینه ای ناچیز، متن های سفارشی برای عروس و داماد با نام خود آنها می نویسند که در متن یا شعر مورد نظر نوشته می شود. توصیه ما این است که متن مورد نظرتان در مورد شخصیت عروس و داماد و نحوه ی آشنایی شان با هم دیگر باشد.

توصیه می کنیم از فونت های مناسب برای نوشتن کارت عروسی استفاده نمایید. از فونت هایی استفاده نکنید که مهمانانتان را در خواندن روز و آدرس عروسی دچار سردرگمی سازد. فونت های تبلیغاتی مانند لوتوس و نازنین و نیز فونت های تکراری گزینه های مناسبی نیستند. 
کارت های دعوت عروسی و هزینه ی تهیه ی آنها
تقریبا می توان گفت متناسب با هر نوع بودجه ای کارت دعوت عروسی وجود دارد. از 500 تومان تا 3-4 هزار تومان کارت عروسی وجود دارد. با توجه به زرکوب بودن، نقوش برجسته و نیز جنس و نوع کاغذ، هزینه ی کارت های دعوت متغیر می باشد. نوعی از کارت دعوت که گران قیمت ترین نوع کارت دعوت به شمار می رود، کارت های چوبی یا کارت هایی که از کشور ترکیه وارد می شوند هستند.
کارت های دعوت و چگونگی ارسال آنها
در حال حاضر با توجه به مشکل وسعت یافتن شهرها، مشکل ترافیک و سایر موارد، رساندن کارت دعوت به دست مهمانان قدری سخت جلوه می کند. پست پیشتاز برای مسیرهای طولانی یا برای رساندن کارت دعوت به دست مهمانان ساکن شهرستان، فوق العاده مناسب است. حتما در نظر داشته باشید که پیش از فرستادن کارت، مهمانانتان را مطلع سازید و اطمینان یابید که کارت را دریافت کرده اند.
موارد جزیی ولی فوق العاده مهم
به منظور آسان تر پیدا کردن آدرس تالار توصیه می کنیم همراه کارت دعوت یک کروکی هم قرار دهید تا بتوانند به راحتی آدرستان را پیدا کنند و زمانشان هدر نرود. اگر از اینترنت نمونه پیدا کرده اید پیشنهاد می کنیم آن را همراه خودتان داشته باشید که فروشنده دچار سردرگمی نشود.
متن کارت، به ویژه ساعت و روز و محل جشن عروسی تان را قبل از چاپ پایانی چک کنید.
از خط خوردن کارت ها جلوگیری نمایید، با خطی خوانا نام مهمانانتان را بنویسید و توجه لازم را داشته باشید که نام هیچ کدام از مهمانانتان را فراموش نکنید. در صورت فراموش کردن نام حتی یکی از مهمانان دلخوری پیش می آید.