انواع گیفت عروسی

گیفت یا هدیه دادن یک رسم رایج میان بعضی خانواده ها است.گیفت یک هدیه است به منظور اینکه برای تقدیر از حضور مهمانان بین خانم ها توزیع می شود.این ایده هم یک یادبود است هم برای تشکر از مهمانان مناسب است.
 
گیفت عروسی

تاریخچه هدیه و گیفت عروسی 
این رسم به زمان های قدیم و اروپا بر می گردد. به عبارتی گیفت عروسی در آن زمان جعبه جواهرات کوچکی بود که با کریستال و سنگ های ارزشمند ساخته می شد که درون جعبه ها حبه قند قرار می گرفت که نماد مال و سلطنت بوده که هم خواص درمانی داشته و خیلی گران بوده است. 
پس از گذشت مدت ها مغز بادام را هم به این گیفت اضافه کردند که ترکیب آن با قند نمایانگر تلخی و شیرینی زندگی بود.با گذشت قرن ها و با توجه به کاهش قیمت قند،هدیه و گیفت عروسی بسیار رایج شد که به یک رسم عمومی در تمامی جوامع مبدل شد.حتی امروزه شاهد استفاده از نقل و نبات هم جایگزین قند در این گیفت ها هستیم.
چگونه گیفت عروسی را تهیه کنیم؟ بخریم یا خودمان بسازیم؟
برای تصمیم گیری در این مورد موارد بسیاری دخیل هستند به طور مثال عواملی مانند وسع مالی شما، تعداد مهمانان و زمان باقی مانده کافی تا جشن شما و ماندگاری این گیفت ها و ... بستگی دارد.
انواع مدل های عروسی 
همان طور که گفته شد تنوع گیفت های عروسی به موارد بسیاری که گفته شد بستگی دارد.در گیفت عروسی سنتی از نقل و نبات استفاده می شود.اما انواع مدرنی از آن نیز وجود دارد برای مثال می توانید با توجه به فصلی که مراسمتان در آن منعقد می شود و یا از اسم عروس و داماد در این گیف ها ایده بگیرید.
3) هدایا و گیفت های عروسی مناسبتی:
با توجه به موقعیت مکانی که برای مراسم جشن خود در نظر گرفته اید می توانید مراسمتان را برگزار کنید.به طور مثال در صورتی برگزاری مراسمتان کنار دریا برای تزیین گیفت هایتان می توانید از صدف استفاده کنید. حتی در صورتی که عروسیتان در زمستان و برف باشد می توانید خلاقیت خود را در تهیه ی یک گیفت زیبا به کار بگیرید.
4)هدایا و گیفت های عروسی فرهنگی:
بعضی از زوج های جوان با توجه به شرایط فرهنگ خانوادگی خود گیفت  فرهنگی را انتخاب می کنند، می توانید با کمی خلاقیت و تفکر این گیفت ها را تهیه کنید.
به این نکته توجه کنید که گیفت و هدیه عروسی کاری ضروری نیست، در صورتی که توان مالیتان این اجازه را می دهد می توانید با گیفت های عروسی مراسمتان را خاطره انگیز تر کنید.