اکستنشن مو

اکستنشن مو
در حال حاضر بیشتر کردن حجم و بیشتر شدن طول موها، میان خانم ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. این روش اکستنشن نام دارد. در زمان های گذشته خانم ها برای برخورداری از موهای بلند و پرحجم، از کلاه گیس استفاده می کردند. هم چنین برای عروس خانم ها، شینیون کارها برای لا به لای موهایشان مو اضافه می کردند. در ادامه نقاط قوت و ضعف این روش را مطرح خواهیم کرد.
دو نوع موی طبیعی و مصنوعی، متریالی است که در اکستنشن استفاده می شود. موی طبیعی بر خلاف قیمت بالا، طرفداران بیشتری دارد. دلیل آن نیز به جنس مرغوب و دوام بیشتر آن نسبت به موی مصنوعی باز می گردد. در موی طبیعی فرد می تواند مانند موهای خودش، موها را دکلره کند و یا با دستگاه های حالت دهنده مو، به آنها حالت داد.
براساس سرعت رشد موی فرد، اکستنشن 3 الی 6 ماه دوام دارد اما بایستی هر 45-60 روز متخصص اکستنشن مو آن را ترمیم کند. از نظر قیمت، اکستنشن موی مصنوعی هزینه بالاتری دارد ولی در عین حال معایب بسیاری نیز دارد. چرا که به علت برخورداری از جنس پلاستیک یا پلیمر، وزن بیشتری نسبت به موی طبیعی دارد. موهای طبیعی می تواند رنگ شود. دکلره یا هایلایت شوند. به طور کلی برای موهای کمتر از 30 سانتی متر، از موهای مصنوعی استفاده می کنند. اکستنشن سرد و اکستنشن گرم از روش های نصب اکستنشن هستند.

اکستنشن مو

رینگ، کلیپس و دوخت از ابزار اکستنشن سرد می باشند که در ادامه آنها را برسی خواهیم کرد.
اتصال اکستنشن با کلیپس
مزیتی که اتصال کلیپسی دارد،سهولت در نصب آن است. می توان به صورت روزانه نیز از این شیوه استفاده کرد. هم چنین می توانید در شست و شوی روزانه آن را از روی سر خود باز کنیدو پس از استحمام مجددا آن را وصل کنید. در این نوع اتصال، در آغاز کار شاخه های موی اکستنشن به یک کلیپس وصل شده و می توان به آسانی در لا به لای موها این کلیپس را وصل کرد. اکستنشن با کلیپس جزو روش های اکستنشن سرد است.
اتصال اکستنشن به وسیله رینگ
در این روش، دسته ای از موهای اکستنشن را در یک رینگ فلزی گذاشته و دسته ای دیگر از موهای طبیعی را درون رینگی فلزی کشیده و با کمک انبر مخصوص اکستنشن، آن را فشرده و از محکم بودن مطمئن می شوند. این سبک، از نخستین روش های اکستنشن بوده که امروزه نیز همچنان، طرفداران مخصوص به خودش را دارد. این روش از روش های سرد محسوب می شود.
اکستنشن لاینی
از روش هایی که عوارض کمی نسبت به روش های دیگر دارد، اکستنشن لاینی می باشد. دلیل آن نیز این است که قسمت های اندکی از موها درگیر شده و فشار تحمل وزن موهای اکستنشن به همه موها وارد نمی شود. یک ریسه از مو توسط نخ به موهای اصلی وصل شده و زمانی که موها رشد می کنند موقع ترمیم، این لاین به آسانی از موها جدا شده و مجددا به قسمت دیگری از موهای اصلی وصل می شود. این روش در مقایسه با سایر روش ها، کم عارضه ترین روش به شمار می آید و طرفداران زیادی هم دارد. اکستنشن لاینی جزو روش های سرد است.
اکستنشن لیزری
موها در اکستنشن لیزری نیز مانند روش های دیگر، توسط ماده خاصی به موها وصل می شود و توسط لیزر گرم می شود. ممکن است سوال پیش بیاید که آیا حرارت لیزر به موها آسیب نمی رساند؟ از فوایدی که اکستنشن لیزری دارد اینجاست که حرارت آنها می تواند کنترل شود و موهایتان آسیب کمتری را متحمل می شود.
اکستنشن با چسب کراتین حرارتی
از سایر روش های اکستنشن مو، چسب کراتین می باشد. برای موهای کم پشت و نازک، روش چسب کراتین بسیار مناسب است. چرا که تشخیص آن دشوار است. موهای اکستنشن در این روش توسط ماده چسبناکی به موهای فرد متصل شده و با دستگاه حرارتی مخصوص، به موهای فرد وصل شده که با یک دستگاه حرارتی ذوب شده تا اکستنشن به موها متصل شود. این روش از روش های گرم محسوب میشود.
نکات مورد توجه در اکستنشن
پیش از اینکه اکستنشن انجام بدهید، موهایتان را تا جایی شسته که هیچ گونه چربی روی مو باقی نماند. 
شانه های دندانه بزرگ و درشت یا چوبی مناسب موهای اکستنشن هستند. هرگز از برس برای شانه زدن موهایتان استفاده نکنید.
مویی که رنگ آن به رنگ موی طبیعی تان نزدیک است را انتخاب نمایید. این گونه طبیعی تر و جذاب تر خواهد بود.
برای اینکه موهای اکستنشن گره نخورد، براشینگ را مرتبا انجام بدهید.
در صورتی که می خواهید از روش های گرم استفاده کنید، حتما کار را به شخص متخصص بسپارید.
ترمیم اکستنشن مو باید در فاصله های زمانی مرتب و حداکثر 2 ماه انجام شود. در صورتی که ترمیم آن را دیرتر انجام بدهید، با رشد موهای اصلی می توان مرز میان موهای اصلی و اکستنشن را تشخیص داد. 
در صورتی که تا 5 روز بعد از وصل کردن اکستنشن موهایتان را نشویید بهتر است.
از چنگ زدن موهای اکستنشن شده هنگام شست و شو بپرهیزید. چرا که چنگ زدن پوست سر و موها موجب شل شدن، کنده شدن اکستنشن می شود و یا باعث می شود موها از جای خودشان تکان بخورند.
در روزهای نخستین بعد از انجام اکستنشن، ممکن است پوست سرتان خارش داشته باشد. در این صورت بایستی از اسپری های مرطوب کننده کمک بگیرید.
حتما موهای خود را بعد از هر بار استحمام کردن، آهسته خشک کرده و اصلا با موی مرطوب و نمدار به رختخواب نروید.
برای اینکه موهایتان شفافیت خودش را به مرور زمان از دست ندهد، از شامپوهای فاقد سولفات و پارابن استفاده نمایید. 
سشوار زیاد و دستگاه های حالت دهنده مو، چندان مناسب نیستند. چرا که موجب شل شدن اکستنشن ها می گردد و زیبایی اش را از دست می دهد.
در انتها باید توجه داشته باشید که اکستنشن موها در کنار مزایایی که دارد معایبی هم دارد. برای زیباتر شدن بایستی هزینه، وقت و حوصله بسیاری خرج کنید. بایستی توجه کنید در صورت رعایت نکردن موارد مراقبتی، نه تنها اکستنشن جذاب نخواهد بود، بلکه به موی طبیعی تان هم آسیب می رساند.

اکستنشن مو

 

اکستنشن مو

اکستنشن مو

 

اکستنشن مو

 

اکستنشن مو

 

اکستنشن مو

 

اکستنشن مو

 

اکستنشن مو

 

اکستنشن مو