اکسسوری های عروسی

اکسسوری های عروسی
لباس عروس و داماد پراهمیت ترین بخش ماجراست. این به این معنی نیست که از المان های دیگر غافل بشوید. در برخی موارد احتمال دارد به دلیل انتخاب غلط اکسسوری ها، جلوه لباس شما تحت تاثیر قرار بگیرد و از زیبایی آن کم شود. بیشتر عروس خانم ها اکسسوری هایی مثل: تور، دسته گل، تاج و جواهرات مانند: دستبند، انگشتر و گوشواره، گردن بند را با وسواس بسیار انتخاب کرده و می توان گفت تقریبا عروسی پیدا نمی شود که در روز عروسی ناگهانی به یاد بیاورد که دسته گل خود را فراموش کرده است. البته لازم به ذکر است اکسسوری های عروس فقط شامل این موارد نمی شود. موارد دیگری نیز وجود دارند که می تواند مکمل استایل عروسی شما باشد. در ادامه این موارد را مطرح کرده ایم.
کلاه عروس
از اکسسوری های جذاب که شما را به عروسی شکیل و منحصر به فرد تبدیل می کند، کلاه است. بیشتر عروس های ایرانی از تور استفاده می کنند در حالی که استفاده از کلاه هم می تواند فوق العاده جذاب باشد. 
تل عروس و گیره مو
حتما نباید از تاج برای آرایش موهایتان استفاده کنید. گیره مو و تل به ویژه گیره ها و تل های مرواریدی هم استایل موهای شما را جذابتر می کند. گیره های مرواریدی و گیره های گل انتخاب جذابی برای فرمالیته محسوب می شود.

اکسسوری های عروسی

پابند (کفش و پاپیچ) عروسی

کفش از اکسسوری هایی است که بیشتر عروس خانم ها خیلی راحت به خیال اینکه کفش زیر لباس عروس آنها است از کنار آن می گذرند. ممکن است در بیشتر پوزیشن های فرمالیته و عروسی کفش های عروس مشخص باشد. نوع و اندازه پاشنه را مناسب انتخاب کرده و در درجه دوم، به دنبال مدل و زیبایی آن باشید. پاپیچ ها اکسسوری های جذابی اند که براساس مدل کفشتان می توانید از آنها استفاده نمایید. در صورتی که هم قد آقا داماد و یا قدبلندتر از او هستید، پیشنهاد می کنیم صندل های تخت و بدون پاشنه را انتخاب کنید. در صورتی که اختلاف قدی تان زیاد است، پیشنهاد می کنیم کفش های لژدار را انتخاب نمایید. چرا که راه رفتن و رقصیدن با آنها، آسان تر از کفش هایی است که پاشنه معمولی دارند. 
مچ بند یا بازوبند عروس، دستکش 
استفاده از بازوبند یا مچ بند عروس و یا دستکش، تا حد زیادی به مدل لباس عروستان بستگی دارد. مچ بند در لباس عروس های آستین بلند چندان جالب به نظر نمی رسد. ولی بازوبندها و مچ بندهای زیبا در لباس های دکلته و فاقد آستین در لباس های دکلته، موجب باشکوه تر به نظر رسیدن شما می شود. مچ بندهای گل نیز می تواند انتخاب جالبی باشد. البته برای فرمالیته مناسب تر است. به همراه گوشواره و گردنبندی که از گل ساخته شده است می توانید عکس های متفاوتی را با ساقدوش هایتان بگیرید.

اکسسوری های عروسی

چتر عروس
از اکسسوری هایی که عروس خانم ها اغلب از آنها استفاده می کنند، چترهای زیبا و سفید است. در صورتی که هماهنگ با فصل برگزاری مراسم انتخاب می شوند، می توانند بسیار جالب باشند و پوزیشن های عکاسی بی نظیری با آنها خلق کرد. 
کیف دستی عروس
کیف دستی مثل دسته گل یکی از اکسسوری های ضروری در قدیم و دهه های پنجاه و شصت به شمار می آمد. کمتر عروسی امروزه در شب عروسی، کیف به دست می گیرد. ولی درهر صورت، به منظور جمع آوری هدایای مراسم عروسی به کیف دستی عروس نیاز دارید. در عکس های فرمالیته و اسپرت هم کیف های هماهنگ با لباس ها انتخاب مناسبی هستند.
توربان عروس
توربان های سنگ دوزی شده، مرواریدی و زیبا، در صورت انتخاب استایل محجبه، مناسب ترین انتخاب هستند. توربان های زیبا شما را به عروسی مدرن با استایل لاکچری تبدیل می کند. ضمن اینکه توربان های رنگی فرمالیته انتخاب مناسبی خواهد بود.
دکمه سر آستین داماد
از اکسسوری های کوچک ولی تاثیرگذار، دکمه سر آستین است. معمولا دکمه سر آستین در مجالس رسمی مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است این مورد اکسسوری ضروری برای آقا داماد به شمار می رود. در صورت انتخاب دکمه سر آستین هماهنگ با بند ساعتتان زیبایی آنها را چند برابر کنید.
کراوات یا پاپیون داماد
انتخاب کراوات یا پاپیون کاملا سلیقه ای می باشد. می توانید رنگ آن را هماهنگ با کت و شلوار و پیراهن انتخاب نمایید. می توانید رنگ آن را با اکسسوری ها و جواهرات عروس ست نمایید. در عکاسی اسپرت و فرمالیته هم می توانید رنگ کراوات یا پاپیون داماد را هماهنگ با گل یا لباس عروس انتخاب نمایید. در صورت استفاده از کراوات، بایستی حتما از گیره کراوات استفاده نمایید. 
پوشت یا دستمال جیبی داماد
پوشت یا دستمال جیبی، موجب رسمی تر شدن، مرتب تر شدن، رسمی تر شدن استایل آقای داماد می شود. ضمن اینکه می تواند با رنگ تاج عروس یا رنگ جواهرات نیز ست بشود. 
گل سرسینه داماد
به طور کلی از گل سرسینه آقا داماد مانند دستبند گل برای مراسم عروسی استفاده نمی شود. یکی از اکسسوری های خاص که می تواند هماهنگ با گوشواره، تاج گل عروس، دستبند حس و حال ویژه ای را به عکس های فرمالیته تان ببخشد.
نکته پایانی
در هر عرصه ای چه طراحی دکوراسیون منزل، چه گل آرایی جایگاه عروس و استایل عروس خانم و داماد، موجب زیباتر شدن و کامل تر به نظر رسیدن طراحی ها می گردد. از اکسسوری ها غافل نشوید.

اکسسوری های عروسی

 

اکسسوری های عروسی

 

اکسسوری های عروسی