باورهای غلط پوست

باورهای غلط پوست
در این مطلب می خواهیم در مورد باورهای اشتباه که موجب ایجاد آکنه روی صورت می شود به بررسی بپردازیم. 
شب ها از دئودورانت ها و ضدعرق ها استفاده نمایید.
بیشتر افراد از تاثیر ضدعرق ها و دئودورانت ها ناراضی هستند و از عملکرد آنها گله دارند. شب پیش از خواب، از ضدعرق ها و دئودورانت ها استفاده کنید و صبح ها نیز یکبار دیگر از آنها استفاده کنید. اینگونه میزان تعریق آزاردهنده به حداقل خواهد رسید. آن دسته از افرادی که از تعریق زیاد رنج می برد بهتر است در مورد این مشکل با یک متخصص پوست مشورت کنند. در برخی موارد برای این افراد بوتاکس تزریق می شود که 6 الی 9 ماه از عرق کردن جلوگیری می کند. همیشه خال های گوشتی نشانه سرطان پوستی نیستند بلکه خال های مسطح که تغییر رنگ هم داده اند نماد ملانوما یا سرطان پوست است. رنگ غیرعادی ضایعات و ضایعات دیگر بالاتر از نیم سانتی مترمی تواند یک زنگ خطر باشد. ضمن اینکه به جز موارد ذکر شده هرتغییری در ظاهر ضایعات پوستی، یک عامل هشدار دهنده می باشد. 

باورهای غلط پوست

زخم های پانسمان شده سریع تر از زخم های باز خوب می شوند!
این تصور که اگر زخم هوا بخورد زودتر بهبود می یابد کاملا نادرست است. بلکه زخم ها در صورتی که پانسمان باشند سریع تر بهبود می یابند. پیشنهاد می کنیم زخم را حتما به وسیله یک پانسمان استریل و پماد آنتی بیوتیک زخم را مرطوب نگه دارید. البته انتخاب پماد آنتی بیوتیک باید با مشورت و تجویز پزشک مورد استفاده قرار بگیرد.
ویتامین E از بهبود زخم ها جلوگیری می کند.
ویتامین E نوعی آنتی اکسیدان است که از آسیب های اکسیداتیو پوست جلوگیری می کند. ولی هیچ مطالعه ای مبنی بر اینکه این ویتامین موجب بهبود زخم ها می شود وجود ندارد. همین ویژگی موجب جلوگیری از بهبود سریع زخم می شود و از جوش خوردن زخم جلوگیری می کند. ژل های سیلیکونی ورقه ای، گزینه مناسبی هستند تا به جای ویتامین E برای کمک به سریع تر جوش خوردن زخم استفاده کرد.
شیر موجب آکنه می شود، ولی شکلات خیر!
بیشتر مردم بر این باورند که پیتزا، شکلات، سیب زمینی سرخ کرده موجب ایجاد آکنه می گردد. در حقیقت آکنه موجب مسدود شدن منافذ پوست می شود و باکتری های داخل منافذ مسدود می گردند. طبق مطالعات اخیر، بین لبنیات با به وجود آمدن آکنه ارتباط وجود دارد. هورمون ها و سایر فعل و انفعالات بدن غدد چربی پوست را به وجود می آورند. از این رو به بیماران پیشنهاد می شود کمتر از محصولات لبنی استفاده کنند ولی هرگز آن را قطع نکنند چرا که اینگونه آسیب های دیگری به بدنشان میرسد. 

باورهای غلط پوست

 

باورهای غلط پوست

 

باورهای غلط پوست

 

باورهای غلط پوست

 

باورهای غلط پوست

 

باورهای غلط پوست

 

باورهای غلط پوست

 

باورهای غلط پوست

 

باورهای غلط پوست