بایدها و نبایدهای خرید جشن عروسی

بایدها و نبایدهای خرید جشن عروسی
براساس عقیده ی مردم، خانم ها پس از 2 ساعت و آقایان پس از 26 دقیقه از خرید کردن خسته می شوند. اغلب مشکلات عروس و داماد و خانواده های آنان، بر سر همین خرید عروسی شکل می گیرد. در حالی که با کمی صبر این خرید، خریدی شیرین و پر خاطره خواهد بود. 
مفهوم بریم خرید چیست؟
در زمان های گذشته، تقریبا یک هفته پیش از اینکه عروس و داماد به خرید بروند، اعلام می کردند تا افرادی که تمایل داشتند آن ها را همراهی کنند. تقریبا هفت، هشت نفر تشکیل شده از مادران و خواهران عروس و داماد، خاله ها و زن عموها، عمه ها و مادر و پدر عروس و داماد، روانه ی بازار می شدند. تصور کنید عروس و داماد چگونه می توانستند خریدشان را انجام بدهند؟ تصور کنید بعد از خرید آقا داماد باید همه را به رستوران می برد. تازه بعد از همه ی این ماجراها نوبت به سرخرید می رسید. سرخرید به معنی خریدن پارچه یا طلا به دلیل اینکه قبول زحمت کرده اند و با عروس و داماد همراه شده اند می باشد.  
امروزه عروس و داماد به اتفاق هم به خرید می روند. این گونه می توانند با خیالی راحت هر آنچه که می خواهند را تهیه کنند. البته شایسته است برای خریدهای سنگین تر مثل سرویس طلا به همراه بزرگ ترها به خرید بروید. 
خریدهای عروس خانم
طلا
پوششی
لوازم آرایشی و بهداشتی
حلقه که اغلب قبل از خرید عروسی، یعنی در دران نامزدی یا عقد تهیه کرده اند. 
سرویس عروسی از مهم ترین خریدهای هر عروس خانمی است.
پیشنهاد ما به عروس خانم های گل این است که سرویس هایی که بیشتر طلا است را خریداری کنند تا سرویس هایی که بیشتر نگین است. سرویس تراش دار جایگزین مناسبی برای سرویس نگین دار است. تراش در زیر نور و در شب بسیار درخشان است. 

بایدها و نبایدهای خرید جشن عروسی

قبل از این که طلا خریداری کنید، از قیمت روز آن مطلع شوید. به کمک یک ماشین حساب سریع حساب کتاب کنید تا ببینید پول شما چه قدر است. این گونه متوجه خواهید شد که فروشنده چقدر با شما کارمزد و سود حساب می کند. توجه داشته باشید حتما روی سود تخفیف بگیرید. 
پس از اتمام خریدهای مربوط به طلا، نوبت خریدهای پوششی است. 
جانماز، لباس مجلسی، مانتو و شلوار، کیف و کفش، لباس خواب، لباس راحتی، لباس زیر، دمپایی، حوله، پارچه در لیست خریدهای پوششی قرار می گیرند. توصیه می کنیم دقت لازم را در خرید به خرج دهید و کیفیت را فدای کمیت نکنید. 
سشوار، اتوی مو، ادکلن، تافت مو، آینه، مام، پن کیک، کرم پودر، ریمل، کرم مرطوب کننده، رژ گونه از لوازم آرایشی هستند که بایستی خریداری شوند. 
لوازم آرایشی مرغوب و اورجینال را تهیه کنید که در آغاز زندگی مشترک، پوستتان آسیب نبیند.
خریدهای آقا داماد
خریدهای آقا داماد در دو گروه پوششی و آرایشی و بهداشتی طبقه بندی می شود. 
ریش تراش، سشوار، کیف اصلاح، ادکلن، ناخن گیر، ژل مو، اسپری، برس از لوازم آرایشی و بهداشتی آقا داماد هستند. به طور کلی خریدهای آرایشی و بهداشتی آقا داماد ها از عروس خانم ها کمتر است. 
کت و شلوار، کفش و دمپایی، ست کمربند و کیف، پیراهن، جانماز و سجاده، شلوار، جوراب، کروات، ست حوله از وسایل پوششی داماد هستند. 
خریدهای مشترک عروس و داماد
علاوه بر حلقه که عروس و داماد هم شبیه به یکدیگر انتخاب می کنند، ساعت نیز از مواردی است که عروس و داماد با توجه به سلیقه شان، یکی از این ست ها یا دو مدل متفاوت را انتخاب نمایند. 
از سایر لوازم مشترک عروس و داماد، چمدان است که آن را تهیه می کنند تا وسایلشان را درون آن بگذارند. چمدان عروس خانم به دلیل این که وسایل عروس خانم بیشتر است اغلب از چمدان آقا داماد بزرگتر است. 
آینه و شمعدان، گیفت برای جشن، جهاز از مواردی است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

بایدها و نبایدهای خرید جشن عروسی

 

بایدها و نبایدهای خرید جشن عروسی

 

بایدها و نبایدهای خرید جشن عروسی