بحث کردن در رابطه

بحث کردن در روابط به معنی ناموفق و شکست پذیر بودن آن رابطه نیست بلکه طی تحقیقات علمی که ثابت شده است.44% اشخاص مورد تحقیق ابراز داشتند که وجود بحث های صادقانه در زندگی مشترک نیاز است و سبب بهبود روابط عاطفی زناشویی می شود.حتی به این نتیجه دست پیدا کرزدند که زوج هایی که بحث های صلح آمیزی دارند منطقی و صادقانه پای گفت و گوی هم می نشینند و کمتر کارشان به طلاق کشیده می شود.

بحث رابطه

 

بحث و گفت و گو برای داشتن رابطه ای سالم
جنگ کردن و بحث کردن دو موضوع کاملا مجزا هستند.
بحث کردن به این منظور است که احساساتتان را بیان کنید.یکی از سریع ترین عوامل در از بین رفتن روابط بیان نکردن احساساتتان است.
با ان کار شما تبدیل به بمب انفجار می شوید و با مخفی کردن احساساتتان باعث دعوای بیشتر می شوید و پشیمانی به بار می آورید.بحث کردن در رابطه باعث از بین رفتن کسالت رابطه می شود. خیلی از موارد وجود دراند که در مورد آنها اختلاف نظر داریم و در مورد آنها بحث می کنیم.زندگی با همین بحث ها و اختلافات زیباتر می شود در صورت  وجود توافق زندگی کسالت بار می شد.
بحث کردن زوج ها با یکدیگر و تاثیر آن بر فرزندان
نمی توانیدکاری انجام ندهید و فقط بنشینید و منتظر بمانید تا کودکتان مثبت رشد نماید.
به او یاد دهید که هیچ اشکالی ندارد که در زندگی مخالف باشد.
می توانید خیلی راحت این نکته را به او یادآور شوید که می توان با وجود بحث و درگیری هم یکدیگر را دوست داشت.
قابل ذکر می باشد که بحث و گفت و گوی متنطقی برای همه مناسب است نه فقط زوجین.

تداوم زندگی مشترک با بحث و گفت و گو در روابط
هیچ پشیمانی بین دو نفر باقی نمی ماند.
هیچ گاه احساسات منفی تان را پنهان نکنید و از بیان آنها ابایی نداشته باشید.به احساساتتان اجازه بیان شدن و شنیده شدن بدهید.هیچ گاه حرفتان را در دلتان نگه ندارید تا از نگفتن آنها پشیمان نشوید.
رقابت زوجین و موفقیت آنان
سریع ترین راه برای پیشرفت یک انسان پیروز شدن او است. لازمه یک رابطه خوب اینست که دو طرف عمدیگر را به سمت موفقیت سوق دهند. در بحث هایتان مهم نیست که کدامتان برنده اید و کدامتان بازنده. مهم این است که راجع به یکدیگر چیزهای جدیدی می فهمید. هم برد شجاعانه و هم سازش را یاد می گیرید.