براشینگ مو

براشینگ مو
حالت دادن به مو توسط برس و حرارت، براشینگ نام دارد. از لوازم برقی موجود در بیشتر خانه ها که افراد با آن موهای خود را خشک می کنند، سشوار نام دارد. طبق گفته کارشناسان در صورت استفاده درست، آسیب وارده ناشی از سشوار، کمتر خواهد بود.
بایستی همیشه سشوار را در فاصله 30 سانتی متری موها نگه داشته و از برس های فلزی برای سشوار کشیدن استفاده نمایید. ریختن آب روی موهای سشوار شده، آنها را وز جلوه می دهد.
سه حالت برای سشوار کشیدن وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.
موها را تا قسمتی از زیر و نوک آنها به سمت بیرون سشوار می زنیم.
تمام موها را از رو سشوار می زنیم.
تمام موها را به زیر سشوار می زنیم.

براشینگ مو

آغاز کار براشینگ
ابتدا باید تقسیم بندی شش قسمتی را انجام بدهیم. در تقسیم بندی شش قسمتی در آغاز کار، فرق را از وسط دو ابرو باز کرده و ادامه داده تا از گودی وسط سر بگذرد. این گونه سر به دو قسمت تقسیم شده و از تیزی گوش تا فرق سر (از وسط فرق سر) تا تیزی گوش دیگر هم فرق باز  کرده و سر به چهار قسمت تقسیم می شود. 
اندکی از موها در بخش پایین برجستگی گردن به شکل کاملا آزاد تا روی گردن می ماند.
نوبت به تقسیم بندی پنجگانه سر می رسد.
جداگانه کلیپس بزنید!
بایستی در آغاز کار موهای خودتان را شست و شو بدهید. در صورت عدم شست و شوی موها، براشینگ هم نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. 
موهای خود را با محلول نرم کننده ماساژ بدهید و در صورتی که از ماسک مو استفاده می کنید، کار صاف کردن موها راحت تر انجام می شود. چرا که ماسک ها دارای خاصیت صاف کنندگی در کنار تقویت کردن مو هستند.
موها را خوب خشک کرده و بگذارید موهایتان با هوای اتاق خشک شود. اگر برایتان مقدور نیست از سشوار استفاده نمایید.
بعد از تقسیم بندی موها، در بخش پایین سر به اندازه ای که می توانید موهای خود را کنترل نمایید رها کنید. سپس به سمت بالا نگه داشته تا به ناحیه گردن و صورت آسیبی وارد نشود. با حرارت ملایم کار خود را انجام بدهید. چرا که حرارت زیاد به موهایتان آسیب می رساند. با زاویه نود درجه تا قسمت های مرکز سر را سشوار می زنیم. کار خود را از موهای ناحیه پشت گردن و دو طرف صورت آغاز کنید. پس از آن موها را دور برس پیچیده و حین اینکه موهای خود را برس می کشید صاف کنید. در صورت های گرد قسمت بالای سر پف بیشتری بایستی داشته باشد و قسمت های کناری سر در صورت های باریک باید بیشترین پف را داشته باشد. سشوار باید هماهنگ با برس حرکت نماید. برای مرکز سر باید با زاویه نود درجه موها را براشینگ کنیم. سپس سشوار را دور کرده و با حرکات چرخشی، به سشوار کشیدن ادامه می دهیم. برس را به شکل چرخشی از موها آزاد می کنیم. 
استفاده طولانی مدت از سشوار سبب نازک شدن تار موها می گردد. 

براشینگ مو

 

براشینگ مو

 

براشینگ مو

 

براشینگ مو

 

براشینگ مو

 

براشینگ مو

 

براشینگ مو

 

براشینگ مو

 

براشینگ مو