براشینگ حرفه ای

براشینگ حرفه ای
ممکن است در نگاه اول، براشینگ امری آسان به نظر برسد ولی موقع انجام دادن، نتوان وزی موها را گرفت،  در ادامه قصد داریم نحوه انجام یک براشینگ حرفه ای را مطرح کنیم. ممکن است ساعت ها زمان خود را جلوی آینه بگذرانید و در آخر به مدل موی دلخواهتان دست پیدا نکنید. در این مطلب نحوه انجام یک براشینگ حرفه ای را مطرح خواهیم کرد. 
آموختن فوت کوزه گری
به طور کلی آرایشگرها دارای ترفندهای مخصوص به خودشان هستند که می توانید از این ترفندها استفاده نمایید. برای نمونه برای صاف کردن موها روی قسمت هایی که بیشتر از نواحی دیگر در چشم هستند تمرکز می کنند. برای نمونه برای موهای ریز خیلی وقت نمی گذارند. 
موهای چرب بی حالت؟
ممکن است زمان کافی برای حمام رفتن نداشته باشید. در این صورت می توانید از شامپوی خشک که در داروخانه ها موجود است استفاده نمایید. ابتدا باید موهای خود را از فرق باز کرده، سپس شاموی خشک را به ریشه موهایتان اسپری نمایید و ماساژ دادن ریشه موها را شروع کنید. در انتها با استفاده از برس گرد، موهایتان را سشوار کشیده تا هم شامپوها از مو پاک شوند هم اینکه مجددا پف کرده و حالت دار شوند. ترکیبات این شامپوها حاوی موادی است که موجب جذب چربی ها و کثیفی های مو می گردند.

براشینگ حرفه ای

براشینگ کردن چتری ها
در صورت عدم حالت پذیری چربی موهایتان، ریشه آنها را مرطوب کرده و دور انگشتان خود بپیچید. حرکت دست شما باید از راست به چپ بوده و در مواردی که موها متمایل به جهت های گوناگون است، بایستی تمام تمرکزتان را روی ریشه موها بگذارید. نحوه سشوارکشی باید به شکلی باشد که موها در آن جهتی که شما دوست دارید خشک شده سپس با استفاده از یک برس گرد و کوچک، نوک موهای خودتان را حالت بدهید. 
فرهای درشت روی موها
برای دسترسی بهتر به موها، باید سر خود را به سمت زمین گرفته و یک اسپری نگه دارنده سبک به موهای خود بزنید، سپس سر خود را به سمت بالا آورده و موهای خود را توسط یک فر ننده مو، تاب بدهید. می توانید فر موها را پس از خنک شدن، در صورت تمایل برای اینکه پف بیشتری داشته باشند، به طرف بیرون سشوار نمایید. بایستی کل موهای خود را به 6 تا 10 بخش تقسیم نمایید. 
وزوزی بودن ممنوع!
استفاده از سشوار، ساده ترین روش رهایی از موهای وز است. در صورت تمایل برای از بین بردن وزها از روی مو، تا جای ممکن موها خود را با حوله خشک کرده و مدتی صبر کنید تا موهای خود تا حدی با هوا خشک شده و سپس قسمت های کوچکی از موهای خودتان را دور یک برس کوچک پیچیده و موهای خودتان را با حرارت بالا سشوار نمایید. اندکی سرم ضد وز را مستقیما روی موهای خود ریخته تا وزی موها از بین برود. در صورتی که همچنان شاهد وزی موهای خود هستید، کف دستتان را به سرم ضد وزی حاوی سیلیکون آغشته کرده و به قسمت هایی که بیشترین وزی را دارد بمالید. پس از آن موها را اتو نمایید تا وزی را از بین ببرید.
اتوکشی موها
با استفاده از حوله، آب موهای خودتان را گرفته و مراقب باشید موهای خود را با حوله نکشید. سپس بگذارید موهایتان با جریان هوا خشک بشود. سرم های ضد وز برای جلوگیری از وزی موها موثر است. توسط یک اتو موی خیلی داغ می توان موها را صاف کرد. بایستی موها را به 6 دسته طبقه بندی کرده، یک بخش در بالای سر، دو بخش در کناره ها، یک بخش در پشت گردن، سپس به آهستگی موهای خود را اتو بزنید. اتو زدن با عجله موها موجب خشن به نظر رسیدن موها می گردد. 
موهای آسیب دیده
استفاده از رنگ و لوازم حالت دهنده آسیب شدیدی را به موها می رساند. به طور کلی کرم هایی در بازار موجود هستند که موجب پوشاندن آسیب های مو می شوند. به ویژه برای نوک موها از این کرم ها استفاده می شود. در صورتی که موهایتان به شدت آسیب دیده است و تحمل کرم را ندارد می توانید از اسپری مو استفاده نمایید. 
دیسپانسر کردن موها
برای اینکه موهای خود را دیسپانسر کنید باید موهایتان نه خیلی خیس باشد نه اینکه خیلی خشک باشد. می توان به شکل نیم دایره موها را ازسمت بالای گوش راست تا گوش چپ جدا نموده و بالای سرتان ببندید. اینگونه کار با موهای پایینی راحت تر خواهد بود. پس از اینکه همه موها فر شد از موس برای موها استفاده نمایید. سشوار را روشن کرده و روی حرارت زیاد قرار دهید. سپس حرارت سشوار را کم کرده و به آهستگی موهای خود را بشویید. سر خود را به طرف پایین خم کرده و موهای خودتان را به شکل حلقه ای داخل سری دیسپانسر بگذارید و به شکل دورانی روی قسمت به قسمت سر خودتان بچرخانید. برای موهای بالای سرتان هم این کار را دوباره انجام دهید و در مرحله پایانی روی موهای خودتان، تافت بزنید. 
آب
اسپری کردن اندکی آب روی موها موجب بیشتر شدن حالت پذیری موها می شود. برای بیشتر شدن اثر آب روی موها، می توانید با استفاده از یک حوله مرطوب دور موهای خود را پوشانده تا به همان نتیجه دست پیدا کنید. 
برس مناسب
برس های بزرگ و گرد، بهترین انتخاب هستند. برس بزرگ و گرد، بعد از سشوار کشیدن برترین حجم و حالت را به موهای شما می دهد. موهای برس چوبی، ترکیبی از موهای طبیعی و مصنوعی می باشد. 
با رعایت این موارد یک براشینگ حرفه ای خواهید داشت. 

براشینگ حرفه ای

 

براشینگ حرفه ای

 

براشینگ حرفه ای

 

براشینگ حرفه ای