برخوردهای نادرست مهمانان زمان سرو شام

برخوردهای نادرست مهمانان زمان سرو شام
در حال حاضر با توجه به شرایط بد اقتصادی، کاهش توان اقتصادی جوان ترها و نیز افزایش نرخ بیکاری، برپایی جشنی مجلل توسط جوانی سی ساله امری نامعقول است. ولی همین که جوانی تلاش می کند برای خوشحال کردن همسرش و خودش، جشنی برگزار کند و کلیه ی دشواری ها را تحمل نماید، تا برای دوستان، آشنایان و خانواده شبی خاطره انگیز فراهم کند، یقینا مهمانان این جشن هم در مقابل این تلاش از وظایفی برخوردارند. 
توقعات بیجا، باورهای اشتباه در مورد جشن عروسی خصوصا شام عروسی از مواردی است که در ادامه قصد داریم به آن اشاره کنیم. مخاطب این مطلبمان همه ی گروه های جامعه هستند. رفتارهای ناپسندی که مهمانان حاضر در جشن از خودشان به جا می گذارند که برای طولانی مدت، در ذهن عروس و داماد نقش می بندد و خاطره ای ناخوشایند برایشان رقم می زند.
به خاطر داشته باشیم:
قرار نیست چندین نوع غذا وجود داشته باشد، این که اسراف در عروسی دیده نمی شود به این معنی است که زوج جوان بدون وارد کردن فشار به پدر و مادرشان، خودشان این جشن را ترتیب داده اند.
ضمن اینکه اگر صرفه جویی در جشن عروسی مشاهده شود به این معناست که از اسراف جلوگیری کرده اند و نهایت لذت را از جشن تجربه کرده اند.
حتما قرار نیست چندین نوع غذا موجود باشد. اتفاقا خیلی بهتر است یک نوع یا دو نوع غذا تهیه شده باشد. اصلا ایرادی ندارد. 
زیر سوال بردن زحمات زوج جوان با یک سوال بیهوده و ایراد گرفتن اصلا کار زیبایی نیست و جلوه ی خوشی ندارد.

به جای تجملات، جوانان را به ساده زیستی تشویق کنیم تا ازدواج مبدل به امری شیرین گردد. یکی از دلایل ازدواج نکردن بسیاری از اشخاص هم همین است. هزینه های ازدواج و فشارهای مالی از مواردی است که موجب ازدواج نکردن افراد شده است. 
ممکن است نگاه تحقیرآمیزمان موجب توهین به شخصیت عروس و داماد تلقی گردد. 
تحقیر و کوچک کردن مهمانان به دلیل ضعف موجود در سرویس دهی
بدگویی کردن و زیر سوال بردن خدمات ارائه شده
ایراد گرفتن از آرایش عروس و سایر مهمانان
قضاوت های ناعادلانه
غر زدن به دلیل دلخواه نبودن غذا
ایراد گرفتن از نحوه ی پذیرایی، سرویس پذیرایی و تنوع غذایی محدود
معرفی تالارهایی که ارائه خدماتشان از سطح بالاتری برخوردار است.
مقایسه ی عروسی با عروسی های دیگر
موارد فوق از رفتارهای ناپسندی هستند که برخی از مهمانان انجام می دهند و موجب خدشه دار کردن شخصیت زوج جوان می شوند.
این ها تنها مواردی از رفتار ناشایست برخی از مهمانان بود. رفتارهایی که بعضی از افراد با قصد و غرض و از روی جهالت انجام می دهند و موجب ایجاد جنجال در عروسی می شوند و با این رفتارشان ارزش جشن عروسی را پایین می آورند. 
فرهنگ سازی نماییم.
کمک به گسترش ازدواج به از بین رفتن فساد در جامعه کمک می کند و جامعه ای دور ازآلودگی وناپاکی برای فرزاندانمان فراهم آورده ایم. به طور کلی همه ی ما بر این عقیده هستیم که کلیه ی افراد محترم و قابل احترام هستند نه اینکه براساس توان مالی شان مورد قضاوت قرار دهیم. خانواده های شاد و فرزندانی که آینده ی کشور را می سازند ثمره ی ازدواج های موفق است. 
مورد نهایی
چگونگی تعامل و رفتار ما در جامعه فوق العاده تاثیر گذار است. رفتارهای فوق انرژی هایی از خودشان به محیط پیرامون ساطع می کنند که پس از گذشت زمان، آن رفتار به خودمان باز می گردد. پس سعی کنیم همیشه انرژی های مثبت و شادی بخش به اطرافمان بفرستیم.