برس های گوناگون

برس های گوناگون
در این مطلب می خواهیم انواع و اقسام برس ها را معرفی کنیم و شما را راهنمایی کنیم تا نظم و ترتیب بیشتری به کیف لوازم آرایشتان ببخشید. 
دلیل خرید برس با کیفیت
با استفاده از یک برس مرغوب می توان رنگ های گوناگون سایه را ترکیب کرد و رنگی هم سطح با رنگ صورتتان بر جای گذاشت. ولی در برس های بی کیفیت به این شکل نیست. چرا که پایین موهای آن زبر و خشن می باشد. هم چنین التهابات پوستی از سایر پیامدهای استفاده از برس بی کیفیت است. موهای آن به آسانی می ریزد. 
چند تا برس تهیه کنیم و هریک مناسب چیست؟
این موضوع کاملا به خودتان بستگی دارد. عده ای ترجیح می دهند برای هر کاربرد، یک برس مخصوص داشته باشند عده دیگر هم از یک برس استفاده می کنند. در ادامه کاربردهای هریک را بررسی کرده ایم. 

برس های گوناگون

برس مخصوص چشم و ابرو
ابروها
برس های ابرو، کوچک و محکم می باشند.
سایه چشم
برس نرم و کوچکی که سر آن به شکل مربع است، از برس های مناسب سایه چشم می باشد. برای سایه های پودری و مایع نیز می توان از آنها استفاده کرد. برس های کوچکی که تقریبا نوک باریکی دارند و مثلثی شکل هستند، برای ترکیب کردن سایه هایی با رنگ های گوناگون مناسب هستند.
مژه ها
برس های دارای انحنا برای ریمل انتخاب بسیار مناسبی است. این برس ها، ریمل را به اندازه کافی به مژه ها رسانده و آنها را پرپشت تر نشان می دهد.
رژگونه
برسی که سر صاف دارد و در گوشه ها زاویه دار باشد، انتخاب مناسبی است. چرا که رژگونه روی پوست خط خط نمی شود و در کناره ها هم مرتب خواهد ماند. 
موی مصنوعی یا طبیعی برای برس؟
موهای طبیعی به یک دست تر شدن آرایش کمک بسیاری می کند. موهای طبیعی دارای کوتیکول هستند. این برس ها اغلب از بز، اسب، ... تهیه می شوند. از این رو ممکن است در برخی افراد که آلرژی دارند، حساسیت به وجود بیاورد. همچنین هنگام استفاده از آنها، احساس نرمی و صافی بیشتری پیدا می کنید. 
برس هایی که موی مصنوعی دارند معمولا برای مواد آرایشی مایع به کار می روند. برس های دارای موی مصنوعی در انواع کوچک تر برای خط چشم و کرم پودر مناسب هستند.

برس های گوناگون


تشخیص برس مناسب
ابتدا برس را روی پوستتان بمالید. موهای برس باید نرم بوده و پوستتان را اذیت نکند. چندین بار برس را روی دست خود حرکت داده و مسیر را بپیمایید. در صورتی که حتی یک عدد از موهای برس ریخت یعنی فاقد استقامت مناسب است. 
در ابتدای کار ببینید برای چه کاری می خواهید برس تهیه نمایید. برس های ویژه صورت برای استفاده از برنزه کننده ها البته در انواع کوچک مناسب تر است. برس هایی که سر آنها گرد باشد، توانایی بیشتری در پخش مواد دارند.
برس هایی که سر بزرگتری دارند برای پودرهای صورت مناسب تر می باشند. در حقیقت مواد را یکنواخت روی پوستتان پخش می کنند.

برس های گوناگون

 

برس های گوناگون

 

برس های گوناگون

 

برس های گوناگون

 

برس های گوناگون

 

برس های گوناگون

 

برس های گوناگون

 

برس های گوناگون