برگزاری به صرفه عروسی در تالار

در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی فعلی بیشتر مردم توانایی برگزاری جشن های عروسی آن چنانی را ندارند. برگزاری جشن های عروسی آن چنانی هزینه های چند صد میلیونی در بر می گیرد. با این حال برگزاری جشن هایی با نادیده گرفتن بخش زیادی از خواسته ها در انتها هزینه ای بین 20 تا 30 میلیون تومان بر می دارد.
این مقاله افرادی را راهنمایی می کند که تمایلی به برگزاری جشن عروسی ندارند و در این بین نمی خواهند از پوشیدن لباس عروسی هم بگذرند. اما بودجه ی محدودی هم دارند.
لیستی از تعداد مهمانانتان تهیه نمایید. بسیاری از تالارهای پذیرایی برای تعداد زیر 200 نفر تخفیفات ویژه ای را در نظر می گیرند. حتما در نظر بگیرید که چه کسانی به جشنتان می آیند و چه کسانی را باید از لیستتان خط بزنید. در صورتی که تعداد مهمانانتان از 200 نفر بیشتر شود آنگاه به ازای هر نفر 25 تا 40 هزار تومان دریافت می گردد.
هزینه عادی تالارها در اعیاد مذهبی یا مناسبت های خاص مانند عید غدیر، عید قربان، نیمه ی شعبان و تولد امامان افزایش پیدا می کند. البته لازم به ذکر است این هزینه در آخر هفته ها و روزهای تعطیل هم بیشتر می باشد. توصیه می کنیم اگر به دنبال کاهش هزینه هستید، جشنتان را در روزی بین شنبه تا چهارشنبه برگزار نمایید.
گول تبلیغات را نخورید. حساب شده پیش بروید. حتما فکرهایتان را بکنید و در انتها تصمیم بگیرید. در صورتی که قرارداد ببندید راه برگشتی ندارید. در صورت انصراف مبلغی از هزینه پرداختی تان تحت عنوان هزینه ی خسارت به تالار یا موسسه کسرمی گردد.
فقط به یک تالار سر نزنید. بلکه به چند تالار مراجعه کنید و از قیمت چند تالار مختلف با خبر شوید. ضمن اینکه هزینه ی تالارهای موجود در مرکز یا جنوب شهر نسبت به شمال شهر به مراتب مناسب تر است. 
مراسم عقد و عروسی تان را یکجا برگزار کنید. این گونه با صرفه تر است. این گونه هزینه ای را هم برای سفر ماه عسلتان ذخیره کرده اید. 
هیچ الزامی وجود ندارد میلیون ها تومان برای شام و میوه ی یک شب خرج کنید. می توانید مراسمتان را ساده هم برگزار کنید بدون اینکه مشکلی پیش بیاید.
شمع آرایی، گل آرایی، بادکنک آرایی و آتش بازی را از لیست خدماتتان حذف کنید. این خدمات زیبا به نظر می رسد اما باید هزینه ی زیادی را بابت آنها متحمل شوید. با توجه به فصل برگزاری جشنتان می توانید از نوشیدنی خنک، نسکافه یا چای به جای نوشیدنی های گران قیمت مانند سان شاین، بستنی سنتی و مواردی نظیر آنها استفاده نمایید.

برگزاری به صرفه عروسی

در جشن های عروسی عمدتا رسم است کیک های چند طبقه سفارش می دهند که اغلبشان هزینه ی زیادی هم در بر می گیرد. می توانید پس از در نظر گرفتن تعداد مهمانانتان کیکی یک طبقه سفارش بدهید و برای زیباتر جلوه کردن آن از قنادی مورد نظرتان بخواهید طبقات مصنوعی به کیکتان اضافه نماید.
در صورتی که برای جشن عروسی تان دی جی دعوت نمایید هزینه هایتان افزایش چشم گیری خواهد داشت. می توانید به جای دی جی از از میکس آهنگ های دلخواهتان در نظر بگیرید. هم چنین می توانید از گروه های جوان تر و کم تر شناخته شده استفاده نمایید.
می توانید به جای عکاسی در باغ از فتوشاپ استفاده کنید و به جای تهیه ی آلبوم های دیجیتال و... می توانید خودتان عکس ها را در آتلیه دیده و از بین آنها انتخاب نمایید.
اگر از گل مصنوعی به جای گل طبیعی استفاده کنید هزینه هایتان کاهش می یابد.

برگزاری به صرفه جشن عروسی

 

برگزاری تالار به صرفه عروسی

 

برگزاری تالار به صرفه جشن عروسی

 

برگزاری به صرفه جشن عروسی