تاتو خط چشم

تاتو خط چشم

خط مژه و خط چشم دائمی ازمباحث آرایشگری مورد علاقه خانم هاست که تمایل به انجام آن دارند. خط چشم دائمی برای خانم هایی که پوست چرب، مشکلات بینایی، دست های لرزان دارند گزینه مناسبی می باشد. البته لازم به ذکر است هر کاری علاوه بر مزایایی که دارد، معایبی نیز دارد که خط چشم نیز از این قاعده مستثنی نیست.
میکروپیگمنتیشن
میکروپیگمنتیشن به فرآیندی گفته می شود که به وسیله آن خط چشم دائمی انجام می شود.جوهر به وسیله ماشین دوار یا یک قلم، به پوست اطراف چشم منتقل می گردد. برای اینکه خط چشم دائمی بدون نقصی داشته باشید معمولا به دو جلسه مراجعه نیاز دارید. ممکن است طی انجام خط چشم درد داشته باشید. برای بی حسی از کرم های بی حسی موضعی استفاده می کنند.
در ادامه شیوه های انجام خط چشم را مطرح می کنیم. به طور کلی بهبود پایه مژه ها و خط چشم (بالا یا پایین یا هردو) از تکنیک های انجام خط چشم است که در ادامه به بررسی جداگانه هریک می پردازیم.
بهبود پایه مژه ها
بیشتر افرادی که خواهان زیبایی طبیعی هستند، این روش را انتخاب می کنند. در این روش خطی پیدا نمی شود که فراتر از خط مژه ها رفته باشد. در حقیقت رنگدانه فقط در پوست پایه مژه ها و بین ردیف های مژه تاتو می شود. در این روش پایه مژه تیره تر و کامل تر دیده می شود بدون اینکه مانند خط چشم باشد.
خط چشم کامل ( بالا، پایین، هردو)
بالای ردیف انتهایی مژه های بالایی یا زیر ردیف آخر مژه های پایینی در این روش خط ایجاد شده که منجر به عمیق شدن چشمان می گردد. عرض خط می تواند ضخیم، نازک یا متوسط باشد. به طور کلی هر خط چشم کامل دربرگیرنده تکنیک بهبود پایه مژه ها نیز می گردد. طراح خط چشم می تواند اندکی رنگ نیز به خط چشم بیافزاید. 

تاتو خط چشم

درد تاتو خط چشم دائمی
بیشتر مردم بر این باورند که خط چشم دائمی دردناک ترین آرایش تاتو می باشد. در حالی که این عقیده اشتباه است. تکنسین های آرایشی از داروهای بی حسی موضعی برای کاهش درد حین کار استفاده می کنند. پس جای نگرانی وجود ندارد. تکنسین آرایشی می تواند از یک بی حسی پیش از عمل استفاده نماید که روی خط چشم با نوک Q قرار گرفته و پس از آن با یک پوشش بسته می شود و در هر نقطه ای 10 الی 20 دقیقه می ماند. اینگونه درد نخستین سوزن کاهش می یابد.
ورم چشم ناشی از تاتو خط چشم
یک بسته نخود فرنگی یا یخ که از فریزر بیرون آورده اید چاره کار خواهد بود. برای کاهش ورم چشمانتان به مدت دو روز از این روش استفاده نمایید. حتما پارچه مرطوبی را بین پوست تان و یخ قرار بدهید.
کبودی
امکان دارد بعد از انجام خط چشم، کبودی را تجربه کنید. جای نگرانی نیسست. کبودی از دلایل رایج میکروپیگمنتیشن است که بعد از گذشت سه تا پنج روز از بین می رود.
خونریزی
با توجه به اینکه برای تغییر رنگدانه های پوست از سوزن استفاده شده است، ممکن است با خونریزی مواجه شوید. چرا که ممکن است سوزن ها زیاد از حد در زیر پوستتان نفوذ کرده باشند. 
زخم 
در صورت اشتباه انجام دادن روش تاتو، با زخم دائمی مواجه خواهید شد. برای جلوگیری از این مشکل، حتما به یک فرد قابل اطمینان مراجعه نمایید.
تغییر رنگ خط چشم
فرآیند پیری طبییعی می تواند منجر به تغییر رنگ دادن خط چشم گردد. در صورتی که سوزن بیش از حد عمیق شود امکان دارد رنگدانه ها گسترش یابند و بر رنگی که دور و اطراف چشم دیده می شود اثر بگذارد.
ضمن اینکه قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب منجر به کاهش رنگ اطراف چشم می گردد.

تاتو خط چشم

واکنش آلرژیک
احتمال دارد طی فرآیند خط چشم دائمی دچار واکنش آلرژیک شوید. علائم واکنش آلرژیک عبارت است از: تورم و برآمدگی، درد، خارش و سوزش در محل تزریق. لازم به ذکر است در برخی موارد هم این نشانه ها، از نشانه های بهبود طبیعی است.
بایستی برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین مواردی از دستکش های یکبار مصرف برای هر نفر استفاده شود و سوزن ها پس از هربار استفاده استریل شوند.

 

تاتو خط چشم

 

تاتو خط چشم

 

تاتو خط چشم

 

تاتو خط چشم