تاج و تور عروس

تاج و تور عروس
عروس هایی که تور سر دارند اولویت دومشان، مدل مو است. دلیل آن هم ضروری بودن آن برای پف دادن تور سر می باشد. اهمیتی ندارد که چه حالتی را بیشتر می پسندید. ضمن اینکه عروس خانم هایی که هم تاج و هم تور دارند، تلاش می کنند که تور خود را در کل مهمانی حفظ نمایند. 
 انواع متنوعی از تاج عروس وجود دارد که به شرح زیر می باشد:
تاج های بلند و ظریفی که که فاقد نگین هستند بهترین گزینه برای عروس خانم های شیک پسند است که به دنبال سادگی می باشند. مدل تاج های بلند که مناسب چهره تان هستند فوق العاده مناسب است.
 تل عروس خانم
عروس خانم هایی که تمایل دارند مدل موهایی خوابیده داشته باشند، بهترین گزینه برای آنها تل عروس می باشد. تل هایی که نیمه هستند و قسمتی از سر را پوشش می دهند یا با سنجاق یا شانه روی موها صاف یا کج محکم می گردند، بسیار مناسب هستند.
 نوع دیگری از تاج که بسیار مناسب افراد خاص پسند می باشد، هدبند نگین دار است. این نوع از تاج بیشتر مناسب افرادی است که دارای پیشانی بلندی هستند و دوست دارند خاص جلوه کنند.
 نوع دیگری از تاج هم وجود دارد که از خاصیت ارتجاعی برخوردار است. تاج هایی که به آسانی حالت گرفته و خم می شود تاج هایی که از این نوع هستند، عمدتا از زرق و برق زیادی برخوردارند و با برگ و مرواریدهای ریز و درشت و نگین دیزاین شده اند. بین تاج های ایرانی مدل فوق بسیار مشهود است.
 اگر کمی در زمینه ی کارهای هنری استعداد دارید، توصیه می کنیم برای تهیه ی تاج عروسی تان خودتان اقدام نمایید.
 گروهی از تاج ها وجود دارد که از نگین های بیش تری برخوردارند و از بهای بیشتری نیز برای اجاره برخوردارند. در واقع هزینه ای چند برابر دارد. نگین های درخشان و زیبا تزیین کننده ی این تاج می باشند.
 برای تاج حتما به چند مزون یا آرایشگاه مراجعه نمایید و بعد از اینکه مطمئن شدید، برای خرید اقدام نمایید. 
به طور کلی با لباس عروس تور عروس هم سفارش داده می شود، باید لباس و تور با هم هماهنگی داشته باشند. این تورها در اندازه های متنوعی دوخته شده و آن هایی که حاشیه دانتل دوزی دارند نسبت به بقیه گران تر می باشند.
حتما فرق های بین دانتل و گیپور را در نظر بگیرید. لازم به ذکر است که بعضی از آرایشگاه ها و مزون های لباس عروسی، تورهای عروس را با مبلغ کمتری اجاره می دهند. از لحاظ مرغوبیت دانتل پارچه مرغوب تری بوده و از ظرافت بالاتری برخوردار است. 

 تور عروس و نحوه ی انتخاب و تهیه ی آن
تورهایی که ارتفاع آنها تا روی شانه است، برای آن دسته افرادی که بالا تنه کوتاهی دارند مناسب است، چرا که کوتاهی بالا تنه را می پوشاند. برای آن دسته از عروس خانم هایی که مدل موهایشان شلوغ است، تورهای خیلی کوتاه آنها را از سایر عروس ها متفاوت نشان می دهد. در حالی که کمتر کسی از این نوع تورها استفاده می کند. تورهای بلند حاشیه دار مناسب لباس هایی است که تقریبا ساده بوده و تا پایین لباستان دارای دنباله است. 
 توصیه ما این است که تورهای بلند را انتخاب نکنید. چرا که دائما در دست و پا هستند و در بیشتر موارد زیر دست و پای مهمانان پاره می گردند. خصوصا برای آن دسته عروس خانم هایی که تور کرایه می کنند این موضوع فوق العاده دارای اهمیت است. چرا که فروشنده تورش را سالم از شما می خواهد. اگر قصدتان خرید توری بلند است یک تور اضافه نیز باید تهیه نمایید. تورهای ساده و کم چین مناسب افرادی است که مقداری اضافه وزن دارند. این تورها تا حدودی موجب کشیده تر به نظر رسیدن بدنتان می شود. تورهای خیلی بلند برای عکاسی در آتلیه مناسب می باشد. 
تورهایی که دارای حاشیه ای از جنس دانتل هستند، مناسب لباس هایی با پارچه دانتل دوخته شده هستند. حاشیه های دالبری از تناسب بیشتری با لباستان برخوردار هستند. تورهای نباتی هرگز مناسب لباس های عروس با رنگ سفید یخچالی نمی باشد. 
 هزینه تور لباس عروس در گالری ها و مزون های لباس عروس تهران
مبلغ دریافتی برای تور عروس به عوامل زیادی وابسته است. اگر می خواهید تور بلد دانتل دوزی شده خریداری نمایید، به طور تقریبی 200 هزار تومان نیاز دارید. این تورها را در چهارراه ولیعصر می توانید از 100 تا 150 هزار تومان هم خریداری نمایید. در صورتی که بودجه تان از 100 هزار تومان کمتر است تورهای عروسی که در مزون های کوچه رفاهی خیابان سعدی موجود است، بسیار مناسب می باشد. به طور کلی نازل ترین لباس ها و لوازم جانبی برای جشن عروسی در این قسمت از شهر موجود است. لازم به ذکر است که از نظر اجاره و خرید هزینه ها فرق چندانی نمی کند. ممکن است از 20 تا 50 هزار تومان تفاوت هزینه بین خرید و اجاره باشد.
تورهایی که از اندازه ی متوسط تری برخوردارند، از قیمت ارزان تری هم برخوردارند، تورهای با اندازه ی متوسط با هزینه ی 50 الی 100 هزار تومان و در مرکز شهر با هزینه ی کمتر از 50 هزار تومان یافت می شود. برخی از مزون ها تورهای بلندشان را فقط می فروشند. چرا که این تورها ممکن است پاره یا کثیف بشوند.
 تاج عروس و زیباترین نوع آن
کدام تاج و تور با چه هزینه ای مناسب بودجه تان است؟ چه تاجی مناسب چهره تان است. در واقع پس از آرایش موها نوبت انتخاب تور و تاج عروس است. توصیه می کنیم با توجه به رنگ پارچه ی پیراهنتان تاج مناسب انتخاب نمایید. تاج ها هم مانند لباس عروس از تنوع بالایی برخوردارند. در ادامه چندین مورد حائز اهمیت برای انتخاب تاج و اینکه عروس زیباتری شوید را بیان می کنیم.
 نحوه ی انتخاب تاج و تور با توجه به شکل صورت و مدل موها به چه صورت است؟
تاج های با ارتفاع کم که به حالت خوابیده روی سرتان قرار می گیرند، مناسب صورت های لاغر و کشیده هستند. از انتخاب تاج های بزرگ و سنگین برای صورت های ظریف و کوچک اجتناب کنید. تاج هایی که گرد و مثل تل می مانند، برای صورت های گرد مناسب نیستند. تاج هایی که از ارتفاع بلند برخوردارند و در مرکز سر قرار می گیرند بسیار مناسب هستند.
 تاج های کوتاه مناسب پیشانی های بلند هستند. در واقع هر چه زیباتر جلوه کردن به ظریف تر بودن تاج وابسته است.
 جواهرات و لباستان و هماهنگی آنها با مدل تاج و تور انتخابی تان
در بعضی از آرایشگاه ها تاج های متنوعی وجود دارد که پس از تکمیل آرایش و پوشیدن لباستان، تاج های متنوعی را امتحان نمایید و به کمک آرایشگر بهترین آن را برگزینید. البته همه ی آرایشگاه ها از این مزیت برخوردار نیستند و شما باید از قبل تاج مورد نظرتان را تهیه و یا کرایه نمایید. کافی است مقداری سلیقه به خرج دهید. بهترین تا را انتخاب کنید تا جواهراتتان نیز بیشتر به چشم بیاید. تناسب زیورآلات و تاجتان را هرگز سرسری نگیرید. این امر بسیار مهم است. تاجی که کمی طلایی داشته باشد مناسب لباس عروس نباتی رنگ می باشد. 
خودتان را در لباس عروس و تاج عروس بر سرتان تصور کنید.
تاج های براق و پر از نگین، در صورتی که لباس معمولی به تن دارید و صورتتان فاقد آرایش است مناسب میباشد. اما نکته ی مهم اینجاست که باید روز عروسی تان را ملاک تهیه تاج مورد نظرتان قرار دهید. ممکن است روزی که به خرید می روید تیپی اسپرت یا برعکس تیپی رسمی داشته باشید. بایستی توانایی تصور خودتان در لباس عروس را داشته باشید.
در صورتی که دوخت لباس عروستان را به خیاط سپرده اید، در صورتی که مطمئنید با سلیقه و با استعداد است، از او کمک بگیرید تا با اضافه پارچه های لباستان و تور لباستان، برایتان گل سری زیبا تهیه کند. بعضی از مزون های لباس عروس این گونه سفارشات را قبول می کنند. تهیه ی یک گل سر موجب زیباتر جلوه کردن و تناسب بیشتر بین تاج و لباستان می شود. مهم ترین نکته اینجاست که قبل از تهیه ی تاج لباستان را تهیه کنید.
مشورت قبل از انتخاب و تهیه ی تاج و تور را فراموش نکنید.
حتما پیش از انتخاب و تهیه ی تاج با آرایشگرتان مشورت نمایید.
از مواردی که در انتخاب تاج فوق العاده مهم است،  مدل موهایتان و هماهنگی تاج با آن است. برای نمونه تاج های پرنسسی اصلا انتخاب مناسبی برای موهایی که به طرف بالا جمع شده اند نیست. این تاج ها با این نوع مدل موها موجب کشیده تر نمایش دادن صورتتان می شود. توصیه ما این است که موهایتان در گوشه ی پایینی سرتان جمع شود و تاج خوابیده ای را برای روی سرتان برگزینید. تاج های ساده مناسب موهای ساده و آرایش اروپایی می باشد. شانه های مروارید دار یا گل های کنار سر نیز انتخاب های مناسبی هستند که با آرایشتان تناسب بیشتری دارند. 

قد آقای داماد را هم برای تهیه ی تاج حتما در نظر بگیرید.
حتما قد آقا داماد را هم در نظر بگیرید. نحوه انتخاب تاج و مدل موهایتان نباید به گونه ای باشد که آقا داماد پس از مشاهده ی شما در لباس عروس جلوی در آرایشگاه، شوکه شود. در صورتی که همسرتان هم قد شماست توصیه می کنیم که انتخاب شینیون های به طرف بالا به همراه تاج های پایه بلند قدتان را 5 الی 10 سانت بلندتر نشان می دهد. ضمن اینکه کفش پاشنه بلند نیز می پوشید. اگر خلاف این است، یعنی قد آقا اماد خیلی از شما بلندتر است، با یک تاج بلند می توانید موجب کمتر به نظر رسیدن این اختلاف شوید.
 نتیجه گیری پایانی:
به منظور انتخاب برترین مدل تاج و گل سر از آرایشگرتان کمک بگیرید. چرا که او نسبت به مدل موهایتان بیشتر واقف است. میمیک صورت، بلندی و کوتاهی پیشانی، از مواردی است که حتما باید به آن توجه نمایید. انتخاب تاج های خیلی بلند قدتان را بلندتر از قد آقا داماد نشان می دهد. 
تورهایی که بیش از حد بلند هستند دست و پا گیر می باشند. لازم به ذکر است تورهای کوتاه نیز کاربرد زیادی ندارند.
پیش از سفارش تور و تاج حتما لباستان را سفارش بدهید. دلیل آن نیز هماهنگی لباس با تورتان می باشد.