تاریخچه تور عروسی

تاریخچه تور عروسی
ممکن است برایتان عجیب باشد که تور عروسی از کجا آمده است و به چه منظوری مورد استفاده قرار می گیرد.
از سال ها پیش استفاده از تور عروسی رایج بود و نماد پاکدامنی به شمار می آمد. تور عروسی در مراسم رم باستان، زرد رنگ بود و نمادی از الهه ازدواج و نماد باکرگی به شمار می رفت. در بعضی از فرهنگ ها به این صورت بود که در صورت پوشیده شدن صورت خانمی به وسیله تور، به معنی این بود که آن خانم در شرف ازدواج قرار دارد و این امر برای عدم شناسایی وی توسط ارواح خبیث انجام می شود. در برخی فرهنگ ها داماد تا زمان جاری شدن خطبه عقد  نمی توانست عروس را ببیند. فقط پس از جاری شدن خبه عقد این امر میسر بود. امروزه در جوامع غربی تور بیشتر تحت عنوان سمبلی از وفاداری مورد استفاده قرار می گیرد. البته لازم به ذکر است در قرن 21 تور به اندازه لباس عروس مهم است چرا که نمایانگر تبدیل یک خانم به یک عروس است. تورها می توانند بلند، کوتاه، ساده و بلند و لایه لایه و یا هر شکلی مابین مدل های گفته شده باشند. تورها در انواع منجوق شده، پولک دوزی شده، مروارید دوزی شده و تزیین شده با کریستال و یا لبه دوزی شده با روبان و دانتل باشند. همچنین تورها می توانند دوخته شده از ابریشم های گران و یا پارچه های ساده تر باشند.
توجه کنید برای انتخاب تور باید توجه ویژه ای به خرج دهید. چرا که تور باید با استایل بدنتان و صورتتان هماهنگی داشته باشد. برای نمونه تور یک لایه که از دو طرف آویزان است برای صورت های پر و گرد مناسب است. چرا که آن را باریک تر نشان می دهد و عروس خانم هایی که صورت کشیده تری دارند در صورتی که از تورهای چند لایه استفاده کنند مناسب تر است. چرا که این تورها اندکی صورتشان را باریک تر نشان می دهد.  تور بلند برای عروس خانم هایی که قد کوتاه و اندام پر دارند مناسب تر است. چرا که قد را بلندتر نشان می دهد.

تاریخچه تور عروسی

به عنوان مهم ترین نکته توری را انتخاب نمایید که با استایل و چهره تان هماهنگی داشته باشد.
گذاشتن تور روی موی سر
نحوه قراردادن تور روی سر امروزه با گذشته بسیار متفاوت است.  در زمان های گذشته تور را روی تاج گل وصل می کردند و روی سرشان می گذاشتند. امروزه تورها به آسانی به کمک انواع گیره ها روی موها وصل می شوند. می توانید تور را به تنهایی و یا همراه با انواع متنوعی از اکسسوری ها روی موها ببندید.
می توانید همراه تور از کلاه، تاج و اکسسوری های دیگر استفاده نمایید. با آرایشگرتان صحبت کنید و از او بخواهید تا تور را به نحوی روی سرتان قرار دهد که هنگام بازکردن آن از روی سرتان مشکلی به وجود نیاید.

تاریخچه تور عروسی

تاریخچه تور عروسی

 

تاریخچه تور عروسی

 

تاریخچه تور عروسی