تاریخچه و فلسفه کارت عروسی

تاریخچه و فلسفه کارت عروسی

از مهم ترین و اصلی ترین المان های برگزاری جشن عروسی، ارت دعوت عروسی است.کمتر کسی را می توانید بیابید که مهمانانش را با تلفن دعوت کند.

مردم در حدود سال های 1447 برای دعوت مهمانانشان یک نفر را استخدام می کردند.این شخص در خیابان ها راه می رفت و جشن عروسی را اعلام می کرد.ولی طی قرون وسطی، اشرا به کمک راهبان، خوشنویسی هایی را تهبه کرده و به مهمانان می فرستند.با توجه به اینکه سواد و علم در آن زمان ها در حد ابتدایی خودشان بود، این دعوت نامه ها با استقبال خیلی زیادی مواجه نمی شد.

سوادآموزی در اواسط قرن پانزدهم بهتر شد و معمولا اکثریت طبقه اشراف از آن بهره مند می شدند.استفاده از کارت دعوت به شکل امروزی گسترش یافت و این کارت دعوت ها دقیقا به شکل امروزی نبودند و به کمک جوهر چیزهایی را روی آن چاپ می کردند، ولی بعد از جنگ جهانی دوم، تولید انبوه کارت دعوت صورت پذیرفت.

استفاده از کارت عروسی بسیار در ایران و سوریه کاربرد دارد.بعضی از طرح های کارت عروسی از سوریه به ایران وارد می شود.در حالی که بعضی از کارت های عروسی ایران به کشورهایی مانند پاکستان، افغانستان،عراق و کشورهای آسیای میانه صادر می شود و کشورهای فوق از نظر کار های دعوت، مطابق سلیقه ایرانیان عمل می کنند.تیراژ و تعداد سفارش کارت به فرهنگ اهالی وابسته است.تیراژ کارت دعوت عروسی در بعضی از نواحی ترکمن صحرا در برخی مواقع به هزاران هم می رسد.

کارت دعوت عروسی و مزیت های آن

یکی از مهم ترین مزایای کارت های عروسی می توان به درج شدن اطلاعات درون ان اشاره کرد.همچنین افزون بر اطلاعات دقیقتان، خودتان به دیدار مهمانان می روید و کارت دعوتی را که مد نظر دارید به دلخواه انتخاب می کنید.

برای جشن های مختلف دیگر مانند: جشن عقد، حنابندان و پاتختی هم می توان از کارت دعوت استفاده کرد.تنها کاری کهکیبایست انجام دهید استفاده از طرح های متناسب با هریک از آنهاست. اغلب کارت عروسی جذاب تر و خاص تر از سایر کارت هاست.

کارت دعوتتان در کمترین حالت بایستی اطلاعات اولیه را بدون ابهام و به شکل جامع در اختیار مهمانانتان قرار دهد. اینکه عروسی چه کسی است و چگونه بوده؟ تاریخ و محل جشن عروسی؟ از مواردی است که باید در کارت عروسیتان درج شود.

اطلاعات مهمانان برای کارت عروسی

انتخاب اطلاعات مناسب برای کارت عروسی فوق العاده مهم و ضروری بوده و برای نوشتن درست آن قوانینی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

 نهاست.

معمولا پشت پاکت کارت دعوت جای مخصوصی برای نوشتن نام مهمانان وجود دارد که توصیه می شود بسیار خوش خط نام مهمانانتان را روی آن بنویسید و به افرادی که می خواهید دعوت کنید کارت ورودی تالاررا بدهید.اطلاعات مهمانان به این علت در کارت عروسی آورده می شود که نمایش دهد چه تعدادی از اعضای خانواده به عروسی دعوت شده اند.

اطلاعات میزبان جشن عروسی

با توجه به ضروری بودن اطلاعات مهمان، اطلاعات میزبان نیز لازم و ضروری می باشد.کلیه مهمانان تمایل دارند با مشاهده کارت عروسی اطلاعات دقیقی در مورد عروس و داماد و شخصی که این کارت را برایشان ارسال کرده است را کسب کنند.

متن کارت دعوت عروسی

هیچ قانون مخصوصی برای نوشتن متن روی کارت وجود ندارد.برای نمونه می توانید جمله ای را روی کارت دعوت بنویسید و یا حتی خالی بگذارید.البته متن مورد نظر به خودتان و سلیقه تان بستگی دارد. این که چه نوع متنی را در نظر دارید. متنی رمانتیک می خواهید یا اینکه شعری زیبا را دوست دارید. همه ی اینها به خودتان بستگی دارد.

زمان و مکان عروسی

از مهمترین اطلاعات در مورد جشن عروسیتان زمان و مکان عروسی است.توجه داشته باشید که اطزلاعات را بدون هیچ گونه اشتباهی وارد این بخش نمایید.همراه با جزییات اطلاعات این بخش را وارد نمایید.حتی در صورتی که فکر می کنید پیدا کردن آدرس برای مهمانانتان دشواراست کروکی تالار پذیرایی را به کارت دعوت پیوست نمایید.