ترفندهای زیبایی زنانه

ترفندهای زیبایی زنانه
خانم ها نسبت به محصولات مرتبط با زیبایی، هر یک واکنش متفاوتی دارند. برای نمونه عده ای از خانم ها علاقمند به پذیرش به روز ترین نوآوری ها هستند و عده ای دیگر، علاقمند به انجام اموری هستند که می دانند. 
در صورتی که خواهان پوستی شفاف هستید، خیار راه حل شما می باشد. خیار، با توجه به برخورداری از اثرات خنک کننده، برای درمان مشکلات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به برخورداری از خاصیت پاک کنندگی، موجب نرمی و لطافت پوست می شود. برای شادابی بیشتر چشمان و از بین بردن پف زیر چشم، گذاشتن خیار روی چشمان، راهکار بسیار مناسبی می باشد. 
چای کیسه ای
برای برطرف کردن خستگی چشم می توانید از چای کیسه ای استفاده نمایید. چای کیسه ای را اندکی خیس کرده و درون یخچال بگذارید. سپس آن را روی چشمانتان بگذارید. 
روشن شدن مو با آب لیمو
از آب لیمو می توان برای روشن شدن رنگ موها استفاده کرد. آب لیمو هم برای مو و هم برای پوست مورد استفاده قرار می گیرد. از آب لیمو می توان برای روشن کردن موها استفاده کرد. اگر موهایتان بیش از حد تیره باشد، آنگاه در مرحله اول نباید انتظار داشته باشید کاملا روشن شوند. 
نوشیدن روزانه 2 لیتر آب
خشکی، چین و چروک پوست، اگزما و پسوریازیس از انواع عارضه های پوستی می باشند که بر اثر کم نوشیدن آب ایجاد می گردند. آب موجب کمک به ساخت دوباره بافت های پوست می شود و پوست مرطوب می گردد. هم چنین الاستیسیته پوست نیز بیشتر می شود. کمبود آب موجب ایجاد خطوط و شیارهای ریز شده و یا موجب عمیق تر شدن آنها می گردد. طی نوشیدن آب سلول های پوستی چاق تر شده و پوست جوان می شود و چین و چروک های موجود در سطح پوست نیز کاهش می یابد. 
فر کردن مژه ها
از موثرترین راه ها برای حالت بخشیدن به مژه ها در مدت طولانی، گرم کردن فرمژه پیش از استفاده از آن است. 3 الی 5 ثانیه، سشوارتان را کنار فر مژه قرار دهید. این گونه مژه هایتان حالت دار شده و تا انتهای روز به شکل اولیه خود خواهد بود. 
ترفند آرایشی از بین بردن پف زیر چشم
بی رنگ کردن چروک زیر چشم و پس از آن استفاده از سایه رنگ تیره روی پف زیر چشم از ترفندهای از بین بردن پف زیر چشم است. 
ترفند آرایش چشمان طبیعی
یک سایه رنگ روشن (سفید، کرم یا مرواریدی) را به گوشه داخلی چشم، وسط چشم و استخوان زیر ابروی خود بکشید. پس از آن از سایه دلخواه خود روی آن بکشید. 
رژگونه
پیش از استفاده از رژگونه باید فرم صورتتان را تشخیص دهید. (گرد، مربعی، بیضی، کشیده) از انواع فرم های صورت هستند. رژگونه هم توانایی کم کردن برجستگی های صورت و هم توانایی بیشتر کردن برجستگی های صورت را دارد. 
پرپشت تر شدن مژه ها با مداد
از داخل چشم زیر مژه های بالای چشم خود مداد بکشید. این گونه مژه ها پرپشت تر به نظر می رسند. 
پرپشت تر به نظر رسیدن مژه ها با ریمل
می توانید بعد از استفاده از فرمژه، از پن کیک روی مژه های خود استفاده نمایید. بعد از آن روی همه قسمت های مژه ریمل بزنید. رعایت فاصله زمانی 3 الی 5 دقیقه در هر نوبت ریمل زدن، الزامی است. نباید ریمل را از سمت پایین به بالا بکشید. تنها کافی است پشت و جلوی مژه های خود را پوشانده سپس از راست به چپ و مژه ها را ریمل بزنید. 
رنگ کرم پودر
انتخاب نادرست رنگ کرم پودر، می تواند زیبایی چهره تان را از بین ببرد. رنگ صورت و گردن نباید با هم در تضاد باشند. بایستی هماهنگی رنگ کرم پودر را با گردن خود چک نمایید چرا که گردن در مقایسه با صورت، کمتر در معرض آفتاب قرار می گیرد. 
نرم کردن لب
استفاده از وازلین، محلول شکر و روغن نارگیل، می تواند برای از بین بردن پوسته های لب موثر باشد. البته وازلین اثربخشی کمتری نسبت به سایر روش ها دارد. می توانید لبان خود را به وسیله یک مسواک ماساژ بدهید. 

ترفندهای زیبایی زنانه

استفاده مجدد از ریمل خشک شده
در صورتی که بیشتر از 3 یا 4 ماه از تاریخ مصرف ریمل می گذرد، بهتر است آن را دور بیاندازید ولی در صورت خشک شدن ریمل در زمان کمتر از این ، می توان 1 تا 2 قطره از قطره چشمی را داخل ریمل ریخته و خوب تکان داد تا بتوان از آن استفاده کرد.
ماسک عسل برای پوست
می توان فقط از عسل استفاده کرد و یا به همراه روغن زیتون، دارچین و ... استفاده کرد. 
 رژ لب جایگزین رژگونه
می توان در شرایط عدم دسترسی به رژگونه، از رژلب به عنوان جایگزین آن استفاده نمود. 
ماندگارتر شدن عطر
می توانید برای بیشتر شدن ماندگاری عطر، آن را به موهای خود اسپری نمایید. بیشتر خانم ها بر این باورند که اسپری کردن عطر روی موها موجب آسیب رساندن به موها می گردد. می توانید عطر را به شانه یا موهای خودتان اسپری نمایید. همچنین پس از اسپری کردن عطر به موهایتان می توانید به راحتی موهای خود را شانه بزنید. 
تقویت ابروها با وازلین
استفاده از وازلین موجب ضخیم تر شدن موهای ابرو می گردد و برای افرادی مناسب است که ابروهای باریک دارند ولی تمایل دارند ابروهایشان پر و یکدست باشد. 
سفیدی دندان با جوش شیرین
جوش شیرین به کمک دانه های ریز خود، موجب از بین بردن لکه های کدر کننده دندان ها می گردد. عملکرد آن تقریبا شبیه به لایه بردار است. ضمن اینکه موجب از بین رفتن میکروب های دهان و از بین رفتن باکتری ها می گردد. همچنین بوی ناخوشایند دهان را نیز از بین می برد. 

ترفندهای زیبایی زنانه