ترفندهای میکاپ

ترفندهای میکاپ
همه ما از زیبایی لذت می بریم و کارهای زیادی را انجام می دهیم تا جوان تر به نظر برسیم. در عین حال ممکن است کارهایی را انجام بدهیم که در این بین پیرتر به نظر برسیم. در ادامه ترفندهای آرایشی برای جوان تر به نظر رسیدن را مطرح می کنیم. 
سایه چشم رنگی و عجیب غریب
استفاده از رنگ های عجیب و غریب نه تنها جذاب تر نشانتان نمی دهد بلکه ظاهری نامنظم نیز به چهره تان می بخشد. در برخی موارد شاهد بیش از حد روشن بودن رنگ سایه ها هستیم. تا جایی که چشمان مانند چراغ جلوی اتومبیل به نظر می رسند. 
راهکار:
با استفاده از یک میکاپ زیبا می توانید به چشمان خود جلوه ای جذاب ببخشید. تنها کافی است این قانون را رعایت نمایید. 
برای گوشه های پلک باید از رنگ سفید چرک استفاده کنید. هم چنین برای روی روی پلک از قهوه ای روشن یا خاکستری و برای استخوان زیر ابرو هم کمی از آن استفاده نمایید. اغلب بعد از استفاده از سایه به همه قسمت ها، اغلب از رنگ سفید چرک استفاده می شود تا رنگ همه جا هماهنگ گردد و چهره ای طبیعی بدون آرایش سنگین داشته باشید. 
در صورتی که مژه های بلندی ندارید می توانید از مژه مصنوعی استفاده نمایید. البته نباید مژه های غیر طبیعی را انتخاب کنید. از انتخاب مژه های بیش از حد پر بپرهیزید. چرا که نه تنها جذاب ترتان نمی کند بلکه جذابیت خودتان را هم از بین می برد. هم چنین رنگ های مشکی یا قهوه ای از رنگ های مناسب برای ریمل هستند. 
رنگ مشکی انتخاب مناسبی برای خط چشم می باشد. چرا که این رنگ لطافت چشمان را دوچندان می کند.

ترفندهای میکاپ

کرم های چرب و براق
امروزه شاهد استفاده خانم ها از کرم پودرهای چرب و براق هستیم. بیشتر خانم ها تلاش می کنند در محل کار، مهمانی و ... صورتی براق داشته باشند. در حالی که این چنین نیست. صورت براق نه تنها شما را جوان تر نشان نمی دهد بلکه موجب پیرتر به نظر رسیدن هم می شود. چین و چروک ها، گودی و لک های پوست در صورت های براق بیشتر به چشم می خورد. ضمن اینکه صورت روغنی هرگز جذاب نخواهد بود.
رژلب های نارنجی، مشکی و بنفش
معمولا رنگ نارنجی چندان زیبا به نظر نمی رسد. شاید رنگ کمرنگ آن جذاب باشد. بهتر است از رژلب های قهوه ای حاوی اندکی رنگ آبی استفاده نمایید تا رنگ نارنجی موجود در آن چندان به چشم نیاید. آبی موجب بانشاط تر به نظر رسیدن چهره نیز می گردد. می توانید رژلب و خط لب طبیعی خودتان را اندکی بالاتر از خط لب خودتان بکشید. این گونه لب هایتان پرتر نیز به نظر خواهد رسید. حتما دقت کنید که باید از برق لب در داخل خط لب طبیعی خودتان استفاده کنید تا جذاب تر به نظر برسید. 
عدم استفاده از رژگونه یا استفاده نامناسب از آن
بیشتر خانم ها نمی دانند بایستی برای کدام قسمت از صورتشان از رژگونه استفاده کنند. از این رو چهره شان پیر به نظر می رسد.
راهکار:
به هیچ وجه از رژگونه های براق استفاده نکنید. چرا که باعث می شود خطوط زیر چشمتان بیشتر به نظر برسد و برآمدگی ها و فرورفتگی های صورت هم بیشتر به نظر برسد. لازم به ذکر است که رژگونه انتخابی تان نباید بیش از حد چرب یا خشک باشد. رژگونه ای را انتخاب کنید که نسبت به پوستتان دارای رنگ طبیعی باشد و به خوبی روی پوستتان بنشیند. به غیر از بینی باید در قسمت هایی از صورتتان از رژگونه بزنید که نور خورشید به شکل طبیعی سبب قرمز به نظر رسیدن آن قسمت نشود. شاید کمی عجیب به نظر رسد. منظورمان این است که از نزدیکی استخوان گونه آغاز شده و تا امتداد گوش ادامه یابد. بالای پیشانی خود را رژگونه زده و خط روی موها را محو نمایید. برای همرنگ شدن، کمی هم به گردنتان بزنید. اینگونه صورت و بدنتان به شکل طبیعی درخشان خواهد شد. 
وضعیت قرارگیری اندام
وضعیت اندامی و تیپ خودتان را نادیده نگیرید. قوس کمر، قوز کمر، شکم و غبغب از پیامدهای عدم نگهداری اندام در وضعیت مناسب است. 
راهکار:
به نحوه نشستن و ایستادنتان طی روز حتی در محل کار باشید. بایستی کمرتان موقع ایستادن صاف باشد و شانه هایتان عقب بوده و چانه ها نیز به طرف پایین باشد. این گونه چندین سال جوانتر به نظر خواهید رسید.
بدون آرایش چشم
اگر طرفدار آرایش چشم نیستید هیچ اجباری وجود ندارد ولی می توانید اندکی آرایش چشم داشته باشید. چرا که زیبایی را برای صورتتان به ارمغان می آورد.

ترفندهای میکاپ

 

ترفندهای میکاپ

 

ترفندهای میکاپ