تشریفات مجالس مجالس مجلل

شاید جشن عروسی سیندرلا به گوشتان خورده باشد. داستان فوق نمایانگر عروسی عروس و دامادی است که با هلیکوپتر به جشن می آیند و هزینه ی ارکسترشان چندین میلیون تومان می باشد. به سفرهای آنچنانی رفته و بایستی بهترین عکاسخانه ها برایشان آماده شده باشد.
با توجه به جشن های عروسی امروزی هرگز نمی توان هزینه ی دقیقی برای جشن عروسی در نظر گرفت. این گونه که پیداست اختلافات طبقاتی در جشن های عروسی هم نمایان است. قشری از جامعه در برگزاری جشن عروسی شان مانده اند و عده ای هم هیچ نگرانی برای جشن های عروسی ندارند.
 ممکن است در بسیاری از دیوارهای شهر مشاهده کرده باشید که یادداشت شده است برگزاری جشن های عروسی، حتی ممکن است با آنها تماس هم گرفته باشید و در پاسخ سوالاتی از این قبیل که بودجه تان چه قدر است؟ برای چه زمانی قصد برگزاری جشن دارید؟ و.... 
ضمن اینکه بگوید باغ ما دارای چند هزار فضای سبز است، سالن عقد اختصاصی، کافی شاپ، آلاچیق، آب نما، استخر و... است. در واقع می گوید قیمت های ما بستگی به منوی انتخابی شما دارد. یا اینکه باغ های ارزان تر و مجلل تر هم داریم. 
در ادامه با یک مزون دوخت لباس عروس در یکی از مناطق مرفه نشین تهران تماس می گیریم. وی می گوید لباس عروس های مزون ما از قیمت های متنوعی برخوردارند. امروزه برخی از خانواده ها به قدری مرفه هستند که لباس عروسشان را از فرانسه یا ترکیه تهیه می کنند. عده ی دیگری هم به مزون ما مراجعه می کنند و گروه های ضعیف تر به مرکز شهر مراجعه می کنند. در مورد قیمت هم می گوید لباس عروس های مزون ما قیمت ثابتی ندارد. برای نمونه از سه میلیون و نیم شروع شده و فاقد سقف قیمت هستند. بسته به دانتل بودن و سایر موارد قیمت ها متغیرند. زنجیره کار شامل طراح، برش کار، خیاط و شخصی است که روی لباس عروس دست دوزی می کند، می شود. در صورتی که زنجیره کامل باشد کار لباس عروس تنها 3 روز زمان می برد. 
در ادامه می شنویم که دخترخانم تازه عروسی جشن عروسی اش را در یکی از برترین کیترینگ های اطراف تهران برگزار کرده است. 
 این عروس خانم می گوید: به دلیل سردی هوا در جشن عروسی ما، داخل باغ را مانند چادرهای سیرک چادر زدند و عکس های ژورنال عروس و داماد را به مهمانانمان هدیه دادیم. علاوه بر این موارد بیان کرد که حتی عکس هایی که در شمال و یزد گرفته بودیم، عکس های دبی همه در این ژورنال بود. به همراه کالسکه هایی به جشن عروسی مان وارد شدیم. این موارد را در حالی می شنویم که در گوشه ای از شهر، برای برگزاری جشن های عروسی پول جمع می کنند و جوانانی در بخش های پنهانی تر شهر هستند که برای برگزاری جشن عروسی زیر بار قرض و وام های سنگین کمر خم می کنند. 

تشریفات مجالس برای تمامی مراحل برگزاری مراسم عروسی بهترین راهکار را پیشنهاد میدهد تا خاطره ای زیبا در ذهن میهمانان شما بماند.

هزینه برگزاری جشن در تالارها و سالن های لاکچری و آنچنانی
هزینه ی ورودی سالن های پذیرایی در تهران در وسط هفته و آخر هفته بسیار متفاوت است. هر قدر سالن مجلل تر باشد این هزینه ها فرق می کند. با توجه به امکانات و درجه ی سالن هزینه ی تالار ها متفاوت می باشد. بعضی از سالن ها ورودی سالن را تخفیف می دهند و هزینه ورودی را روی سایر موارد اعمال می کنند. بین برگزاری یک جشن عروسی سالنی با جشنی که مثل یک فیلم سینمایی است تفاوت بسیاری است. هزینه ی میوه، شیرینی، فیلم بردار و عکاس، همه به میزان بودجه ی شما وابسته است.