تعیین تعداد مهمانان عروسی

تعیین تعداد مهمانانتان از مهم ترین کارهایی است که باید انجام بدهید. بایستی در ارتباط با تعداد مهمانانتان یک فهرست تهیه نمایید.
هزینه جشن و تعداد مهمانانتان را با همسرتان هماهنگ نمایید.
یکی از عوامل محدود کننده، بودجه است. برای در نظر گرفتن تعداد مهمانانتان، در نظر داشته باشید که چه کسی می خواهد هزینه آن را بپردازد. در بیشتر موارد خانواده داماد هزینه مراسم را می پردازند، معمولا نظر بیشتری هم روی فهرست مهمانان خواهند داشت. 
روش کارساز بی رحم و تهاجمی 
می توانید در ابتدا یک فهرست بلند و بالا تهیه کنید و اسامی تمام اشخاصی که دوست دارید در جشنتان شرکت کنند را در این فهرست بگنجانید. پس از آن شروع به حذف آنها نمایید. این موارد را برای حذف اشخاص از لیست مهمانانتان لحاظ نمایید.
در صورتی که شما یا نامزدتان تاکنون با آنها صحبت نکرده اید یا حتی اسم آنها به گوشتان نخورده است.
در صورتی که شما یا نامزدتان طی سه سال اخیر با آنها صحبت نکرده اید. البته در صورتی که از اقوامتان نباشند.
در صورتی که تنها به علت احساس گناه نام آنها را در لیستتان نوشته اید.

تعیین تعداد مهمانان عروسی

کم شدن تعداد مهمانانتان سبب کاهش هزینه های عروسی می شود.
احساس گناه را کنار بگذارید.
مراسم عروسی بهانه ای برای گرد هم آمدن دوستان کودکی تان است که مدتهاست آنها را ندیده اید. بایستی در لیستتان روی مهمانان فعلی تان تمرکز داشته باشید نه آنهایی که چندین سال است آنها را ندیده اید.
اولویت بندی داشته باشید.
امکان دارد بخواهید جشنتان را در یک ویلای کوچک در شمال برگزار کنید از طرفی می خواهید 600 نفر را دعوت نمایید. توصیه می کنیم ابتدا اولویت هایتان را مشخص نمایید.
تقسیم تعداد مهمانان امری بسیار موثر است. 
می توانید تعداد مهمانانتان را تقسیم نمایید. البته منظور این نیست که آنان نمی توانند بر خلاف این عمل کنند. امکان دارد یکی از خانواده ها پر جمعیت تر بشد یا اقوامی در شهر دیگری دارد. به همین علت تقسیم تعداد مهمانان امری توافقی می باشد و به دو طرف بستگی دارد.

تعیین تعداد مهمانان عروسی

 

تعیین تعداد مهمانان عروسی

 

تعیین تعداد مهمانان عروسی