ایجاد تغییر در موها

ایجاد تغییر در موها
موها نقش موثری در چهره افراد دارند. کلیه افراد چه مرد و چه زن، به روش های گوناگون در ظاهر موهایشان تغییراتی انجام می دادند و به نقش موها در زیبایی آگاه بوده اند. تغییر در موها همواره به معنی کوتاهی موها یا صاف کردن و فر کردنشان نمی باشد. در ادامه انواع تغییرات را مطرح خواهیم کرد. 
رنگ و رنگساژ مو
اغلب خانم ها رنگ و رنگساژ مو را به دفعات تجربه کرده اند و با آن آشنا هستند. کل موها در رنگ کردن، یکنواخت از ریشه تا ساقه به یک رنگ در می آیند و رنگساژ نیز ترمیم رنگ موهایی است که طی رنگ کردن، درخشندگی شان مانند روز اول نیست. رنگ هایی مانند زیتونی و دودی ه رنگ آبی در خودشان دارند جزو رنگ های سرد محسوب می شوند. رنگ هایی مانند: طلایی، نسکافه ای، ماهگونی، قرمز شعله، قرمز یاقوتی، شنی و کاراملی که در ترکیب خودشان قرمزی دارند، جزو رنگ های گرم محسوب می شوند. رنگ های سرد برای افرادی که پوست سفید دارند، مناسب تر است.

ایجاد تغییر در موها

هایلایت مو 
از روش های جالب برای رنگ کردن موها، هایلایت مو است که به دو روش مش فویلی و مش کلاهی انجام می شود. روش رنگساژ مو در هایلایت مو، مثل روش رنگساژ، کل موها یکنواخت رنگ نمی شود. موها دسته دسته رنگ شده که به طور کلی یکی از رنگ ها، از رنگ دیگر روشن تر می باشد. اغلب در این روش، دسته ای از موها دکوپاژ می شود تا بعد از رنگساژ رنگ آن با قسمت هایی از مو که دکوپاژ نشده است کاملا فرق داشته باشد.
کلاه های مخصوصی در هایلایت مورد استفاده قرار می گیرد که سوراخ های متمادی دارد و تارهای نازک مو توسط سوزن، از درون سوراخ ها بیرون کشیده می شوند و این موها دکوپاژ می شوند. این موها دکوپاژ شده و بعد از رنگ کردن موها، کلاه از روی سر برداشته می شود که تارهای هایلایت شده نامنظم لابلای موهای اصلی شما به چشم می خورند.
موها در مش فویلی، به چند دسته تقسیم می شوند و بعضی از این دسته ها دکوپاژ می شوند و داخل فویل قرار می گیرند. بعد از آن با رنگساژ کلی، این دسته ها به رنگ روشن تر از بقیه در می آید. افرادی که موهای پر حجم و بلند دارند، کاندیدای مناسب تری برای مش فویلی هستند. به طور کلی مش فویلی بسیار راحت تر از مش کلاهی می باشد.
دکوپاژ مو
دکلره کردن موها یا دکوپاژ، پاک کردن رنگ قبلی موها برای گذاشتن رنگ جدید روی آنهاست. توسط پودرهای دکلره و با استفاده از مواد شیمیایی دکوپاژ را انجام می شود. تهیه پودر دکلره با کیفیت، اصل مهم در دکوپاژ موها است. چرا که پودر دکلره بی کیفیت به موهایتان آسیب بسیاری وارد می کند. حتی با یکبار دکوپاژ کردن موها، هیچ وقت موهای شما به حالت اولیه بر نمی گردد.
اکستنشن مو
امروزه کمتر کسی پیدا می شود که موهایش ریزش داشته باشد و یا نگران حجم موهای خودش باشد. خانم هایی هم که دوست دارند برای تنوع موهایشان را کوتاه کنند، می توانند با اطمینان خاطر موهایشان را کوتاه کنند. چرا که روشی به نام اکستنشن این مشکلات را حل کرده است. منظور از اکستنشن، اضافه کردن موی جداگانه به موهای فرد می باشد. می توان برای افزایش طول موها یا پرپشت کردن موها از اکستنشن کمک گرفت. به طور کلی اکستنشن به دو صورت انجام پذیر است. نوع اول اکستنشن با موی طبیعی است که ظاهری نزدیک تر و زیباتر به طبیعت مو دارد و مانند موی طبیعی می توان آن را رنگساژ، هایلایت و ... کرد. ولی قیمت آن خیلی بالاتر از اکستنشن موی مصنوعی است. نوع دوم اکستنشن، اکستنشن با موی مصنوعی است که قیمتی به صرفه تر دارد ولی آسیب بیشتر به موها، احتمال زیاد ریزش موهای طبیعی را به همراه دارد. به دلیل اینکه وزن موهای مصنوعی با موهای طبیعی بالاتر بوده و منجر به آسیب رساندن به پوست و موی سر می گردد. از این رو پیشنهاد نمی شود برای طول بیشتر از 25 سانتی متر از اکستنشن موی مصنوعی استفاده نمایید. اکستنشن مو براساس میزان رسیدگی به موها بین 3 الی 6 ماه ماندگاری دارد و روشی همیشگی نیست.
بالیاژ، آمبره و سامبره مو
بالیاژ، آمبره و سامبره از سبک های مدرن رنگ مو هستند. در کلیه این سبک ها، یک اصل اجرا می شود و آن، درجه بندی موها از تیره به روشن می باشد. اغلب ریشه موها در آمبره تیره بوده و هر قدر به طرف ساقه موها حرکت کنیم، رنگ مو روشن تر خواهد شد. به گونه ای که مرز مشخص و قابل توجهی بین رنگ موی تیره و روشن وجود دارد.
فرق بین آمبره و سامبره
مرز مشخص میان رنگ تیره و روشن که قبل تر بیان کردیم، فرق بین سامبره و آمبره می باشد. در سامبره تغییر رنگ فوق العاده آرام تر انجام شده به گونه ای که مرز مشخصی بین رنگ ها موجود نیست.
بالیاژ
می توان گفت بالیاژ ترکیبی از سامبره و مش فویلی می باشد. معنی بالیاژ تکنیک رنگ کردن موها به صورت آزادانه می باشد که این کلمه یک واژه فرانسوی است. دسته هایی از مو در بالیاژ هایلایت شده ولی ریشه موها تیره تر از ساقه موها می باشد. 
لمه مو
الیاف رنگی و براق که در دوخت لباس های شب و مجلسی و در صنعت نساجی و پارچه به کار می رود، لمه نام دارد. استفاده از نخ های براق و رنگارنگ بین موها که جایگزین رنگ و مواد شیمیایی و اکستنشن است، این روش می باشد. لمه ها در طول و رنگ های گوناگون به کار می روند. به طور کلی اگر برای زیبایی بیشتر موهایتان، هر کدام از موارد ذکرشده را امتحان می کنید، باید بیشتر از قبل مراقب سلامت موهایتان باشید. برای رنگ کردن موهای خود حداقل 2 الی 4 ماه به موهای خود فرصت بدهید تا بتوانند خودشان را بازسازی کنند.

ایجاد تغییر در موها

 

ایجاد تغییر در موها

 

ایجاد تغییر در موها

 

ایجاد تغییر در موها

 

ایجاد تغییر در موها

 

ایجاد تغییر در موها

 

ایجاد تغییر در موها