تقویت موها

تقویت موها
قطعا همه خانم ها دوست دارند موهایی پرپشت و بلند داشته باشند. بیشتر آنها نمی دانند که چگونه می توان به چنین موهای زیبا و جذابی دست یافت. در ادامه راهکارهایی را برای داشتن موهایی زیبا آورده ایم. 
ماهی و تقویت ریشه مو
سیستین و متیونین از اسیدآمینه های موجود در گوشت قرمز و ماهی هستند که پیش ساز کراتین می باشند. در حقیقت این ماده ترکیب اصلی موها محسوب شده و موجب تقویت و بهبود ساختار آنها می گردد. بیشتر گیاهخواران و ورزشکاران برای جبران کمبود پروتئین بدنشان از ماهی استفاده می کنند. در حقیقت ماهی هم باعث لاغری شده هم اینکه منبع غنی پروتئین به شمار می رود. 
شکلات سیاه و کاکائو
شکلات سیاه و کاکائو از خوراکی هایی موثر در تقویت موها و رشد آن می باشند. لازم به ذکر است باید به مقدار مناسب از آن استفاده نمایید نه اینکه از آن بیش ازحد استفاده نمایید. جو دوسر، کینوا، لوبیا قرمز و گوشت قرمز از منابع غذایی حاوی آهن هستند. افراد کم غذا، خانم های باردار، دوندگان دوی استقامت و خانم هایی که در دوره عادت ماهیانه خودشان خونریزی زیادی را دارند بیشتر از سایرین به کمبود آهن دچار می شوند. در صورت کم خونی، موهایتان نشاط  و شادابی خودش را از دست خواهند داد. 
تاثیر بادام و سایر آجیل ها در تقویت ریشه مو
ویتامینE  به دلیل تحریک گردش خون موجب تغذیه پوست سر شده و در نهایت سبب رشد موها می گردد. در حقیقت این ویتامین دارای خاصیت ضد التهابی می باشد. هم از قلب و هم از موهای شما حفاظت می کند. بادام، فندق و سایر آجیل ها خواص بسیاری دارند. مصرف بیش از اندازه آجیل ها به علت کالری بالای آنها می تواند موجب چاقی بشود.   
عدس و دوستان

اگر بخواهیم یک جایگزین مناسب برای گوشت قرمز مطرح کنیم، عدس منبع مناسبی به شمار می آید. عدس هم زینک و هم ویتامین B دارد. در حقیقت مصرف عدس هم از ریزش موها جلوگیری می کند هم اینکه موجب تقویت و درخشندگی موها می شود. عدس میان حبوبات از جایگاه مخصوصی برخوردار است. هم منبع غنی مواد مغذی به شمار می آید هم اینکه کالری کمتری دارد. در واقع برای سلامت موها بسیار مفید به شمار می آید. 

تقویت موها

روغن دانه کتان و دوستان
اگر بخواهیم مواد غذایی دوستدار قلب را معرفی کنیم قطعا روغن های گیاهی یکی از این گزینه ها است. می توانید در تهیه ماسک های خانگی هم از آنها استفاده کنید. هم چنین می توانید از روغن های گیاهی به ویژه روغن دانه کتان در سالاد به جای سس استفاده کنید. روغن دانه کتان هم برای موها و هم برای تناسب اندام بسیار مناسب است. 
جوانه گندم و سایر غلات
ویتامین های گروهB  و پروتئین هر دو در کنار یکدیگر برای سلامت موها مفید هستند. در حقیقت کنترل ترشح سبوم توسط ویتامین های ب کمپلکس انجام می شود و در نهایت موجب تحریک گردش خون در ریشه موها می گردد. از این رو ریشه موها قوی شده و ساقه موها نیز براق تر می شود. 4 تا 5 سهم از غلات در روز استفاده نمایید. کمک به هضم غذا و ایجاد احساس سیری طولانی مدت از مزایای استفاده از غلات است. فیبر بالای موجود در غلات سبب ایجاد حس سیری طولانی مدت در افراد می گردد. 
میوه ها و سبزیجات رنگی و تقویت ریشه مو
استفاده از مواد غذایی سرشار ازآنتی اکسیدان در برنامه غذای روزانه خود از راه های تضمین سلامت موها می باشد. فلاوونوئیدها و ویتامین C با کمک هم، از فولیکول های مو نگهداری کرده و از ریزش آنها کم می کند. به علت حساس بودن ویتامین C در مقابل استرس اکسیداتیو ناشی از مصرف دخانیات و صرف انرژی زیاد حساس است و سریعا از میان می رود. 5 سهم غذایی میوه و سبزیجات تازه برای استفاده مورد نیاز است تا ویتامین C بدن خود را تامین نمایید. آن دسته افرادی که تحرکشان زیاد است و افراد سیگاری بایستی مقدار بیشتری ویتامین C دریافت نمایند. 

تقویت موها

 

تقویت موها