تقویت مژه

تقویت مژه
به طور کلی مژه ها در سلامت چشمان نقش مهمی را ایفا می کنند. به منظور دور کردن اجسام خارجی از محدوده چشم از مژه استفاده می شود. با نزدیک شدن شی ء به چشم و برخورد آن با مژه، رفلکس پلک زدن فعال شده و از آسیب رسیدن به چشم محافظت می کند. مدت زمان زندگی یک مژه 3 ماه می باشد و پس از آن مژه افتاده و رویش مژه های جدید تا دو ماه به طول می انجامد. در ادامه راهکارهای تقویت مژه را برای شما عزیزان آورده ایم. 
پاک کردن آرایش چشم
منظور از مراقبت از چشمان صرفا استفاده از محصولات پاک کننده آرایش نیست. بلکه استفاده از غذاهایی که سرشار از ویتامین A هستند و نوشیدن آب زیاد می باشد. همواره پیش از خواب از یک پنبه و لوسیون پاک کننده برای پاک کردن آرایش خود استفاده نمایید. 
شست و شوی مژه با شامپو بچه
عدم خروج از منزل و یا استفاده از محافظ های چشمی یا عینک از مناسب ترین راهکارها برای کم کردن آسیب های چشمی ناشی از پدیده گرد و غبار می باشد. بعد از برگشتن به منزل، مژه های خودتان را با شامپو بچه بشویید.

تقویت مژه

استفاده از وازلین
ضربات سبک وازلین با یک پنبه و یا برس ریمل به مژه پیش از خواب موجب رشد مژه هایتان می گردد. در صورت انجام این کار به صورت مداوم نتیجه آن را مشاهده خواهید کرد. 
روغن های طبیعی
استفاده از روغن های طبیعی هم موجب بلند شدن مژه ها می گردد هم اینکه موجب تسریع در رشد موها می گردد. روغن جوجوبا، روغن کرچک و زیتون سرشار از واد معدنی و ویتامین ها می باشد و موجب مرطوب شدن مژه هایتان هم می گردد. 
استفاده از مکمل ویتامین E
یک لوسیون ویتامین E و یا استفاده از قرص ویتامین E می تواند به رشد مژه ها کمک نماید. 
شانه زدن مژه ها با شانه کوچک
شاید قبلا به این فکر نکرده اید که شانه زدن می تواند موجب تسریع در روند رشد مژه ها باشد. در حالی که شانه زدن مژه ها می تواند روند رویش مژه را تسریع ببخشد. 

تقویت مژه

 

تقویت مژه