تهیه لباس عقد

مواردی که برای تهیه ی لباس عقد باید در نظر داشته باشید.
از مهم ترین اتفاقاتی که در زندگی هر شخصی روی می دهد، ازدواج کردن می باشد.این امر در کشورهای مختلف فرهنگ های خاص خودش را دارد.در کشور ما نیز از خواستگاری تا عروسی شاهد این گونه جشن ها می باشیم که به ترتیب پشت هم برگزار می شود.
به منظور تهیه نوع لباس عقد باید به موارد زیادی توجه کرد تا نهایتا برترین انتخاب را داشته باشید.

تهیه لباس عقد


طبقه بندی لباس جشن عقد
تقریبا بیشتر لباس های ویژه روز عقد  به دو دسته طبقه بندی می شوند.
لباس های باحجاب مناسب مراسم عقد
لباس های مجلسی برای مراسم عقد
از این موضوع گذشته، محل برگزاری جشن از اهمیت بالایی برخوردار است. یا به عبارت دیگر تاثیر ویژه ای در نوع لباس انتخابیتان دارد.برای بعضی از جشن هایی که در تالار برگزار می شود، می توانیم از پیراهن های مجلسی کمک بگیریم.اگر جشن در محضر برگزار می شود می توانید کت و شلوار یا کت و دامنی بسیار شیک تهیه کنید.این که لباس بسته باشد یا خیر به عقاید عروس و داماد وابسته است.
استایل پوشش برای عقد محضری
برخی از عروس خانمها و آقا دامادها ترجیح می دهند عقد در محضر برگزار شود و پس از آن در منزل یا تالار جشنشان برگزار شود.در صورتی که شما هم از این دسته اشخاص می باشید توصیه می کنیم لباس عقدتان پوشیده باشد و بجای آن با لباسی شکیل پای سفره عقد حاضر شوید.کت و دامن و کت و شلوار ذکر شده را می توانید از بازار تهیه کرده و طبق سلیقه خودتان آن را انتخاب کنید یا سفارش دوخت آن را بدهید.این گونه می توانید موارد مورد توجهتان ر نیز اعمال کنید.
در بیشتر مواقع عوس و داماد تمایل دارند خطبه عقدشان در منزل یا سالن جاری شود و همزمان با آن مراسمشان را نیز برگزار نمایند.مهمانان این جشن دوستان صمیمی و اقوام نزدیک می باشند و تعداد مهمانان کم بوده، به همین علت عروس خانم ها تمایل دارند که برترین لباس مجلسی را تهیه کنند.در این شرایط عروس خانم هر نوع لباسی را که مد نظر دارد بپوشد و هنگام جاری شدن خطبه عقد از چادری سفید استفاده نماید.توصیه می کنیم گلهای چادرتان با رنگ لباستان هماهنگ باشد.
خصوصیات لباس مناسب عقد چیست؟
در صورتی که در مرحله انتخاب لباس جشن عقدتان می باشید و تمایل دارید فرق آن را با لباس نامزدی بدانید قابل ذکر است که لباس های عقد نه خیلی ساده هستند که نتوان فرقتان را از مهمانان تشخیص داد و نه آنقدر شلوغ و مجلسی یا به اصطلاح پف دار هستند که تفاوت موجود بین لباس عقد و لباس عروسی را از میان ببرند.با ای حال همه اینها بستگی به سلیقه خودتان دارد. برخی از عروس خانم ها ترجیح می دهند لباسی پفی را انتخاب کرده و برخی تمایل دارند که لباس های ساده را برگزینند.
چیزی که در پایان مهم می باشد لباس عقد باید مقداری با لباس نامزدی فرق داشته باشد.هنگام تهیه ی لباس عقد ترجیحا از رنگ های روشن استفاده کنید. برای مثال رنگ های نباتی، صورتی و آبی برترین رنگ های پیشنهادی می باشند.پیشنهاد می کنیم هرگز لباس سفید را انتخاب نکنید.پیشنهاد می کنیم اگر لباسی خاص را انتخاب می کنید حتما دامن لباس عقدتان بلند بوده باشد و و مقداری پفی یا چین دار باشد.د صورتی که لباس می دوزید پارچه هایی از قبیل تور و حریر و گیپور از مواردی هستند که در دوخت لباس های عروس به کار می روند.برای جواهرات جشنتان توصیه می کنیم جواهرات ظریف و سبک را انتخاب کنید. استفاده از یک دستکش توری بلند و یک چتر بسیار جذابتان خواهد کرد.

تهیه لباس عقد


رنگ ویژه لباس مراسم عقد
در صورتی که به دنبال رنگی مناسب برای لباس جشنتان هستید، توصیه می کنیم رنگهای صورتی روشن، گلبهی روشن یا شیری را نیز مد نظر قرار دهید.
در صورتی که قصد دارید لباستان را بدوزید باید به مزونی که در کارش متخصص است مراجعه کنید.پس از آن تهیه پارچه مناسب می باشد که در این امر بهتر است با توجه به نظر خیاط و توجه به مدل مورد نظرتان آن را انتخاب کنید.
پیشنهاد ویژه برای لباس جشن عقدتان
در صورتی که مراسم عقدتان به تنهایی برگزار شده و شبیه نامزدی می باشد و سفره عقدتان را در روز عروسی پهن می نمایید توصیه می کنیم که پیراهنی شیری یا نباتی رنگ  به تن کرده و به محضر بروید.در صورتی که جشن نامزدی ندارید و می خواهید سفره عقد برپا کنید توصیه می کنیم لباس های ماکسی تهیه کنید.آن هم به این دلیل که شکوه سفره عقد را پیراهنی سنگین کامل می کند.پیشنهاد ما برای لباس آقا داماد هم این است که کت خود را بدوزد یا حاضری تهیه کند.توصیه می کنیم که برای جشن نامزدی از خاکستری و سفید تا شکلاتی و کرم کمک بگیرید و رنگ مشکی را برای جشن عروسی در نظر بگیرید.

تهیه لباس عقد

 

تهیه لباس عقد

 

تهیه لباس عقد