نحوه برگزاری جشن پاتختی

یکی ازنگرانی هایی که عروس خانم ها با نزدیک شدن به مراسمشان دارند مراسم پاتختی است.در این مقاله راه های حل این مشکل را ارائه می دهیم.
در گذشته مهمان ها فردای روز عروسی به منزل عروس و داماد می رفتند، در حال حاضر به دلیل کوچک بودن منزل عروس و داماد عموما در پایان جشن عروسی اعلام می کنند که مراسم پاتختی در خانه مادر عروس یا مادر داماد برگزار می شود. این مراسم معمولا احتیاج به دعوت ندارد.اصولا افراد نزدیک به این مهمانی می آیند.

مراسم پاتختی


2-آیا آقایان هم به پاتختی دعوت می شوند؟
در برخی خانواده ها آقایان فامیل نزدیک به همراه همسر و فرزندانشان به پاتختی می روند یا در مواردی که عروس و داماد نزدیک پدرو مادرشان ساکن هستند، در یک خانه مهمانی آقایان و در یک خانه مهمانی خانم ها برگزار می شود.
3-از چه زمانی پذیرای مهمانانمان باشیم؟
این مهمانی یک جشن کوچک 3 یا4 ساعته است که عمدتا بین ساعات 4 تا7 بعداز ظهر برگزار می شود.
4-چه خوراکی ها و نوشیدنی هایی را برای پذیرایی از مهمانانمان برگزینیم؟
عموما ز جشن عروسی غذا، میوه، شیرینی و کیک زیاد می آید که آن رابه منزل مادر داماد یا عروس می فرستند.
می توانید روز پاتختی در کنار همین میوه، شیرینی به همراه آب پرتقال، آب آلبالو، چای و قهوه یا شیرکامائو پذیرای مهمانان عزیزتان باشید.
5-کاش کادوها پتو،ساعت،قاب،شمعدان،ظرف کریستال نباشد.
هرقدر که وضع مالی شما و همسرتان خوب باشد با این وجود باز هم ممکن است برخی از آشناهایتان از عهده فراهم کردن کادوی عقد و پاتختی بر نیایند. به همین علت به جاهای متنوع سر می زنند تا کادویی با ظاهر آبرومند و با ابعاد بزرگ را برایتان فراهم کنند.
اگر اعضای فامیاتان را می شناسید که چگونه کادوهایی می آورند می توانید به مادر خود یا همسرتان بگویید که بجای کادو وجه نقد هرچند کم در پاکت بگذارند و هدیه دهند.ضمنا به آنها بگویید که مبالغ را در مراسم اعلام نمیکنید. این گونه لااقل میتوانید وسایلی را که خودتان نیاز دارید تهیه کنید.
6-چگونه نگذارم تا افراد فامیل زیر و زبر زندگی ام را مشاهده کنند؟
بسیاری از عروس خانم ها این رسم جهاز دیدن را نمی پسندند، زیرا برخی از افراد حتی به داخل کمد ها و اشیای آنها هم سرک می کشند.پیشنهاد ما این است که  مراسم را در خانه مادر خودتان یا مادر همسرتان برگزار کنید.