خرید سرویس طلای عروس با قیمت معقول

خرید سرویس طلای عروس با قیمت معقول
از بین خریدهایی که در بین خرید های عروسی جذابیت بیشتری دارد و در عین این جذابیت نگرانی هایی را هم برای عروس و داماد به ارمغان می آورد، خرید سرویس طلای عروسی می باشد. انتخاب مدل خاصی که در نظر عروس خانم است و قیمت زیاد آن برای آقا داماد از دغدغه های اساسی می باشد. 
خصوصا در حال حاضر که تنوع بسیاری برای سرویس های طلا وجود دارد و پسند را برای بینندگان دشوار ساخته است. به طور کلی طلا در حالت اصلی به حالت خام زرد رنگ بوده و مدتها بعد طی فعل و انفعالات خاصی دگرگون شده و سفید رنگ می شوند. طی چند سال گذشته طلای سفید طرفداران بیشتری نسبت به طلای زرد داشته است. 
 طی زمان های قدیم افراد بر این باور بودند که طلای سفید، از ارزش کم تری نسبت به طلای زرد برخوردار است. چرا که از دیرباز تاکنون طلا به رنگ زرد در بازارها وجود داشت. پس از مدتی با وسعت یافتن خرید و فروش طلای سفید و ایجاد تغییراتی در آن طلای سفید طرفداران زیادی را از آن خود کرد.
 عیار مخصوص برای هر طلا
 مقیاسی که برای نشان دادن خالص بودن فلزی مانند طلا به کار می رود، عیار نام دارد. همچون فلزات دیگر طلا هم از عیار برخودار است. طلای 24 عیار طلایی است که 95/99  درصد خالص است. طلایی که 75 درصد خالصی دارد نیز طلای 18 عیار نامیده می شود. البته در زمان های گذشته طلاهایی با عیار پایین تر هم وجود داشتند. طلایی با عیار 6 که طلایی که در آن استفاده شده بسیار ناچیز بوده است.
طلای به کار رفته در بیشتر جواهرات ناخالصی دارد. 24، عیار طلای خالص می باشد. گردنبند یا حلقه طبق مقیاس عیار مورد سنجش قرار میگیرد. 95/99 درصد عیارشمش های طلایی است که در خزانه ها نگه داری می شود. مقدار خلوص طلا و نتیجتا عیار طلا زمانی افت می کند  که طی فرآیند جواهرسازی سایر فلزات به طلا اضافه می شود. برای نمونه طلای 12 عیار دارای 50 درصد طلا و 50 درصد آلیاژ می باشد. 
 طلای ایرانی یا خارجی؟ کدامیک؟
در حال حاضر میان طلا فروشان و در شهرهای متنوع در کنار طلای ایرانی، طلاهای خارجی هم دیده می شود. طلاهایی که ساخت کشورهای هند، ایتالیا، تایلند وترکیه و سوئیس هستند که از پر طرفدارترین سرویس های طلا به شمار می روند. از سال 90 مجلس شورای اسلامی واردات طلا را ممنوع کرده است، تصور بر آن بود که واردات طلای خارجی با ممنوع شدن آن کم شود که این گونه نشد. عیار بسیاری از طلاهای خارجی علت مجلس برای ممنوعیت طلاهای خارجی بود. امری که سبب می شد طلای خام از کشور خارج شود و با فرآوری های متنوع مجدد به کشور باز گردد ولی با هزینه های بالاتر!
این امر فقط خروج ارز از کشور را به همراه داشت.
به علت تمایل مشتریان، بسیاری از فروشندگان، هنوز هم به فروش طلاهای خارجی ادامه می دهند. علت کشش مردم هم به طلای خارجی به تنوع مدل و طراحی های زیبای آن باز می گردد. با توجه به خارجی بودن طلا، دستمزد آن هم بیشتر می شود. به همین علت خرید طلای خارجی اصلا به صرفه نمی باشد. این طلاها فقط ظاهری فریبنده دارند. بلکه عیاری پایین و کیفیتی پایین تر از طلاهای ایرانی دارند. 

خرید طلای عروس با قیمت معقول

 سرویس طلای عروس
این سرویس معمولا شامل یک جفت گوشواره، دستبند و گردنبند می باشد. البته در برخی موارد شامل انگشتر نیز می شوند. سرویس طلا از دو رنگ سفید و زرد تشکیل شده به علت تنوع طلبی بین خریداران و رقیبان خارجی، تنوع زیادی در امر طلاسازی به وجود آمده است. به کارگیری سنگ های قیمتی، ترکیب رنگ های گوناگون براساس مد روز از کارهایی است که امروزه برای جلوه بخشی بیشتر به طلا انجام می شود. 
رنگ هایی که بین سفید و برنز هستند (گندمگون)، طلاهایی که زرد بوده و ترکیب آن با طلای قرمز برای درخشش پوستتان مناسب تر است. 
طلای سفید برای پوست های سفید یخی مناسب است. درخشش طلای سفید زیبایی و نمای پوستتان را چند برابر می کند. 
در نظر داشته باشید که زمان خرید دستبند، دستبندی را انتخاب کنید که نه زیاد تنگ و نه زیاد بزرگ باشد. چرا که ممکن است بعدها لاغر شوید. دست بندهایی که کیپ است، دستتان را چاق نشان می دهد. حتما راحتی دستتان معیارتان برای راحتی دستتان باشد. در صورتی که دست بندتان موجب درد یا حس گرفتگی در مچ شود، از خریدتان پشیمان خواهید شد. 
قفل دستبند و گردنبند و گوشواره را مورد بررسی قرار دهید. اطمینان یابید که قفل سالم است. در صورتی که طلایتان قفل مناسبی نداشته باشد در اثر یک سهل انگاری طلای با ارزشتان را از دست خواهید داد. 
 در صورتی که اهل تعویض مکرر طلا نیستید، توصیه می کنیم مدل هایی را خریداری کنید که در چند سال آینده از مد نمی افتند. پیروی از مد مناسب اشخاصی است که سرویس طلایشان را به آسانی تعویض می کنند. 
 گردی یا درازی صورت، کوتاهی یا بلندی گردن و عواملی از این قبیل در انتخاب نوع سرویس دخیل هستند. سرویس های شلوغ برای هر شخصی مناسب نیست. 
 برخی از افراد تمایل دارند سرویس هایی را خریداری کنند که در آن سنگ های قیمتی به کار رفته است. سنگ هایی چون یاقوت، زمرد و .. به علت ترکیب رنگ منحصر به فردشان با هر نوع پوششی هماهنگی دارند.
خریدی مطلوب
 به علت این که زوج های جوان تجربه ی کافی ندارند و به اصول خرید طلا آشنا نیستند، توصیه می کنیم یک نفر را همراهشان ببرند. فردی که طلای اصل را می شناسد و می تواند در این حیطه شما را راهنمایی کند. در صورتی که در این زمینه راهنمایی ندارید توصیه می کنیم از فروشگاه ها و جواهر فروشی های معتبر خرید نمایید.
اغلب خانواده ها یک طلا فروشی آشنا و مورد اعتماد دارند که می توانند با اطمینان خاطر از او خرید کنند.
در صورتی که بعد از معامله پی بردید که طلایتان عیار پایینی دارد و سنگ های موجود در آن اصل نیست، با در دست داشتن فاکتورتان می توانید به اتحادیه مراجعه نمایید. پس از بررسی با طلا فروش برخورد می شود و هزینه پرداختی تان به شما باز گردانده می شود. در صورتی که اشتباه از جانب شرکت سازنده ی طلا باشد آنگاه هم خریدار و هم طلا فروش به علت عیار پایین شکایت می کنند.
 طرح های جدید جواهرات
طرح هایی که در آنها چندین جواهر در یک محفظه ی شیشه ای به شکل معلق قرار می گیرند، طرح های شوپارت نام دارند. کارهای مرصع کاری پنهان، که نگینی بزرگ در آن از به هم پیوستن چندین نگین کوچک به وجود آمده است، به گونه ای که از دور تک نگین به نظر می رسد. تورهایی که فوق العاده ظریف و نازک می باشند همه و همه از طرح های ایتالیایی و سوییسی گرفته شده است.
 مواردی برای نگه داری طلا و جواهرات
جواهراتتان را زمانی که استحمام می کنید یا دست هایتان را می شویید، در بیاورید. چرا که صابون موجب ایجاد لایه ی نازک روی جواهرات می شود.
گرمای شدید و روغن سبب آسیب رساندن به نگین جواهرات می گردد.
همیشه جواهراتتان را بعد از عطر زدن و آرایش به تن نمایید.
 حوله و پارچه ی معمولی به علت نگه داری گرد و غبار در خودشان، موجب خراش برداشتن جواهراتتان می شوند. فلزات قیمتی را فقط با پارچه ای ویژه پرداخت کرده یا اینکه با پارچه ای نمدی پاک کنید.
برای اینکه جواهراتتان خراش بر ندارند آن ها را جداگانه نگهداری نمایید.
هیچ وقت مروارید را در کیسه پلاستیکی نگذارید. از مواردی که موجب به تعویق افتادن کدر شدن نقره می شود، نگهداری آن در کیسه ی در بسته می باشد.
 استفاده از آب و صابون به همراه مسواک نرم، برترین روش تمیز کردن جواهرات است. 

خرید طلای عروس با قیمت مناسب

شستشوی طلا و جواهر
بعد از استفاده ی دائمی طلا درخشندگی اش را از دست می دهد. در صورتی که راهکاری برای تمیز کردن آن می خواهید توصیه می کنیم موارد زیر را با دقت مورد مطالعه قرار دهید. 
 خمیری به کمک مخلوط کردن جوش شیرین و مایع ظرفشویی تهیه کنید، پس از چند دقیقه آغشته نمودن طلایتان به این خمیر آن را بشویید.
طلاها را در محلولی از پودر لباسشویی، یا آب و مایع ظرفشویی و مقداری وایتکس بگذارید. محلولی که طلایتان درون آن قرار دارد را روی اجاق گاز قرار بدهید تا به جوش بیاید. اینگونه جرم موجود در طلا به آسانی خارج می شود. البته لازم به ذکر است این روش مناسب شستشوی جواهرات نمی باشد. بعد از این که آنها را خارج کردید، مسواکی کوچک برداشته و طلاهایتان را تمیز نمایید. آن را با آب شسته و روی حوله ای قرار دهید. سشوار نیز برای خشک کردن فوری آن راحت تر خواهد بود. با انجام این روش متوجه تغییر و شباهت طلایتان با روز اولش می شوید.
 جواهرات بدل و نحوه ی تمیز کردن آن
جوش شیرین را روی سطح نمناک مسواکی مالیده و به آهستگی روی جواهرات مالیده تا براق گردد. 
 چگونگی محافظت از طلا و جواهر
می توانید دفترچه ای پارچه ای تهیه کرده و طلاها را با سنجاق قفلی در آن وصل نمایید. به نحوی که سطحشان به هم ساییده نشود، چرا که وزنشان در اثر سایش کاسته می شود. دفترچه را در جایی مطمئن بگذارید. یا اینکه جواهراتتان را در جای مخصوص خودشان نگه داری نمایید.
 در جهت براق و درخشان کردن طلا و جواهر می توانید از دو راه کمک بگیرید.
مخلوط کردن مقداری خاک اره نرم یا خاکستر چوب و فرو بردن زیورآلات داخل آن، سپس مالش دادن سطح آن به وسیله ی خاک اره یا خاکستر چوب و پس از آن پاک سازی طلا و جواهر از خرده های چوب یا خاکستر که موجب شفافیت و براق شدن جواهرات و نقره می گردد.
 در صورتی که سطح طلا را با قطعه ای از چرم یا پارچه ی نخی مالش دهید، برق و درخشندگی خاصی به جواهرات و نقره می بخشید.
 گشودن گره ی زنجیر
در صورتی که زنجیرتان گره خورد آن را روی یک سطح صاف و صیقلی قرار دهید و روغن بچه در جای گره بریزید. پس از آن به آهستگی با سوزنی کلفت گره را بگشایید.
 جواهرات مناسب برای مهمانی
همرنگ لباس بودن یا مکمل رنگ لباس بودن نگین انگشتر یا نگین آویز گردن بند در مهمانی های رسمی مناسب تر می باشد. 
استفاده از گردن بندهای اسپورت و پهن برای مجلس های رسمی خیلی مناسب نیست. این گردنبندها برای جشن های دوستانه مناسب است. گردن بند های پهن با نگین رنگی چهره تان را گرفته نشان می دهد.
توصیه می کنیم از جواهراتی استفاده نمایید که رنگ سنگ های به کار رفته در جواهراتتان با رنگ پوستتان سازگاری داشته باشد. در صورتی که از گردن بند پهن استفاده می کنید دیگر نیازی به استفاده از گوشواره نیست. دلیل آن هم این است که پهنی گردنبندتان آن فضای جلوی گوشواره تان را می گیرد. 
 در مواقعی که گوشواره تان دارای آویز بلند است، توصیه می کنیم از استفاده از گردن بند صرف نظر نمایید. گوشواره های بلند و پهن مناسب اشخاصی است که موهای بلندی دارند و موهایشان را جمع می کنند. گوشواره های چسبان برای افرادی که گوش های کوچکی دارند مناسب می باشد.
 جمع بندی پایانی
طلا دارای عیار است. هر قدر عیار آن کمتر باشد، مرغوبیت آن هم کمتر است.
از اصالت نگین ها مطمئن شوید. اگر بعد از خرید متوجه شدید طلای خریداری شده تان نامرغوب است، با به همراه داشتن فاکتور به اتحادیه ی مربوطه مراجعه نمایید. این گونه می توانید هزینه تان را پس بگیرید. البته تنها در صورتی می توانید هزینه تان را پس بگیرید که فاکتورتان دارای مهر و امضا فروشنده باشد.
طلاهای خارجی در ظاهر زیباتر است اما حقیقتا این چنین نیست.
تا جایی که امکان دارد از جاهای مطمئن طلا تهیه نمایید.
ازسالم بودن قفل دستبند و گردن بند مطمئن شوید. 

خرید طلای عروس با قیمت مناسب

 

خرید طلای عروس با قیمت معقول

 

خرید طلای عروس با قیمت معقول

 

خرید طلای عروس با قیمت مناسب

 

خرید طلای عروس با قیمت مناسب