خرید لباس عروس با هزینه مناسب

چگونگی خرید لباس عروس با هزینه مناسب
هر فردی آرزو دارد عروسی مجلل و آبرومندانه ای داشته باشد. چرا که خاص ترین لباس برای هر فرد لباس عروسی او است. البته اهمیت این روز برای عروس خانم ها بسیار بیشتر از آقا دامادها است.
در حیطه ی انتخاب لباس عروس برای عروس خانم های گل باید به این نکته اشاره کنیم که با توجه به پروسه ی سخت و زمان بر بودن انتخاب لباس عروس به جای آقای داماد با چند خانم خوش سلیقه به خرید بروند. یکی از دلایل مهم آن این است که آقا داماد عروس خانم را روز عروسی در لباس عروس ببیند و سورپرایز شود. دلیل دیگر آن هم عدم برخورداری آقایان از حوصله کافی است. ممکن است به دلیل به اتمام رساندن خرید لباسی را پیشنهاد کنند که هماهنگی باسلیقه تان ندارد.
تهیه لباس عروس مناسب
توصیه می کنیم طرحی که برای لباس عروستان در نظر دارید را به یک مزون بسپارید تا آن را بدوزند و بعد از حصول رضایتمندی از مدل و کیفیت کار، آن را تهیه و خریداری نمایید. البته امکان مواجهه با مشکل در آینده برای نگه داری آن وجود دارد.
در ارتباط با کرایه لباس دوخته شده از مسئول مورد نظرتان سوال نمایید. پیشنهاد می کنیم به جای خریداری لباس، لباس مورد نظرتان را کرایه نمایید.
با اندکی حوصله امکان انتخاب لباسی که بیشتر با معیارهایتان همخوانی دارد نیز وجود دارد. به طور کلی انتخاب لباس های آماده و اجاره آنها بسیار معقولانه تر از خرید آن است.
برای افرادی که بازوی لاغری دارند، برای انتخاب لباس، لباس هایی که مدل آستینشان رکابی است توصیه نمی شود. اکثر طراحان لباس بر این باورند که وجود آستین توجه را به این بخش جلب می نماید. 

لباس های دکلته انتخاب مناسبی برای خانم های درشت اندام نیستند. از موارد مناسب تر می توان به مدل یقه گلابی، یقه قلبی و یقه هفت اشاره کرد. منظور از یقه گلابی (اشک) هم می تواند باشد.
برای عروس خانم های بیش از حد لاغر، بیش از حد درشت و چهارشانه لباس عروس های چهارشانه برای پوشاندن عیب ونقص های بدن لباس عروس های آستین دار بسیار مناسب تر است. بزرگی و چاقی بازوها به وسیله ی لباس های آستین کوتاه پوشانده می شوند. به کار بردن تورهای نگین دار و زیبا برای آستین لباس اشخاصی که می خواهند لباسشان آستین بلند باشد بسیار مناسب است.
یقه های بسته که دور گردن بسته می شوند اصلا برای آن دسته از افراد که گردنشان کوتاه است مناسب نیست. ضمن اینکه به منظور بلندتر نشان دادن گردن، موها را جمع و بالا ببرید که گردن بلندتر دیده شود. راه حل مشکل آن دسته از افرادی که گردن کوتاه دارند پوشیدن لباس یقه باز است.
موارد مهم برای انتخاب لباس عروس
لباس های دنباله دار و بلند برای اشخاصی که قد کوتاهی دارند مناسب نیست. بهتر است این مورد را بپذیرید. در صورت انتخاب این گونه لباس ها، به اصطلاح لباستان در تنتان زار می زند. لباس هایی که دنباله ندارند برای تحرک و رقص مناسب ترند.

قد لباستان با توجه به پاشنه ی کفشتان و تنگی یا گشادی لباستان نیز با پوشیدن لباس زیری که برای پوشیدن با لباس عروسی تان تهیه کرده اید، مشخص می شود. حتما کفش عروسی و لباس زیری که قرار است با لباس عروستان بپوشید را به همراهتان داشته باشید.
حتما چند روز پیش از عروسی تان لباس عروستان را به مزون لباس عروس سپرده و یا اینکه لباستان را به یک خشکشویی مورد اطمینان و البته خوش قول بسپارید.
 لباستان را هرگز تا روز عروسی نپوشید. ولی توصیه می کنیم کفشی که می خواهید روز جشن بپوشید را به پا کنید و با آن راه بروید تا پای شما به آن عادت کند. اگر میبینید که کفشتان نیازمند جا باز کردن است، هرگز این کار را به روز عروسی واگذار نکنید.
در صورتی که لباس عروستان دارای دنباله ی بلندی است، حتما بر روی صندلی عقب نشسته تا از چروک شدن لباستان جلوگیری نمایید. ضمن اینکه اینگونه حین سوار شدن و پیاده شدن از خودرو دچار مشکل نمی شوید. در صورتی که لباستان دنباله دار و توری است، یک هفته پیش از مراسم عروسی تان، آن را در جایی بلند آویزان نمایید تا تورهای آن کامل از هم باز گردد و فاقد هر نوع چین و چروکی باشد.
 مورد پایانی
حداقل یک ماه پیش از جشنتان برای تهیه ی لباس عروستان دست به کار شوید. توجه کنید که هر لباسی متناسب با اندامتان نیست. قرار است لباس عروستان یک روز تنتان باشد پس لباسی را تهیه کنید که در آن احساس راحتی می کنید. در صورتی که صرفه جویی در هزینه و وقت مد نظرتان است، به کرایه لباس عروس هم فکر کنید. تمرین ژست های ویژه عروس خانم ها را از یاد نبرید.در صورتی که اعتماد به نفستان جلوی دوربین زیاد باشد عکس هایتان چند برابر زیباتر خواهند شد.