خط چشم رنگی خانگی

خط چشم رنگی خانگی
در این مطلب می خواهیم نحوه تهیه خط چشم های رنگی در خانه با استفاده از سایه های شکسته که از آنها استفاده نمی کنید را مطرح کنیم. مطالعه این مطلب خالی از لطف نیست.
وسایل مورد نیاز
ظرف کوچک خالی برای نگه داری محصول
آب
قلم خط چشم
گوش پاک کن
پرایمر چشم یا صورت
پودر رنگی آرایشی باز یا سایه چشم در رنگ مورد نظر
نخستین گام
برای اینکه دست هایتان ضدعفونی شود، دست های خود را شسته و سایه چشمتان را برداشته و آن را مانند پودر خارج نمایید.
حتما قبل از استفاده به تاریخ انقضای آن توجه داشته باشید. در صورتی که خط چشم های اکلیلی را می پسندید سایه چشم های پودری دارای ذرات براق را انتخاب کنید. در صورتی که علاقمند به سایه های مات هستید، سایه چشم های پودری مات را انتخاب نمایید.

خط چشم رنگی خانگی

پودر هایلایت، پودر رژگونه یا هر نوع پودر باز آرایشی می تواند برای ساخت این خط چشم بسیار مناسب باشد. در این آموزش سایه چشم بنفش انتخاب شده است.
سایه را به وسیله چوب پنبه به آهستگی خراش داده تا پودر آن را به ظرفی کوچک انتقال دهید. بایستی ظرفتان قبل از مصرف تمیز باشد تا عفونت ایجاد نشود. 
سپس چند قطره آب به پودر بیفزایید تا محلولی مایع به دست آورید.
پس از آن برای بر هم زدن مواد از قلم خط چشم نازک استفاده کرده تا به صورت خط چشمی مایع در بیاورید. آهسته آهسته قطرات آب را بیفزایید تا مواد آبکی نشود. برای اینکه ذرات درشت باقی نماند پودر سایه چشم را 2 دقیقه با آب مخلوط کنید. سپس چند قطره کوچک از پرایمر صورت یا شچم را به این مخلوط اضافه نمایید. در صورتی که این مرحله را انجام بدهید جلوی هرنوع خطوط چین خوردگی و تکان خوردن ماده گرفته می شود. سپس نیم دقیقه مواد را هم زده تا پرایمر در خط چشم مخلوط گردد. سپس در ظرف را محکم ببندید. در صورتی که به خط چشمتان پرایمر اضافه کنید تا 4 ساعت ماندگاری دارد و تاریخ انقضای آن نیز با تاریخ انقضا سایه چشم برابر است. 

خط چشم رنگی خانگی

 

خط چشم رنگی خانگی

 

خط چشم رنگی خانگی