خوراکی درخشندگی پوست

خوراکی درخشندگی پوست
همه خانم ها علاقمند به این هستند که پوستی درخشان داشته باشند. بهره مندی از پوستی درخشان و شاداب بدون جراحی پلاستیک و با رعایت یک رژیم غذایی سالم امکان پذیر است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. 
مواد غذایی که از املاح معدنی و ویتامین ها برخوردارند، به مرطوب ساختن و ترمیم پوست کمک می کنند. مواد غذایی که املاح معدنی دارند و حاوی ویتامین هستند نیز انرژی تولید می کنند و کلاژن سازی و تولید الاستین را انجام می دهند. با مصرف یک قوطی ساردین در روز نیازی به جراحی پلاستیک برای جوانسازی پوست نخواهد بود.
مرطوب کننده اسیدهای چرب امگا 3، ویتامین B برای کلاژن سازی و تولید الاستین و مواد معدنی برای بازسازی، حفاظت و بازسازی سلولی پوست لازم هستند. 
از برترین منابع امگا 3 می توان به ماهی سالمون اشاره کرد. ضمن اینکه منبع غنی سلنیوم و ویتامین D می باشد. سلنیوم ماده ای معدنی بوده که محافظت کننده پوست انسان در مقابل اشعه های مضرUV می باشد. 
ساردین سرشار از ویتامین B12 بوده و نیاسین، مس، کلسیم، کولین را در خود جای داده است. کولین از خانواده ویتامینB  بوده که به منظور تولید بخش های چرب غشای سلولی موثر است. 
گردو
استفاده از یک وعده غذایی گردو دارای 200 کالری در روز، 2776 میلی گرم امگا 3 دارد که منبع غنی پروتئین و مس می باشد. مس ماده ای معدنی بوده که موجب افزایش کلاژن سازی می گردد.
روغن نارگیل
روغن نارگیل برای برخورداری از پوستی روشن و شاداب فوق اعاده موثر می باشد و ضد باکتری و ضد قارچ نیز است. 

خوراکی درخشندگی پوست

سبزیجات برگ سبز
بتا کاروتن موجود در کلم پیچ، سبب درخشندگی پوست می گردد. گیاهی ضد التهاب بوده که حاوی مقادیر زیادی از ویتامین های A و C، فیبر و کلسیم می باشد. 
کلیه سبزیجات برگ سبز دارای فولات هستند. فولات ماده ای قدرتمند بوده که در بازسازی DNA بسیار موثر است. لوتئین و بتاکاروتن موجود در اسفناج برای سلامت پوست بسیار مفید است. انعطاف پذیری پوست بیشتر شده، کلروفیل موجود در اسفناج بدن را پاکسازی می کند و منیزیوم در این ماده خوراکی موجب کمتر شدن سطح استرس می شود. 
جعفری از کبد و کلیه حفاظت کرده و در واقع به بهبود عملکرد آنها شهرت دارد. ضمن اینکه سوخت و ساز بدن را زیاد کرده و بدن را از سموم پاکسازی می نماید. 
استفاده از غذاهای غیر طبیعی موجب ایجاد فلزات سنگین در بدن می شود. گشنیز موجب رهاسازی بدن از این فلزات می شود. گشنیز سرشار از آنتی اکسیدان بوده که موجب جلوگیری از آسیب رادیکال های آزاد می شود. 
لیموترش
لیموترش موجب متعادل سازی سطح پتاسیم و سدیم در سلول های بدن می گردد. هم چنین منبع ویتامین C می باشد.
زغال اخته وحشی
زغال اخته وحشی منبع غنی آنتی اکسیدان بوده و منبع غنی ویتامین A بوده که باعث عادی سازی چربی پوست می شود. هم چنین تمشک هم به تقویت سطح ایمنی بدن کمک کرده و از خشکی، قرمزی و التهاب پوستی جلوگیری می کند. هم چنین از بیماری های قلبی عروقی پیشگیری می کند. 
انار 
براساس مطالعات به دست آمده، پوست انار در بیشتر شدن احتمال درمان زخم موثر است. استفاده از کرم تولید شده از پوست انار بر روی زخم حیوانات آزمایشگاهی با بیشتر شدن کلاژن سازی، موجب بهبود در روند درمان زخم می شود. 
الاژیک اسید و پونیکالاگین از ماده های موجود در دانه های انار بوده که به علت حفظ کلاژن و محافظت در مقابل آسیب های رادیکال های آزاد، استفاده از آن می تواند موثر باشد. 
هندوانه
هندوانه حاوی مقادیر بسیاری کاروتنوئید لیکوپن بوده که در بهبود گردش خون موثر است. همچنین موجب شفاف سازی پوست شده و بیشتر دریافت کردن لیکوپن و کاروتن سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی پیشگیری می نماید. 

زیتون و روغن زیتون
زیتون و روغن آن، منبع غنی اسیدهای چرب امگا 3 می باشند. بهبود سلامت ناخن، پوست و مو، گردش خون، از خاصیت های زیتون و روغن آن می باشد. ضمن اینکه موجب رطوبت رسانی به پوست نیز می گردند. چربی های سالم موجود در آنها موجب کاهش حسایت های پوستی و قرمزی پوست می گردد.

خوراکی درخشندگی پوست

 

خوراکی درخشندگی پوست