دلیل اهمیت انتخاب کفش دامادی در عروسی

دلیل اهمیت انتخاب کفش دامادی در عروسی
اکثر دامادها براین باورند انتخاب کفش در جشن عروسی چندان مهم نیست. در واقع امری که شما را از دیگران جدا می کند کفش دامادی است. 
راحتی کفش
کمر درد، پینه بستن کف پا و تاول از پیامدهای انتخاب کفش نامناسب است. کفش های دامادی حداقل 12 ساعت در روز عروسی در پای شما خواهد بود. حتما راحتی و مدل آنها را در نظر بگیرید. 
تناسب اندام شما با عروس خانم
کفش عروس را قبل از انتخاب کفش برای خودتان تهیه نمایید و براساس  ارتفاع پاشنه کفش عروس خانم، پاشنه مناسب را برای کفش خودتان انتخاب نمایید. 2-3 سانتی متر اندازه معمول کفش دامادی می باشد. همیشه دقت کنید قد داماد بهتر است 10 تا 15 سانتی متر از عروس خانم بلندتر باشد. در صورتی که قدتان از عروس خانم بلندتر است و حتی با پوشیدن کفش پاشنه بلند هم اختلاف قدتان با عروس خانم به وضوح مشاهده می شود می توانید از کفش های با پاشنه مخفی 2 تا 4 سانتی متر استفاده نمایید که تناسب قدی تان با عروس خانم هم رعایت گردد. 

دلیل اهمیت انتخاب کفش دامادی در عروسی

رنگ و جنس کت و شلوار
در صورتی که بهترین کفش را هم تهیه کنید اگر با کت و شلوارتان تناسب نداشته باشد، جذاب نخواهد بود. کت و شلوارهای مشکی، خاکستری رنگ و سرمه ای با کفش های مشکی رنگ بهتر ست می شوند. قهوه ای، کرمی و شیری از رنگ هایی هستند که با کفش های قهوه ای تیره جذاب تر خواهند بود. اگر جنس کت و شلوارتان براق است کفش های رویه مات را انتخاب نمایید تا سر تا پا براق نباشید. 
رنگ و جنس کمربند
هر کفشی که قصد دارید آن را اتخاب کنید باید رنگ و جنس آن را با کمربند ست کنید. کمربند براق برای کفش های ورنی یا براق و برای کفش های جیر یا اشبالت و یا نبوک، کمربند مات گزینه مناسبی می باشد.

دلیل اهمیت انتخاب کفش دامادی در عروسی

 

دلیل اهمیت انتخاب کفش دامادی در عروسی